Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
tomek sztanka
Wytnij piłą ścianę z oknem, wstaw łódkę i wklej co wyciąłeś. Tak w czeskiej animacji widziałem. Jak skończysz łódkę to powtórka.
To nie żart...O
 
tomek sztanka
Lubię wrzucić swoje 5 groszy do tematu ale tego to nie kumam w całości, już same nazwy odczynników wieją grozą.
Jednak zaglądać w temat będę...&
 
Janusz81
Przeczytałem cały wątek i jestem Pełen podziwu i samozaparcia ze strony wykonawcy. Gratuluję świetnie wykonanej pracy chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia ale projekt jest obiecujący I Chciałbym Zobaczyć wodowanie tej łódki U
CATCH & RELEASE
 
Slawomir Tabor
Wodowanie będzie ogłoszone na forum . Na pewno .
 
Slawomir Tabor
Dziś uruchomiłem ogrzewanie w stoczni . Nie straszne mi mrozy nagrzewnica i grzejnik w 40 minut ogrzała garaż z 12 na 20*C .

sumowapasja.pl/images/imagehost/ebd19362775c87a4c1448f6b71942b24.jpg

Teraz tylko trzeba zakupić sterowanie Euroster 2006 , będzie sterował wentylatorem i pompką CO .Wracam z pracy a tu 22*C w stoczni .Q
cdn.
 
Slawomir Tabor
Dokleiłem wzmocnienia bakist przy pawęży i w przerwie technicznej zrobiłem sobie dwa zamknięcia do tych bakist z blachy nierdzewnej .

sumowapasja.pl/images/imagehost/a58d6e0b69382ddb5a23507fcce37feb.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/9235f545bb55d6f7bdd537f2339d9b3d.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/45718774f783e00cb5fd00a23eff72e8.jpg

Papier wodny od 400 do 2000 i pasta Tempo . Wiertarka z kółkiem filcowym .

cdn.
 
Slawomir Tabor
Dalszy ciąg prac w kwasówce . Blacha pod silnik na pawęż , wykonana z 3 mm blachy .

sumowapasja.pl/images/imagehost/5cab416b03c632824ca9813aea32b16d.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/3ea900ba6e94702746800e2076e5a7ec.jpg

Lusterko na miejscu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/147222ab6e549e7098eb4b05e250d97b.jpg

Jeśli kiedyś będziecie chcieli zrobić coś na połysk z kwasówki lub nierdzewki , zwracajcie uwagę na to czy element nie jest porysowany lub zgięty . Cała Wasza robota pójdzie na marne przez jedną rysę lub wgniecenie .

cdn.
 
Longin Bojanowski
Tetryk, normalnie extra, robisz drugie dla mnie (może być bez polerowania).I
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
tomek sztanka
Cały czas jestem jako obserwator i powiem rewelacja.
 
Slawomir Tabor
Nie ma sprawy Loniek przecież ten mały element w kształcie rynny , to Twój pomysł żeby silnik nie skończył jak Łukasza na zlocie .
Zapomniałem napisać łódka już jest legal byłem w Starostwie i zarejestrowałem

sumowapasja.pl/images/imagehost/e016910b2b3f4398d62d0abd93806514.jpg

Dzięki Tomek za słowa otuchy bo ten zrzęda Tetryk II tylko mnie dołuje .
Numery fundne sobie w kolorze tła loga koszt 35 pln w Wołominie obok starostwa , loga też facet zrobi .
 
Longin Bojanowski
No to od dziś Tabor MA-UDŹ.I to dlaczego napisali MA-WOŁ. H
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Lucas
Sławek u mnie jest taka sama rynienka, silnik spadł bo puściły nity trzymające blachę.
 
tomek sztanka
Longin Bojanowski napisał(aM

No to od dziś Tabor MA-UDŹ.I to dlaczego napisali MA-WOŁ. H


Sławek ma dobrze napisane, jak wejdziemy na pokład Loniek to zrozumiesz...H
 
Cecula Damian
Nie wiem czy to dobry pomysł aby polerować i robić takie śliskie mocowanie pod silnik- poza tym że ładnie wygląda.
Bałbym się zaczepić na czymś takim silnik, zwłaszcza że Wisła jest tak zróżnicowana głębokościowo.
 
Slawomir Tabor
Damian ta polerka wytrzyma pierwsze mocowanie . Później będzie podrapana i porysowana . Jak coś się będzie dziać zrobię kratkę na szlifierce . Z drugiej strony pawęży będzie zamocowana druga osłona z tworzywa która amortyzuje drgania .
Dlaczego nie kupiłem aluminiowej blachy za 34 pln bo nie chroni pawęży od góry zawsze jest poobijana a u mnie jest sklejka a nie laminat która nie lubi wody .

Trochę jeszcze pogrzebałem przy mojej łódce ze sklejki . Skończyłem okuwać bakisty przy pawęży i zamocowałem fotele . Co ciekawe śruby przy fotelach były za krótkie a tu gwint drobny 1/4 calowy na 20 zwojów na 1 cal jeszcze nierdzewka . Ale już je załatwiłem i fotele są przykręcone .
Na pierwszym zdjęciu widać moje zamknięcie , miałem dość płacenia za zamki i zastosowałem śrubę z uchem oczywiście z nierdzewki . Myślę że tego typu zamknięcie zda egzamin bo trzyma fotel .

sumowapasja.pl/images/imagehost/9cf59d004d8ddb76b67a93835fcf6aed.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/1654e57a20e6a4ba0ade0e348e4a17c7.jpg


sumowapasja.pl/images/imagehost/2e4627eb4d56a14a196ec22fab84ee65.jpg

cdn.
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 30.10.2015 19:04
 
Marcin Skawinski
Teraz z zamątowanymi fotelami widać że krypa jest naprawdę sporych rozmiarów!I
 
tomek sztanka
Czy ja dobrze przeczytałem, że ta łódka ze sklejki BOI SIĘ WODY?
To znaczy ŁÓDŹ GARAŻOWA?
Raz wodowanie i do domu?
Taki Galeon do piwiarni na zamówienie?
Łajbka imprezowa?KOŁE
 
Lucas
Sławek do sterowania wygodniej będziesz miał jak fotel będzie obrotowy. Wiem co mówię.
 
Slawomir Tabor
Tomeczku zaczynasz znowu ze mną się droczyć . Oczywiście że sklejka każda boi się wody bo jest wykonana z drewna a dlaczego ano woda bardzo szybko wniknie przez obitą z farby i laminatu sklejkę ale trudno z niej wychodzi ( odparowuje ) .
Dochodzi do butwienia sklejki . Tego typu wykonana blacha do pawęży , zabezpieczy pawęż przed obijaniem przez pracujący silnik .
Łukasz nic z tego bardzo dużo musiał bym przerabiać żeby jeszcze dołożyć obrotnice do fotela tz podniesie mi fotel do góry i będzie za wysoko do siedzenia .
 
Lucas
Ja mam obrotowy i jestem mega zadowolony. Przy sterowaniu dużo wygodniej, a i jak łódź ustawia się z nurtem to siadam bokiem albo nawet odwracam się tyłem, nogi wykładam za rufe i spinninguje.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,652,138 unikalne wizyty