Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,440

· Najnowszy użytkownik: AbigailCrumn


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Janusz81
Cześć. Za sumem uganiam się od 4 sezonów gdzie dopiero w zeszłym roku zainwestowałem w ponton do wywózek. Od przyszłego sezonu chcę spróbować połowić coś z pontonu czyli trolling i vertical., bo zmieniłem ponton i zakupiłem silnik Q Szukam sondy która ułatwi mi połów tymi dwiema metodami. Szukałem w zeszłym sezonie sond i naczytałem się wielu opinii i opisów ale im więcej czytałem tym bardziej głupi byłem. Pływać będę na Odrze w okolicach Wrocławia. Zaznaczę, że z sondą nie miałem nigdy do czynienie więc przede mną długa nauka. Do trolingu wiadomo ma pokazać głębokość i przeszkody żeby nie pozrywać wobków ale chciałbym użyć do verta i tutaj nie wiem co dalej. Moim typem jest Lowrance Mark 5X Pro. Co koledzy o tym sądzicie i czy macie jakieś inne pomysły ?
CATCH & RELEASE
 
Lucas
Twój typ będzie na początek dobry i wystarczający U miałem ją chyba 4 lata temu i dało się spokojnie ustawić i łowić sumy w dryfie.
 
Robert Pytka
Echosonda za nas ryb nie łowi jeżeli nie masz większych wymagań ( większy ekran , kolory , chirpy ) to wybór jest dobry . Będziesz na niej widział ryby na pewno i na początek nic więcej nie trzeba . Na innych będzie widać to samo X
 
Janusz81
Nie chodzi mi żeby widzieć ryby tylko żeby widzieć żywca w dryfie albo przynętę w verticalu oraz dno. Kolorowy wyświetlacz to dla mnie zbyteczne bo to pożeracz prądu no chyba, że sądzicie, że o wiele lepiej coś widać na kolorowej. A kąty stożka dobre czy za szerokie ?
CATCH & RELEASE
 
Robert Pytka
Widać to samo tylko w kolorze . Będziesz widział przynętę i dno i wyjście suma . stożkami się nie przejmuj dasz 83 będzie ok zechcesz 200 też będzie dobrze ważniejszy jest ciężar przynęty i dryf i to aby utrzymać przynętę w stożku .
 
Janusz81
Z zakupem się nie śpieszę więc jeszcze może ktoś coś doradzi. Sezon za pół roku dopiero :(
CATCH & RELEASE
 
Robert Pytka
Jakbym miał Cię podpuszczać to teraz nie widzę innej możliwości jak minimalny ekran 7 calowy . Odstawiłem HDS-5 dla Elit 7 hdi . Nigdy nie będę żałował .
 
Mariusz Kulinski
Nie ograniczaj się do jednej firmy ,inni producenci też robią dobre echa.
 
Robert Pytka
Dokładnie Mariusz ma rację . Ja się już wyleczyłem z Lowrance . W tej chwili przewalam materiały o Garminie i Hummnibirdzie .
 
Marek Bukowski
Obraz sonaru z przetwornika 3d ,w tym roku to wyszło .U

sumowapasja.pl/images/imagehost/55fac25c11a99ce497915bfc80308ffc_resized.jpg
 
Robert
Mariusz Kulinski napisał(aM

Nie ograniczaj się do jednej firmy ,inni producenci też robią dobre echa.


Robert gdzie Mariusz ma racje ? -jest odpowiedz ale nic nie dająca.
Co to znaczy inni producenci robią dobre echa - jacy ,fakty, dane, spostrzeżenia - nie te wyczytane w necie i powielane , ale sprawdzone najlepiej na własnej skórze -własnych echach.
 
Mariusz Kulinski
Mam Garmina 350C ,mogłem porównać z z X3 i X4.X3 według mnie to zabawka ,za bardzo poszli w oszczędność z wyświetlaczem.Z X4 kolegi zrobiliśmy test.Napływaliśmy raz moją sondą raz z jego na stanowisko karpiarza który sporo zanęcił i wyciągnął z tego miejsca 7 i 12 kg wcześniej.Na stanowisku były spore ryby.Obie sondy każdy z nas ustawił optymalnie wg swego uznania i obeznania z nimi.Różnica była taka ,że X4 pokazała rozciągnięte łuki ,Garmin pokazał kształt ryb ,kolega sam stwierdził ,że daje się rozpoznać kształt karpia lub leszcza.Oczywiście jeśli jedna sonda pracowała ,druga była wyłączona.Napływaliśmy na to samo miejsce oznaczone markerem w krótkim czasie, głebokość w tym miejscu 6,5m.Z innymi nie porównywałem.Tyle ode mnieU
 
Lucas
Ja też teraz chyba Garmina kupie, coraz więcej dobrych opinii słyszę na temat tej firmy.
 
Strzala
Mariusz jak na garminie 350c rozpoznajecie kształty ryb to ja się piszę na korepetycje bo z mojej dotychczasowej wiedzy o zasadzie działania echosondy wynika, że jest to niemożliwe.
Lukas coraz więcej opini słychać bo Garmin mocno ciśnie na polski rynek angażując wielu wędkarzy. Później to już samo się toczy bo ludzie powielają opinie zasłyszane. Często też chwalą co mają i nie mają porównania.
Dla mnie Garmin ma coraz lepszą ofertę w dobrej cenie ale nie jest najlepszym kompromisem.
 
Mariusz Kulinski
Strzala napisał(aM

Mariusz jak na garminie 350c rozpoznajecie kształty ryb to ja się piszę na korepetycje bo z mojej dotychczasowej wiedzy o zasadzie działania echosondy wynika, że jest to niemożliwe.
Lukas coraz więcej opini słychać bo Garmin mocno ciśnie na polski rynek angażując wielu wędkarzy. Później to już samo się toczy bo ludzie powielają opinie zasłyszane. Często też chwalą co mają i nie mają porównania.
Dla mnie Garmin ma coraz lepszą ofertę w dobrej cenie ale nie jest najlepszym kompromisem.


Napisałem tak jak było ,nie zależy mi na chwaleniu swojego wyboru ,nie mam z tymi firmami nic wspólnego.Żałuję tylko ,że nie zrobiliśmy z tego fotek ,nie byłoby tego typu postów.Zasada działania to jedno ,a sposób obróbki odbitych sygnałów -to drugie.Sumy też fajnie rysuje ,tak ,że raczej wiadomo ,że to sum.Możecie nie wierzyć -nie zależy mi-każdy kupuje jak uważa.
Bez urazy oczywiście.M
 
Strzala
Mariusz ale ja nie mówię, że reklamujesz jakiś sprzęt. Miałem to echo, podobnie jak 4x oraz dziesiątki innych i nigdy bym nawet nie zaryzykował stwierdzenia, że dało się zaobserwoać kształt ryby. Odzytwyanie sygnałów i obrazowanie nie ma z tym nic wspólnego. Sposób działania klasycznej echosondy (takimi są 350c, x4 itp.) nie pozwala na rozpoznanie gatunku czy kształtu ryby. Do tego dochodzi aspekt naszej prędkości, ruchu ryby, prędkość przesówu obrazu, wysyłania pingów itp. Suma też na klasycznym echu się nie rozpozna. Można tylko domniemać. Jak zna się zasadę działania i obrazowania echa to wiadomo, że to niemożliwe. Można tylko domyślać się i widzieć to co chce się zobaczyć tak jak przy laniu wosku we wróżby andrzejkowe. Wiadomo gdzie, wiadomo jak dużo a kształt każdy widzi inny...
Sorki ale musiałem wyrazić swoją opinie bo to ludzie czytają i mają zbyt duże oczekiwania i wyobrażenia...
Siema.
 
Mariusz Kulinski
Nigdzie nie napisałem ,że rozpoznaje ryby w 100%. Oczywiście pewności nigdy nie będzie.
Zróbcie taki eksperyment:
W momencie gdy na ekranie sondy będą ryby,zacznijcie zwiększać czułość/wzmocnienie.Ryba nie jest płaska i zacznie się zwiększać udział sygnałów odbitych od boków ryby ,zobaczycie zmiany wyświetlania na ekranie.
Ja tak robię ,normalnie czułość na 45-50% ,a jak widzę rybki to zwiększam do poziomu akceptowalnego przez ilość śmieci na ekranie.
Strzała -znam zasadę działania takiej prostej sondy ,jest prosta to fakt .Zapewniam Cię ,że w bardzo czystej wodzie odczyty są naprawdę dokładniejsze niż w rzece i rozpoznawanie kształtu -nie zawsze ale jest możliwe.Trzeba tylko umiejętnie i maksymalnie wykorzystać możliwości prostego echa ,nie będzie to widok z bocznego sonaru ale da większą możliwość interpretacji obrazu.
W przyszłym sezonie zrobię trochę fotek i wrzucę w jakiś temat o sondach.
 
Robert Pytka
Robert gdzie Mariusz ma racje ? -jest odpowiedz ale nic nie dająca.


Robert chodziło mi o to , że Lowreance to nie jedyna firma na rynku i nie jest wyznacznikiem jakości. Są też inne . Już to pisałem ale powtórzę na początku 2012 roku kupiłem HDS-5 i LSS gen 2 , była to super nowość och ach itd . Mineły 3 lata a ja nie mam możliwości rozbudowania , dokupienia czegokolwiek w gen- 2 . Bo tego już nie ma rynku . Przedstawiciel mówi mi proszę kupić nową echosondę lub szukać na rynku wtórnym ? HALLLO ? Tak dbają o klienta . Takie traktowanie ma też wpływ na podejmowanie decyzji w przyszłości . To nie były małe pieniądze . Ja już nie mam parcia na Lowranca . Na wiosnę kupuję echosondę innej firmy , jeszcze nie podjąłem decyzji co to będzie . Zobaczymy .
 
Marek Bukowski
Hds gen1 była produkowana od 2008 roku czyli żadna nowość w 12r ale u naszych przedstawicieli była długo reklamowana jako nowość jeszcze pewnie i w13 r .Mi chcieli wcisnąć w grudniu 2014 też starą serię gen1 8 Topór (na mikołaja chciałem kupić},ale nie dałem się namówić na te piękne gadanie i sprawdziłem poza krajem.Później Anglik mi odradził zakup tego modelu tłumacząc że już tej generacji nie produkują [ jeszcze mieli na stanie} a w styczniu będzie nowy model całkiem odmieniony .Kupiłem u Włocha ,po próbie wkrętki u karpia nie kupię nawet śrubki do zamocowania przetwornika .H
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 13.12.2015 19:34
 
Robert
jak by co ,to pokazała sie własnie oferta sprzedaży 5 x pro http://jerkbait.pl/topic/66864-echosonda-lowrance-mark-5-x-pro-5-cali/#entry1792083
Od razu zaznaczam ze nie znam sprzetu ani sprzedajacego
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,788,538 unikalne wizyty