Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 5

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: ujacunuj


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Nasze łowisko u Mańka gdzie odbył się I Zlot Pike Finder
www.sumowapasja.pl/images/starorzecze-u-manka.jpg
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 30.03.2015 21:14
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Slawomir Tabor
Temat stanął w miejscu a tyle ostatnio się działo na łowisku szczupakowo-sumowym ,,U Mańka"
Ostatnia wizyta moja , mojego syna Michała , który był fotoreporterem i Lońka Tetryka II i stałego bywalca Radka , była jedyna w swoim rodzaju .Szczupaka połowiliśmy do bólu na starorzeczach tz jamach i samym Bugu.
Do tego ostro zarybiliśmy Mańkowe starorzecze około 100 szt. szczupaka .
sumowapasja.pl/images/imagehost/e9d2da068b9d3b6b8b89b382781f4ffe.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/93bf1a21a3b9938f550d033460155c51.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/3e144e75bd7e07d89b7c65c596016d7a_resized.jpg

Maniek z szczupakiem po pierwszym rzucie byłem świadkiem
sumowapasja.pl/images/imagehost/4f7b723cac87be5f801a7a8f9a8bcc6f.jpg

Pomoc gospodarza przy uwalnianiu złowionych szczupaków.
sumowapasja.pl/images/imagehost/e6fa0a993f51d8108bbb0c543472f63a_resized.jpg

Mój następny
sumowapasja.pl/images/imagehost/0d4ec556987a85c85ba06159dda3077c.jpg

Radek i jego zdobycz .
sumowapasja.pl/images/imagehost/0d484f26d15524f51285a81511015908_resized.jpg

Loniek uwalnia swoją zdobycz .
sumowapasja.pl/images/imagehost/a0d48c72944635db56d96cadef82d2ce_resized.jpg

Razem z Lońkiem na Bugu w maju była tu plaża.
sumowapasja.pl/images/imagehost/362962216f6195428cae47964daeaa1a.jpg

Czas na kiełbaskę z ogniska.
sumowapasja.pl/images/imagehost/20c6718bab8461406a39a293f314bdb5.jpg

Wieczorne rozmowy
sumowapasja.pl/images/imagehost/ca0db01f5028e7d27e32fd8d01e00af2.jpg
Nasza kwatera
sumowapasja.pl/images/imagehost/8ed066755b42a3036a197f0403c9cb9e_resized.jpg
Mój szczupak z Bugu
sumowapasja.pl/images/imagehost/a3e019fbf5d11a895f7c84fd7ae56dd9_resized.jpg

Łowisko ,,U Mańka" już teraz jest bardzo ciekawym miejscem spędzenia wolnego czasu nad wodą nie tylko dla wędkarzy .
c.d.n.
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 29.10.2013 22:43
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Longin Bojanowski
Ten Radka to jakiś murzynD.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
tomek sztanka
A te największe...???
T.
 
Robert Dubis
tomek sztanka napisał(aM

A te największe...???
T.


Ja też jestem ciekawy.&
Witam pasjonatów wędkarstwa.X
 
Slawomir Tabor
Te największe pływają i czekają na godnego przeciwnika. To nie jest łowisko specjalne , za metrówką trzeba pochodzić i na pewno tam pływają. Dla mnie strony u Mańka to coś więcej niż rzucanie gumą i hol ryby .To Bug taki jaki u nas był 30 lat temu .Cisza , spokój , przyroda i nieograniczona niczym wolność. Zapomniał bym o najważniejszym to , przyjazny wędkarzom gospodarz , przewodnik Mariusz.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Mariusz Karpowicz
Wciąż nie złowione.& ale sąD
 
Robert Dubis
Jaki koszt tygodniowego pobytu u Mańka full opcja.Cygaro
Witam pasjonatów wędkarstwa.X
 
Longin Bojanowski
Dajcie spokój, jedźcie i sprawdźcie. Tylko nie wszyscy na raz bo miejsca zabraknie.D
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Karpowicz
Robert Dubis napisał(aM

Jaki koszt tygodniowego pobytu u Mańka full opcja.Cygaro

Z pewnością się dogadamy.&
 
Marcin Skawinski
Dla mnie strasznie daleko, ale łowisko kusi wyglądem i dzikością, bardzo chciałbym tam zawitać, przypomina mi moją działkę i jezioro, oraz rzekę Guber.
Edytowane przez Beno Grudner dnia 26.12.2013 23:52
 
Jan Brzozowski
Też nie mam blisko, bo ponad 700km, jednak pobyt już zaliczyłem I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
Od kilku dni u Mańka łowią rybki Semi i Loniek .

sumowapasja.pl/images/imagehost/7bc203eac4272f1271acebea69c09511.jpg
Tylko pozazdrościć .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Radek Uscinski
I Maniek z wędką??H
 
Slawomir Tabor
Radek trzeba na mszę dać za Manka , toć to cud .H
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Longin Bojanowski
U Mańka zmieniło się, drapieżne liny wyżarły szczupaki. Teraz biorą na woblery, ja nawet sprawdziłem na jakie.D
sumowapasja.pl/images/imagehost/dae47dfae6ba51bb92d3a9813e8065ab_resized.jpg
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Robert
Hehe no no ładnie I
 
robert pl
No nieźle ,sprawdzę to za tydzień ;)
 
Semi
Cztery dni łowienia szybko zleciały, szkoda no ale jest znów ochota na następne wypady do Mańka bo zajebiście było. Jutro jak się ogarnę z kilkoma sprawami niecierpiącymi zwłoki po mojej kilkudniowej nieobecności w domu, skrobnę kilka słów i wrzucę kilka fotek z tego wypadu.U A Loniek tak chciał wyrównać wynik w linach że w końcu to zrobił na spinning i w dodatku na jaką przynętę.&
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Semi
We wtorek jak Loniek zadzwonił do mnie o 12.00 to już siedziałem wygodnie w fotelu nad starorzeczem u Mańka i siorbałem świeżo zaparzonego kawczersa, a obok leżały uzbrojone dwie spławikówki i czekały aż zakończę się delektować brązowym wspomagaczem. Maniek pognał do pszczół, więc zaraz po przyjeździe jeszcze zapakowany gratami po dach poleciałem łowić, każda godzina na wagę złota, a w głowie przelatywały obrazy wielkich zielonych prosiaczków. Rozstawiłem się w tej samej miejscówce co w kwietniu, dno tylko się przy brzegu diametralnie zmieniło, masa zieleni wielkim wachlarzem wyłaniała się z wody, aż nie mogłem uwierzyć że tyle gatunków roślin wodnych można zobaczyć w jednym miejscu. To jest ewenement, bo wiele starorzeczy Bugu już widziałem, ale z taką roślinnością wodną to tylko u Mańka. Wracając do ryb, to zastanawiałem się jak zacząć łowić, jak nęcić, trzeba było jakiś plan ułożyć, miałem kukurydzę gotowaną i groch, czy nęcić więcej czy mniej, i czym?? Kupę pytań do łba się cisnęło aż wreszcie bez żadnego nęcenia postawiłem zestaw około 10m od brzegu z kukurydzą konserwową na haczyku. Nie zdążyłem sięgnąć po drugiego kija a spławika już nie było, a po przyjemnym holu w dłoni znalazła się przyzwoita płoć około 25 cm,

sumowapasja.pl/images/imagehost/d8ea85c673a18d9db4e7ce96063c5f1c_resized.jpg

za chwilę druga i trzecia i następna, tak można było powiedzieć że czasu na drugiego kija zero, ponieważ rybki brały non stop. Chwilę wytchnienia w łowieniu przyniósł mi Maniek, przyjechał od pszczół się przywitać, zajaraliśmy po calaku, on wrócił do swoich obowiązków a ja znów się bawiłem z płotkami. Brały same płocie, wzdręga poszła na tarło, więc się zamieniły, w kwietniu brały same wzdręgi a płoć była na tarle, a teraz odwrotnie. Szkoda, bo uwielbiam łowić wzdręgi, a te u Mańka w granicach 30 cm to już szczególnie. Około 16.00 w końcu i Loniek zjechał z Morusem, Morus jak to Morus, teren znajomy to zamachał ogonem i dał dyla w krzaki, a Loniek zaczął montować wędki. Do wieczora nam szybko czas zleciał na płotkach i plotkach, a i jakiś kieliszeczek się znalazł pod ogórasa małosolnego. Mieliśmy też obok dwóch chłopaków z Lublina, także wieczorem było do kogo gębę otworzyć. Mieliśmy spać w domku nad starorzeczem, ale jakoś nam się odechciało i pojechaliśmy do domu na noc. Rano w środę zwlokłem się delikatnie przed 7.00, pogoda fajna, cieplutko, jeszcze wiatru nie było, chłopaki już na stawie za domem biczowali wodę spinningami. Poleciałem zobaczyć co połowili i samo naszedłem na akcję jak ładne okonisko przywaliło Lońkowi w jerka Tomka1988, żałowałem że aparatu nie wziąłem, bo to było takie porządne 35+. Oprócz okonia Loniek miał też jakieś dwa szczupaczki niewielkie na koncie. Poszliśmy opierdzielić jakieś śniadanko i na starorzecze wędek spławikowych pilnować. Zaczęliśmy nęcić, trochę groszkiem, trochę kukurydzą i po kulce paszy linowej poszło na spławiki. Brania były prawie od razu, płotki znów dopisywały, ale pomiędzy braniami płotek trafiały się też i odkurzacze jesiotry

sumowapasja.pl/images/imagehost/85098238620642cfc94b142c7245df0f_resized.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/87e0d68d81e5d6fcb9129ccec9917631_resized.jpg

zarówno mi jak i Lońkowi

sumowapasja.pl/images/imagehost/0a2e51f688d73ffaa760f85d907e4f8c_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/ecbbde2fb494677095c20b875af8fa66_resized.jpg

Nie liczyłem ile ich w środę złowiłem, ale stały się tak męczące że widząc charakterystyczne branie już kląłem pod nosem że znów odkurzacz będzie. Około 11.00 mam delikatne wykładane branie i w końcu jest, ładny zieloniutki linek tańczy przez chwilę na kiju, ale starcza chwila nieuwagi podczas sięgania po podbierak i parkuje w zielsku. Jeden zero dla linów, trudno, nawet najlepszym się zdarza. & Około 14.00 robimy sobie godzinną przerwę obiadową i po 15.00 znów jesteśmy nad wodą. Cały czas nęcimy mało a często i mamy brania non stop, od jesiotróm mam tak już pokancerowane ręce że każdy kolejny wzbudza we mnie falę niechęci, ale co zrobić, przynajmniej hol tego gatunku na delikatnej spławikówce jest niezwykle emocjonujący. Pierwszego lina udaje się wyjąć w środę po południu Lońkowi, fotkę ma na swoim aparacie, więc pewnie wrzuci. Ja swojego pierwszego prosiaczka łowię już jak słońce się chyli ku zachodowi, takie bite 40 cm z groszami

sumowapasja.pl/images/imagehost/6712b5466c3f106694e680eab8f85872_resized.jpg

Tym razem sięgnąłem po podbierak dopiero jak już był gotowy do podbierania, skupiając się żeby mi nie dał dyla w krzaczory, chociaż i tak po holu została na powierzchni solidna kępa ze ściętej żyłką podwodnej trawy. Brań linowych mieliśmy więcej, lecz ryby były strasznie ostrożne i nie każde branie kończyło się zacięciem, a jeżeli już zacinaliśmy to efektu w postaci ryby nie było. Jeszcze z wieczora udało mi się oszukać jednego ciut mniejszego prosiaczka

sumowapasja.pl/images/imagehost/021b9e4930154cf282666004fbb8df27_resized.jpg

i delikatnie po 20.00 uciekliśmy do domu.
W czwartek znów pobudka po 6.00 i w końcu spinning zmontowałem, wsadziłem do kieszeni dwie algi , jedynkę i dwójkę i poleźliśmy nad staw za domem, taki poranny rozruch fizyczny ze spinem.D Porzucaliśmy ze 40 minut, nawet udało mi się wymiarowego szczupaka złowić

sumowapasja.pl/images/imagehost/1a65e26ea3f3e752bcf6330d7a7f1e12_resized.jpg

Później śniadanko, kawka poranna i po 8.00 znów jesteśmy na starorzeczu. Ryby jakoś mniej chętne do współpracy, może to przez ten wschodni wiatr, który strasznie dokuczał naszym spławikom i towarzyszył nam od początku pobytu u Mańka. Siedziałem chyba do południa łowiąc co jakiś czas jakiegoś jesiotra lub płotkę i postanowiłem z pół godziny pomachać spinem, a że z rana alga wisiała jeszcze na plecionce to polazłem pod topole i w pierwszym rzucie trafił się szczupak 66 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/c6d3b81549760c1a8b23488a405cfba0_resized.jpg

Przyznam się szczerze że fajnie walczył. Loniek też za chwilę przyszedł i już we dwóch obeszliśmy starorzecze w kierunku Bugu, ale już be specjalnych wyników, mi trafił się jeszcze szczupaczek w granicach 30 cm, niewiele większy od blachy.
Tradycyjnie o 14.00 obiadek i przed 16.00 znów przy spławikówkach zbiórka. Wieczorem znów delikatne branie i po zacięciu przyjemne młynki na wodzie i ta sama sytuacja co dzień wcześniej, sięgam po podbierak i ryba w krzaki, cholera, nie popełnia się tych samych błędów, a jednak, kolejna nauczka. Za to Loniek po chwili wykorzystuje szansę i po wycięciu żyłką sporo roślinności wodnej podbieram mu fajnego linka

sumowapasja.pl/images/imagehost/359a92307eebe503684d4b477af0af75_resized.jpg

Chwilę później i ja ma w końcu chwilę radości

sumowapasja.pl/images/imagehost/77ebea401c6fb972f1cc3fe30ee73837_resized.jpg

Ogólnie do wieczora mieliśmy sporo brań linowych, ale nie do cięcia, bawiły się z nami na całego delikatnie wykładając spławik co chwila. Próbowałem ciąć , ale niestety zero efektu w tej fazie brania, a na więcej nie było co liczyć. Loniek nawet postawił żywcówkę, złowiłem mieszankę płoci z leszczem wielkości półdłoni, więc było co na haka założyć. Okazało się że skusił się na żywczyka okoń z wieczora

sumowapasja.pl/images/imagehost/0d7968637d048390f5a612a40a952d49_resized.jpg

Nie wiem jak sobie poradził z takim hakiem i żywcem tej wielkości, ale sobie poradził.
No i w końcu nadszedł piątek, zmęczony już człowiek był co nieco, więc spanie do 7.00, śniadanie i nad starorzecze. Wiało niemiłosiernie tradycyjnie ze wschodu, aż odechciewało się łowić. Miałem siedzieć do wieczora i poczekać na Szpadla, ale postanowiłem po obiadku uciekać do domu. Połowiliśmy chyba do 11.00 i powoli trzeba było ten cały rozłożony majdan poskładać, posprzątać całą graciarnię z miejscówki i to wszystko w jakiś sensowny sposób ulokować w bagażniku samochodu, udało się więc około 14.00 pożegnałem się z Lońkiem i Mańkiem i poleciałem do siebie na wieś w dół Bugu. Loniek jeszcze został do soboty. U rodziców byłem przed 16.00, zjadłem obiad i już miałem ruszyć nad jeziorko, ale czarna chmura mi plany pokrzyżowała, musiałem do 17.30 czekać aż przestanie padać i dopiero wtedy na motorek i pojechałem z jedną spławikówką posiedzieć na moim ulubionym śródłąkowym jeziorku karasiowym. Na miejscu okazało się że moja miejscówka zajęta przez znajomych, więc posiedziałem z nimi godzinkę, nawet brania się doczekałem i złowiłem malutką wzdrążkę, oraz zaliczyłem obcinkę przez szczupaka i około 20.00 uciekłem do domu. I tak oto minęły mi cztery dni łowienia non stop z przerwami na spanie. Powtórzę jeszcze pewnie nie raz taki maraton, bo na prawdę i odpocząłem i sobie połowiłem. Dzięki Loniek za dotrzymanie towarzystw,& a Tobie Maniek za gościnę i wieczorne Polaków rozmowy. Było kameralnie, ale zajebiście. Cisza spokój, ryby i my. I
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 16.05.2016 00:00
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
18,629,247 unikalne wizyty