Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
dzino
Ostatnio zakupiłem 2 wędki Daiwa black widow z myślą przede wszystkim o sandaczu.
Czy nadają się również na suma ?


sumowapasja.pl/images/imagehost/77b8dbfc88a296bc64202d7eaa716dbe.jpg


3 lbs
360cm
 
Jan Brzozowski
Trzy lbs to już jest moc. Ale na niewielkiego sumka. Na konkretne sumy potrzebny jest konkretny sprzęt.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
dzino
np: na sumka 150 cm da radę ?
 
Szymon Kabacinski
Rozśmieszyłeś mnie troszkę tym zdaniem "np: na sumka 150 cm da radę ?" Ja uważam, że lepiej się przygotować na możliwość złowienia konkretnej ryby, niżeli później się zastanawiać co zrobić, bo wziął taki 190 cm. A nie 150 jak zakładałeś U U Ja od siebie mogę polecić fajny tani kijek Mikado MLT heavy catfish.
 
Lucas
Na stojącej wodzie, sumy do tych 40 kg i powinien dawać radę ale ryba będzie zmęczona i hol będzie trwał dosyć długo. No i zależy dużo od Twoich umiejętności i jak daleko będzie najbliższy zaczep, na takim kiju Ciężko będzie zatrzymać dużą rybę. Ja lubię sztywne nocne pały gdzie hol trwa nie więcej niż kilka minut U
 
Piotr
Kolego masz trzy sklepy ze sprzętem sumowym w promieniu 3 km, zrób sobie spacer "pomacaj" patyki pod suma i tak prawie koniec sezonu więc na spokojnie coś wybierzesz na przyszły rok.
Postępowe idee dają z reguły marne (jak nie zbrodnicze) owoce, natomiast zawsze koncertowo ogłupiają ludzi...
 
jaro7707
Właśnie takich kijów używa mój kolega na karpie i jako takie do karpiowania zostały stworzone. Nie znaczy to, że nie złowisz na nie suma, ale chcąc je łowić, postaraj się o sprzęt dedykowany do połowu sumów. Tymbardziej, że jak napisał Piotr, sezon się kończy i masz całą zimę na skompletowanie odpowiedniego sprzętu. Nawiasem mówiąc, te Daiwy są podobno bardzo udanymi kijami w swojej klasie cenowej.
 
tom234
Czy zestaw do połowu z plaży wędka Shimano Alivio Tele Surf 4,20m, wyrzut do 200g,
kołowrotek Tyrand TDX 600, czy sprosta przy połowach suma?
 
Slawomir Tabor
Ciut za długi zestaw tom234 ale z braku sprzętu , może być na początek przygody z sumami . Najważniejsze żeby ryba była w wodzie i chęci do jej złowienia .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
buldog1111
Ja na mikado intro carp 3.6m 3lbs wyholowałem bez problemu 191cm. Hol siłowy kołowrotek na beton, woda stojąca bez więkrzych zawad, zestaw postawiony na zrywce 70m od brzegu. Kij jest niedoszacowany w porównaniu z innymi ma spokojnie 3,5 lbs. Piękne pełne ugięcie pod takim ciężarem szybko zmęczyło cwaniaka. Nie użyłem go wówczas specjalnie a z przyczyny przymusu. Jednak sprawdził się doskonale. Obecnie skróciłem szczytówkę o 10cm i jest ideolo do zarzucania . Z braku laku można używać mocnych karpiówek, ale nie jest to sprzęt dedykowany o czym trzeba pamiętać.
 
WROBEL
Ja też pierwsze przygody miałem z wędką karpiową Konger Black Arrow 3,9m 3.25lbs i kołowrotkiem Jaxon Amado 760. Wyholowałem siłowo 152cm, wędka w prawie pełnym ugięciu i kołowrotek na beton. Wędki używam do teraz jako awaryjnej tylko kołowrotek się zepsuł (z mojej winy). Wspomnianym wyżej MLT heavy catfish wyjąłem zeszłoroczną życiówkę, 204cm w niecałe 10min także też polecam.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
18,652,287 unikalne wizyty