Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: jakub1106


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
Sławek twoje życzenie zostało zrealizowane w expresowym tempie ,zdobyłem talary o średnicy 44mm żeby dostać się do 50mm musiałbym przerzucić ok 2 ton stali ręcznie a te były na wyciągnięcie ręki ,talary są cięte plazmą i na każdym jest małe wcięcie . Jak będzie potrzebna blacha to mam u siebie grubości 5mm.K sumowapasja.pl/images/imagehost/08a21b3831684f5b93cba480301d2439_resized.jpg
 
Marek Bukowski
W sklepach z stalą są dostępne wałki z gotowym otworem tak sobie myślę żeby wytoczyć można było wyższe podstawy o większej średnicy i delikatnie zaokrąglić brzegi G
 
Slawomir Tabor
Marek talarki 44 mm średnicy tz przy rurce 22 mm średnicy wyjdzie 11 mm na stronę , może być mało pod mocowanie do półpokładu . Zobaczymy .
 
Longin Bojanowski
Wsio zależy jak chcesz mocować, można jedną śrubą centralną na przewylot i od spodu podkładka i nakrętka.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Marek Bukowski
W mojej łódce podstawy maja ok 30mm ,większe to by były może mocniejsze tych 44 /2mm mam 17 sztuk,50mm/3mm trzy sztuki i 55mm/3mm dwie sztuki może zairze tam za kilka dni i coś wynajdę.
 
Slawomir Tabor
Powoli nie śpieszy się . Dziś dzień wolny od prac w stoczni wygrzewa się laminat . Samochód ogarnięty , świece żarowe lub przekaźnik od nich .
 
Slawomir Tabor
Mechanik nie podjął się naprawy mojego wozu , może i dobrze miałem więcej czasu dla mojej skorupki . W poniedziałek jedzie do serwisu .
Łódka spoczywa w naturalnej pozycji . Laminat wyszlifowany , resztę prac tz szpachlowanie , malowanie zrobi znajomy lakiernik .
Teraz jak najszybciej trzeba środek ogarnąć .Wyszlifowane półpokłady może w poniedziałek położę laminat transparentny tz prawie przezroczysty a na to lakier bezbarwny .

sumowapasja.pl/images/imagehost/fc50ebc07a14de18678cfed6cdf66211.jpg

cdn.
 
Marek Bukowski
Foto i wymiary knaga rufowa blacha trójka ,to dzieło to Łódź a nie łódka. ^ sumowapasja.pl/images/imagehost/df207323dbf577086cdbbb0775958587_resized.jpgsumowapasja.pl/images/imagehost/c1e413972c7bb151e931b3b3a271e09c_resized.jpg
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 21.09.2015 17:45
 
Slawomir Tabor
Dzięki Marek . Rozumiem wymiary . Ile ma średnica rolki ?
 
Marek Bukowski
48 u podstawy 28 w środku grubość osi 8mm .
 
Slawomir Tabor
Sobota w stoczni zamiast na rybkach.
Za laminowana podłoga tkaniną rowingową 200 g i wklejona w kadłub .

sumowapasja.pl/images/imagehost/6bf159d736501eede96097084d188b45.jpg

Okuta klapa bakisty dziobowej i test wytrzymałościowy przez wnuczki .

sumowapasja.pl/images/imagehost/3224bad9e175b7b734a7eb40e49862df.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/450945da2e7727b387ac98718906545c.jpg

cdn.
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 30.10.2015 19:03
 
Slawomir Tabor
Ze względów technicznych (temperatura ) , prace przy łódce zostały wstrzymane .Dwa farelki spalone , muszę załatwić porządne bezpieczne nagrzewnice żeby pożaru nie było . Gazowe odpadają ze względu na wilgoć , pozostaje ogrzewanie elektryczne .
Bakisty dziobowe i środkowa zostały okute , pozostało dorobić z nierdzewki zamknięcie bakist przy pawęży do klap zamocowane będą fotele i tu zaczął sie problem z wytrzymałością zwykłych zamknięć .
Czy blacha z kwasówki 3 mm grubości będzie dobra na zamocowanie fotela w podłogę . Chcę zrobić talerz o średnicy 300 mm do niego dospawać 100 mm rurki fi 50 mm w rurkę będzie wkładana noga fotela do spiningowania . Noga do fotela to chromowana noga z fotela biurowego do tego zamocuje tapicerowaną sklejkę fi 300 mm .
 
Marek Bukowski
Blacha na podstawy 4mm sumowapasja.pl/images/imagehost/f191f3723141c1f38b94a44e3ba1a968_resized.jpg
 
Slawomir Tabor
Rurkę kwasówkę fi 54 mm mam , blacha jest . Teraz tylko kółka wyciąć i pospawać w całość i podstawa pod fotel będzie gotowa .
Dziś oddałem do spawania ucho cumownicze z nierdzewki do wciągania łódki .
 
Slawomir Tabor
Prace w stoczni już nie długo zostaną wznowione .
Nasz kolega z forum Marek Bukowski przywiózł mi nagrzewnice wodną Q, ten telewizor na ścianie oczywiście na czas budowy łódki . Teraz tylko pompa CO do jej zasilenia i sterownik pewnie kupie Euroster 2006 mam go w domu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/1ad2c5a124db7762fd8aa7218692ec7b.jpg

Nad podłogą stoczni idą rury do domu z kotłowni i tam wepnę się by zasilić nagrzewnicę .
Pierwsze moje prace w metalu , uchwyt do wciągania łodzi . Pospawany przez wiejskiego magika a ja sobie w dwie godziny wypolerowałem zwykłą pastą do samochodowego lakieru .

sumowapasja.pl/images/imagehost/5f811a74f97ce299731698f208185768.jpg

Jeszcze raz dzięki Marek .

cdn.
 
tomek sztanka
Jestem pełen podziwu, nigdy bym się nie odważył na zrobienie łódki a co dopiero jej wodowanie...
Czekam na finał.Fishing2
 
Slawomir Tabor
tomek sztanka napisał(aM

Jestem pełen podziwu, nigdy bym się nie odważył na zrobienie łódki a co dopiero jej wodowanie...
Czekam na finał.Fishing2


Dzieki Tomek . Masz rację .Na pewno sam jej nie będę wodował strach że zatonie .E
 
Longin Bojanowski
Przecież nie chodzi o to żeby pływała, chodzi o to żeby było co robić.H
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
tomek sztanka
Cena jak skończy na roboczogodzinę porównywalna ze szlifem diamentów. Teraz chałupę przerabia, później eksmisja lokatorów i suchy dok gotowy.I
Co i rusz Sławek coś dorobi, zmieni ale samo to, że SAM!!!
Trzymam kciuki.U
 
Slawomir Tabor
Nie wierzę co czytam , Loniek z Tomkiem ludzkim głosem przemówili bez zgryźliwości i docinek . Chyba coś chcą . Q
Tak myślałem jak tu łódkę do pokoju syna włożyć , żeby skończyć ale nijak nie da się za duża .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,735,490 unikalne wizyty