Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Temat stworzony dla posiadaczy łódek produkowanych seryjnie , nazwa producenta typ łodzi . Tu proszę opisywać własne opinie na temat łódek . Dane techniczne , jakie posiadają wady i zalety wynikające z użytkowania na wodzie . Jeśli to możliwe to opisać osprzęt przez Was stosowany .
 
Marek Bukowski
[img][/img]

Dane techniczne łodzi "Wigry 355"
Długość 3,55 m
Szerokość 1,65 m
Wysokość 0,73 m
Waga 115 kg
Dopuszczalna moc silnika 15 kW
Ilość osób 4
Maksymalna nośność 370 kg
Osprzęt Yamaha f15 cmhs krótka stopa 2014rok,elektryk osapian 4o max,długie wiosłaU
Łódka stabilna dobrze pokonuję falę za to cenę uważam że warto kupić,na silniku 15 yamaha na seryjnej śrubie max prędkość gps pokazuje 44km/h,silnik elektryczny 40 z max tez jak dla mnie daję rade z tą łupinką,co do wad to jak dotychczas wkurzało mnie tylko głośne zamykanie pokryw bakist ale poradziłem sobie z tym naklejając uszczelki do szyb,pływałem również wielokrotnie przy porannych przymrozkach za sandałem na zamarzniętej tafli jeziora odcinki 150-200 metrów i nie zauważyłem żadnych zarysowań
podebranie dużego suma tez nie stanowi problemu próbowałem wywrócić tą łódkę dociążając jedna burtę ciężarem ponad 150 kilo i nie chciała się poddać,łódką da się cicho podpłynąć na łowisko nie chlapie i nic nie trzeszczy ale do karpiowania częściej używam pontonu tak dla zapewnienia maksymalnej ostrożności,wiadomym jest że przy mocno niesprzyjających warunkach pogodowych na dużych zbiornikach zaporowych nie poradzi sobie żadna łódka o podobnych wymiarach kształcie dna i masie sumowapasja.pl/images/imagehost/368247348e84b9cfe66bf3e3c81b4751_resized.jpg sumowapasja.pl/images/imagehost/39ee18108bdc089befc4225895222814.jpgsumowapasja.pl/images/imagehost/0a607dbafafaed9e92b0a2c7abf1d0d4.jpg
 
Robert Pytka
Marku mam pytanie . Dokładnie chodzi mi o wysokość burty , wysoka sprawdza się bo nie chlapie i super tnie falę . Ale jak łódka reaguje na wiatr , czy da się nią łowić w dryfie lub trolingować nie walcząc z bocznym wiatrem . Czy mocno ją znosi jak wieje ? &
 
Marek Bukowski
Do trolla i dryfu ok ale wszytko zależy jakie fale wielkość zbiornika i jak mocno wieje,dryf zawsze można korygować na silniku elektrycznym,burty teraz w prawie wszystkich lodkach nie są wysokie ale mi to nie przeszkadza lubię siedzieć jak najbliżej wody wieczorem mogę zmierzyć jaka wysokość przy rufie ,
na silne powiewy wiatru łódka nie może być płaskodenna i ważyć 120 czy 200 kilo według mnie,pływałem już po sporych falach i jakoś dawała radę po to napisałem że mam taką żeby użytkownicy forum stojący przed zakupem mieli możliwość sprawdzenia na wodzie ,ja na duże zbiorniki i bardziej ekstremalne warunki planuję łódkę ok 5 metrów wago ok 350 kilo motor pewnie 60-70
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.03
18,651,428 unikalne wizyty