Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Rafal
Witam. A jak ma się ten przepis regulaminu do pochodzenia żywca


IV. ZASADY WĘDKOWANIA
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w pojemniku zapewniającym ich dobrostan lub w siatce jak w pkt 3.5.
 
Semi
Rafal napisał(aM

Witam. A jak ma się ten przepis regulaminu do pochodzenia żywca


IV. ZASADY WĘDKOWANIA
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w pojemniku zapewniającym ich dobrostan lub w siatce jak w pkt 3.5.

To oddzielny delikatny temat, nikt nikomu w siatki nie zagląda. Tak samo jak zbrojenie żywca. Jak się chce łowić sumy to żywca trzeba mieć. Siedziałem kiedyś dwa dni i nie mogłem głupiego krąpia złowić na rzece, a ukleja i mała płotka to ciut za mało.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Piotrek86
Semi napisał(aM

To oddzielny delikatny temat, nikt nikomu w siatki nie zagląda. Tak samo jak zbrojenie żywca.
\

Semi,
Po części to prawda ale jak trafisz na niespełnionego strażnika teksasu to za samo zbrojenie w dwa haki tak Cię doceni że radocha z wyjazdu minie. Druga kwestia jest taka że jest to mega debilne....ale niestety takie mamy przepisy.
 
Semi
Piotrek86 napisał(aM

Semi napisał(aM

To oddzielny delikatny temat, nikt nikomu w siatki nie zagląda. Tak samo jak zbrojenie żywca.
\

Semi,
Po części to prawda ale jak trafisz na niespełnionego strażnika teksasu to za samo zbrojenie w dwa haki tak Cię doceni że radocha z wyjazdu minie. Druga kwestia jest taka że jest to mega debilne....ale niestety takie mamy przepisy.


A to już każdy wędkarz swój rozum ma i wie co mu za co grozi.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Michal Wilk
Rafal napisał(aM

Witam. A jak ma się ten przepis regulaminu do pochodzenia żywca


IV. ZASADY WĘDKOWANIA
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w pojemniku zapewniającym ich dobrostan lub w siatce jak w pkt 3.5.


Rafał i co Ci mam napisać ?? Znam bardzo dobrze RARP oraz URŚ i pare inny uchwał związnych z wękarstwem... ale nie mam zamiaru jechać na sumaki na 4 dni z czego 3 to łapać żywcę, a nie kiedy takie sytuację się zdarzają... Przepisa ten został stworzony głównie dlatego żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób roznoszonych głównie przez karasie które ludzie wykorzystywali do połowu szczupaka. Ale żeby nie uogólniać zakaz jest na wszystkie, tylko po to żeby było prościej.

Ps. Szafa dzięki za podpowiedź o żwirku jutro zakupię D


byłem dziś po akwarium

Ogólnie okazało się że Akwarium jest wymiarów 100x60x40 czyli ma 240L w tej chwili kupiłem i podłączyłem 2 pompki napowietrzające (Hap Pet HB10 i HB20) do tego filtr wewnętrzny Defin 350 (już zamówiłem inny bo ten jest preferowany do akwarium o pojemności 60L)

Co do ilości żywców to myślę że będzie tam koło 10 szt... w tygodniu łapie żywce na week jadę
 
Lucas
Kupiłem nowy filtr do zbiorniczka, chińczyk ale podobno daje radę. Największą wadą jest to że jest głośny-mi nie przeszkadza bo przecież w domu nie stoi. Chociaż i tak chodzi ciszej niż poprzedni.

Wielki jak wiadro 20 l D Przepływ 2000 l/h plus lampa UV U

sumowapasja.pl/images/imagehost/415971fc6807df9ea9ff209e3e394111.jpg

Co do żywcy to przecież wszystko zgodnie z prawem, łowione są na łowisku kilka dni wcześniej, przetrzymane i przywiezione znów na łowisko na zasiadce I
 
Robert Pytka
Ja w tym roku mam pod górkę z żywcami na wiosnę kupiłem 20 kg miesiąc temu 30 kg wszystko szlag trafił . Jakieś gówno zainfekowało cały sprzęt , teraz stoi pomyty domestosem i będę odkażał nadmanganianem . Ten sezon jadę na mrożonkach . Pamiętajcie o żywcach z pewnego źródła .
 
robix
Witam .Jak potrzebujesz preparatu do dezynfekcji kup Dezynfektol B cena ok 45zł za litr ,stosujesz w stężeniu 0,5% czyli 50ml na 10 l .Zabija 99,99 bakteri ,wirusów itp. Nadaje sie do dezynfekcji wody .
 
Robert Pytka
Dzięki za info . Już zamówiłem . Zobaczymy jak się sprawdzi .
 
Marek Bukowski
Ja mam plan na jesieni wykopać drugi mały staw pod mniejsze ryby ,tołpyga ,amur szybko rośnie .
 
Robert Pytka
Też przewiduję tego typu prace w ogrodzie . Tylko muszę wykombinować jak w ma wjechać koparka bo drzewa przeszkadzają .
 
Marek Bukowski
Swoje to wygoda i pewność że zawsze dostępne , u mnie znowu za dużo większych ryb to i mały kroczek powoli rośnie podżerany przez grubasy. Chcę tak zrobić aby zawsze był rozmiar ok 30cm ,bo tych większych to mam sporo.
 
Mateusz Wisniewski
yhym U Marku tylko jak w ubiegłym roku ruszaliśmy na siemionke to 4 udało się złapać P
 
Rafal
Lucas mam taki w swoim akwa i jest cichy, chodzi już 5 rok 24h na dobę, spróbuj go odpowietrzyć to się uciszy U
 
Rafal
Jeszcze zapomniałem powiedzieć żebyś dał go poniżej poziomu wody, bo po wyłączeniu zasilania może nie zassać wody ze zbiornika i się zatrze.
 
Lucas
Spoko. Odoowietrzylem go przy zakładaniu. Narazie nie będę go wyłączał ani przestawiał. Ale dzięki, będę miał to na uwadze. I
 
Slawomir Tabor
Dajcie namiary na ten filtr znajomy potrzebuje do małego oczka wodnego .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Rafal
Na znanym portalu aukcyjnym wpisz jedną z tych nazw hw-302, hw-303, hw-304, chyba że chcesz z lampą UV to dopisz na końcu w nazwie literę b. W innych sklepach internetowych wychodzą drożej.
Ale do oczka to on raczej się nie nadaje.
 
Marek Bukowski
Jak się jest starym rybakiem U to i żywca szybko złapie ,karaska dziabnięta czyli była w paszczy Sumca .Karpie z tamtego roku za szybko urosły ,trochę za duże ,wolę mnejsze chyba że pod 230+.

sumowapasja.pl/images/imagehost/b71553e337d08007e5bc5646355f316f_resized.jpg
 
Piotrek86
fajne trioU ciekawe czy mętnego by dziabnął U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,713,304 unikalne wizyty