Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Bradleybip


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Diamantowy
Witam, poszukuję dobrej echosondy do wyżej wymienionej kwoty. Nie znam się kompletnie na tym sprzęcie i nie wiem co wybrać. Wiem, że Garmin ma dobry sprzęt ale dosyć drogi. Może korzystacie z jakichś mało znanych marek ale równie dobrych jakościowo, tylko tańszych. Dzieki.
 
http://podbierak.pl/
Jan Brzozowski
Najpierw musisz wiedzieć, czego po sondzie oczekujesz. Jeśli chcesz tylko poznać głębokość i ukształtowanie dna, to nada się prawie każda. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, dokładniej i w dodatku w kolorze, to niestety cena idzie wtedy w górę.
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 30.07.2014 19:33
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Longin Bojanowski
Niedrogie są Condory. np Echosonda Condor F-238. albo inne tego typu.

np.http://sumowapasja.pl/forum/viewthread.php?thread_id=135
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Lukasz Karasiewicz
Ja używam Lowrance X-4 PRO i daje radę.
Uwolnij pasję
 
Lucas
Lowrance Mark 5x też można w dobrej cenie kupić a to już jest fajne echo. dobry stosunek ceny do jakości mają. No i już przez wiele osób sprawdzone.
 
Robert
Wlasnie Lukasz wiem ze Ty masz 5x a który model?

Doradźcie która wybrać - cena - jakość

Echo do plywania za sumem szczupakiem spod lodu za okoniem
Rzeki i starorzecza
Lowrance 5x pro
Lowrance-Mark-5x-DSI
Lowrance Elite-5x HDI

Lowrance Elite-5 CHIRP
Lowrance Elite-5M HD

Lowrance z sama 5 maja chyba GPSA a reszta nie ma a ze chce je zakupic echo u Baracka O. to nie wiem czy nie ma rejonizacji i czy sa jakies minusy zakupionego echa w hameryce- poza brakiem gw.

Czy orientujecie sie czy echa z za wielkiej wody maja metryczne skale i jez.PL.
 
Lucas
Jak masz kaskę to 5x HDI a jak nie to Mark 5x pro - jest wystarczająca.
 
Kiersnowski Artur
Robert do tego co potrzebujesz wystarczy 5 pro. Na skalę metryczną i j.pl nie licz że za wielką wodą będziesz miał. Podobnie język tylko angielski. Gwarancje prędzej chociaż może się wiązać z wysyłką za wielką wodę. Zajrzyj na best-sonar.pl pogadaj z Czarkiem Karpińskim. Ma ciekawe echa condor. Ja pływam na starym lowrancie X125 jest bardziej niż wystarczająca.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Arek Pawlak
Tą DSI odradzam. Miałem i sprzedałem. Nic na tym nie widać oprócz ukształtowania dna..
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Robert
Tak te DSi to ma złą opinie nawet tam , co do jednostek i języka to ja rade dam,ale w razie odsprzedaży będzie to na pewno minus .
Apetyt mam na to na co na razie mnie nie stać czyli echosonda ze skanowaniem bocznym SI (Side imaging), humminbird model 598 ew 798
Side imaging - SI .to chyba do tej pory największy skok jaki dokonały echosondy od modeli klasycznych i we wprawnych rękach potężna broń .
Ale właśnie przed tym echem muszę mieć coś na czym będę mógł poznać zasadę działania-czytania tego co daje echo.

co do ech Lowrance hds to on e maja chyba zamontowane bariery regionalne w tych modelach z gps
Edytowane przez Robert dnia 23.01.2015 22:26
 
Kedar
Ze stanów ze sprowadzeniem to też nie jest takie proste.W kilku sklepach typu Cabela's, w których byłem, tanie echa bez gps. występują bez polskiego menu, natomiast te z gps raczej wszystkie mają polski menu, ale są z geofencingiem. Ot tak ,żeby śmiesznie było. Tak,że jeżeli chodzi o zakup to uważajcie, albo skontaktujcie się ze sprzedającym, żeby nie było jajka niespodzianki. U
 
Koz@k
Nie wiele wam pomogę bo ja używam zwykłej sondy Cuda i mam ją tylko do weryfikacji głebokości, spadków, i przeszkód na dnie, w dryfie obserwuje żywca żeby nie charował po dnie i to tyle resztę robi doświadczenie i wieza na temat sumów, jak żyją, gdzie odpoczywają i jak polują. Mam zamiar kupić dobre echo ale zastanawiam się do czego mi się przyda.
 
Lucas
Najlepiej chyba ściągać elektronikę z Włoch. Tam echa mają bardzo dobre ceny i większość z językiem polskim.
 
Jankeja
Ja mam echosondę Raymarine 4PRO z przetwornikiem DV. Model z Wi-Fi i GPS. Moim zdaniem aktualnie żadna inna echosonda tej nie dorasta do pięt. Teraz jest dość popularna używana też często przez płetwonurków, bo ma rewelacyjny obraz i żeglarzy bo ma GPS i mapy. Cena około 1390zł. Jestem bardzo zadowolony, obraz DV prawie jak na zdjęciu. Jest też model bez Wi-Fi i GPS za 990zł. Ja kupiłem swoją w tym sklepie http://osprzetzeglarski.pl/sklep/233-echosonda-dragonfly-4-pro-43-chirp-down-vision-raymarine-echosonda-rybacka-wedkarska.html
 
Slawomir Tabor
Jankeja opisz w osobnym temacie Twoją echosondę Raymarine 4PRO z przetwornikiem DV , model z Wi-Fi i GPS .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
szymong
Podłącze się pod temat co sądzicie o lowrance mark x5 czy to wystarczy na początek? Czy może lepiej cos dołożyć i kupić np. X5pro
 
Rafal Trajdos
Garmin fishfinder 350c polecam, echo tanie porownywalne do tych 2x droższych.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,616,959 unikalne wizyty