Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: jakub1106


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
pepe79 tu masz rację z tym ciężarem do dziobu . Paliwo w bakistę środkową , akumulator i ciężarki na dziobie ale nie wolno przesadzać . Łódka za mocno obciążona w dziobie wali podczas ślizgu o fale nie początkiem dna tylko dziobem wtedy kaczkuje .
Łódka jest obszerna i ma dużo schowków ( bakist) druga lub trzecia osoba będzie miała gdzie siedzieć .
Gorzej czy silnik 20 KM starczy dla tej łajby .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 06.11.2015 18:58
 
Kiersnowski Artur
Na j.pl jest do kupienia 30KM Mariner albo Yamaha 40KM za bardzo przyzwoite pieniądze, te na pewno wystarczą.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Slawomir Tabor
Dzięki Artur jak na razie chcę skończyć łódkę pożyczyć silnik , wypróbować a dopiero później kupić . Jest dylemat czy nowy czy używany .G
No i przyczepkę muszę ogarnąć .
 
Kiersnowski Artur
Sławek, ten Mariner jest za 6,5kzł a Yamka za 8,7 oba 2T z różnymi bajerami jak na nowoczesne 2T przystało.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Mojzesz81
Poszukaj lepiej dobrego 4-suwa z modem do trollingu.
 
Slawomir Tabor
W tym sklepie Hondę BF 20 KM można było kupić za 10 500 pln nowy teraz 13 000 pln .
http://www.pontonik.pl/silniki-zaburtowe-spalinowe/silniki-zaburtowe-honda/silnik-honda-bf-20-km.html
Skończyła się promocja a silniki nadal mają na stanie .
 
Slawomir Tabor
Wiosła sklejone żywicą nie skleiły się . GZ musiałem oczyścić elementy i skleić jeszcze raz , tym razem użyłem kleju D4 .

Obrobione wiosło przed szlifowaniem .

sumowapasja.pl/images/imagehost/52c19e3eb51bac088597f213e448e8d0.jpg

Widać zbieżność pióra wiosła .

sumowapasja.pl/images/imagehost/498e58959fae4c0b5e64c112657b07e2.jpg

Wiosła gotowe , ładna parka kasa w kieszeni Q . Przed samym lakierowaniem przetrę papierem 150 i 220 .

sumowapasja.pl/images/imagehost/504abf7486ced313cd140dfc9fc2b22b.jpg

Wymiary wiosła długość całkowita 225 cm , długość pióra 67 cm , szerokość w szerszym miejscu 15 cm w węższym 12,5 cm , grubość 15 mm, grubość trzonka 43 mm .

cdn .
 
Jan Brzozowski
Ładne, teraz możesz ćwiczyć tężyznę klaty H
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jacek Bartnik
Piękne pagaje SławekIUlubiona robota mojego pryncypała z czasów szkolnych.Robił prawie identyczne,tylko wstawki mahoniowe dawał.A ile się tego na szlifowałem,to jeszcze teraz mi się po nocach śni.

Ps.Nie doczytałem wcześniej.Mój szef stolarz-szkutnik kleił na wikol(prawo-lewo)kilka warstw lakieru i nigdy reklamacji nie było.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 07.11.2015 21:00
 
Slawomir Tabor
Jacek wikol trzyma jak drewno nie nasiąknie . Kiedyś stosowano klej glutynowy ( kostny) rozrabiany wodą i podgrzewany , do dziś meble ludzie użytkują .
 
Marek Bukowski
Ładne wiosła wyszły ,ten dawny klej w granulkach to Perełka.I
 
waldek42
Wymiary zbiornika
sumowapasja.pl/images/imagehost/f832e544457ba421871a5fdf0fb00315.jpg
 
Jacek Bartnik
Slawomir Tabor napisał(aM

Jacek wikol trzyma jak drewno nie nasiąknie . Kiedyś stosowano klej glutynowy ( kostny) rozrabiany wodą i podgrzewany , do dziś meble ludzie użytkują .


Na ten klej ,kleiliśmy tylko fornir.A po za tym 20 parę lat temu nie było takiego wyboru w klejach jak teraz.
 
Slawomir Tabor
Waldek zbiornik wejdzie ale tylko do bakisty środkowej .
Czy na pewno ma 32 cm szerokości , bo jak np 33 może być kłopot . Mi pasuje ten zbiornik .Q Gdzie się montuje ten czujnik poziomu paliwa .
Dzięki .
 
Slawomir Tabor
Już zaczynają się wysprzedaże silników używanych .
Yamaha 20 KM 2012 r - 8500 pln

http://olx.pl/oferta/silnik-zaburtowy-yamaha-f20-km-do-lodzi-i-pontonu-CID767-IDchgzf.html#1c3af36a45
 
Marek Bukowski
Po sezonie ogłoszę swojego zobaczę jak się sprzeda do kupuję 30stkę i jeszcze mały 6km by się przydał.U
 
waldek42
To jest wskaźnik poziomu paliwa, a wymiar superdokładny muszę jeszcze raz sprawdzić.
 
Slawomir Tabor
Szkoda Marek że masz krótką stopę w swoim motorku .
 
Slawomir Tabor
Okuwanie bakist łódki skończone , mocowanie dulek też wstawione.
Nigdzie nie mogłem znaleźć wymiaru montażu mocowań wioseł .
Wiosła tz mocowanie dulek zamontowałem 25 cm od siedziska . Zamocowałem dodatkowe gniazda dulek będzie to miejsce montażu namiotu . Namiot będzie miał długość mierząc od dziobu 270 cm .

Dorzucę do postu to co wczoraj pomimo kilku wycieczek w stoczni zrobiłem . Trzeba było wzmocnić burty łódki . Modne teraz w łódka boczne kieszenie na wędkarskie gadżety sklejka 6 mm na dno i 10 mm na bok kieszeni .
Do tego inne zastosowanie to podpora pod dodatkową ławkę wydłużająca o 30 cm podest dziobowy .

sumowapasja.pl/images/imagehost/1a5422fd5ad43fb4846e90d3cb2686bb.jpg

cdn .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 15.11.2015 13:17
 
Slawomir Tabor
Z Lońkiem mieliśmy jechać na okonki ale łódka ważniejsza . Nie tracąc czasu zaprojektowaliśmy prowizoryczny szkielet pod namiot na moją łódkę ze sklejki .
Szkielet będzie zrobiony z rurek polerowanych z nierdzewki 12 i 16 mm średnicy .
Nadzorca Tetryk II przy pracy .

sumowapasja.pl/images/imagehost/f07c635d1976ada1c86fc74d7c4ace2a.jpg

Przywiózł też ze sobą windę kotwiczną pożyczoną od znajomych ze stoczni Skylla
Mam zamiar sobie taka zrobić ale z polerowanej nierdzewki .
Może i Tetrykowi II zrobię H

sumowapasja.pl/images/imagehost/589ce003f2d7b89d19c699e23d63269d.jpg

Bardzo mi się podoba jeszcze tego typu winda .

sumowapasja.pl/images/imagehost/b036e43c79a5f8c25b3a21667ec53c01.jpg

Na windy blachę nierdzewną 3 mm grubości znalazł na złomie Marek Bukowski , trochę ja załatwiłem już polerowanej .

cdn.
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 23.11.2015 21:20
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,733,498 unikalne wizyty