Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jan Brzozowski
No proszę, Szpadel będzie miał kolekcjonerski rarytas I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Longin Bojanowski
No i Paweł wpadł we własna pułapkę, będzie musiał wyklepać coś z napisem sumowapasja.pl D
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Semi

To żeś się Paweł nastukał trochę żeby tyle napisów wyrzeźbić.D
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Pawel Brzuskiewicz
Loniek, a może to być nocnik ??? T
 
Longin Bojanowski
Może, pod warunkiem, że będzie łownyD
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Radek Uscinski
Paweł aż mi łezka w oku się zakręciła U Jesteś wielki!!
 
Arek Pawlak
Pawel Brzuskiewicz napisał(aM
Wymyślił mi nowy wzór blaszki do którego musiałem dorobić nowe narzędzia .


sumowapasja.pl/images/imagehost/d692db39a39f567d82b938a32161f5ba.jpg

DDD
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Slawomir Tabor
Prawie już nocnik dla Lońka gotowy . Tylko grawerkę zrobić .
 
Pawel Brzuskiewicz
Nocnik nocnikiem a dla Radka blaszki są już zrobione . Wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciu pod spodem . U


sumowapasja.pl/images/imagehost/150360a7b71a9803168cf01f3e0693b9.jpg
 
Slawomir Tabor
Ładna kolekcja. I
 
Pawel Brzuskiewicz
Witajcie po dłuższej nieobecności . Spędziłem ostatnio trochę czasu za wielką wodą , dlatego nie pokazywałem się na forum. Jak tam było ? Nie wiem jak to opisać , powiem tylko , że pojawiła się taka chwila w której nie pamiętałem , że jest taki kraj jak Polska i problemy z którymi musimy się tu zmagać .
Spróbowałem tam trochę innego wędkarstwa - łowienie z klifów , głównie makreli . Niesamowita zabawa , a i rybka świeża po zdjęciu filetów i skóry wraz z ciemną częścią mięska , wieczorkiem przy kolacji dawała nam niesamowitą symfonię smaku . Natomiast przyrządzona na grillu w folii alu z cebulką i prawdziwym masłem , we własnym tłuszczyku , po prostu powodowała , że kubki smakowe się rozpływały .
Niektórzy twierdzą , że nic specjalnego kulinarnie ta ryba nie przedstawia , ale śmiało mogę powiedzieć , że jeśli nie potrafią jej przyrządzić to niewiele wiedzą na jej temat . Oczywiście były też i inne ryby , które były równie pyszne jak i nie smaczniejsze . Mam tak wiele wspomnień z tego urlopu , ze nie sposób je opisywać , to był inny czas w innym świecie . Za rok tam wracam , a i kto wie czy i nie na dłuższy czas .

sumowapasja.pl/images/imagehost/aaf19d41960621bb396d5cd8f1d59b0d.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/93b63766a0182b9997873f4c3d3d19a2.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/6c997056eaec2e5a070de7c8d130c423.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/b4f46b891eb7365ddff9984401005ba7.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/269f97e5a52d775c393188d0333b2765.jpg

Było też mnóstwo pięknych widoków , takich jak ten .

sumowapasja.pl/images/imagehost/87dadc6294d7bef13faf1aa065d58bf1.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/ca40632d4a0de4e0b13fce44ad6e4936.jpg

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie .
 
Slawomir Tabor
Powitać Paweł po urlopie . Widać że połączyłeś przyjemne z pożytecznym .I
 
Jan Brzozowski
Ale sobie użyłeś, fajna sprawa taka odskocznia od naszej rzeczywistości I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Pawel Brzuskiewicz
Teraz jak leżę ze złamanym kulasem to i mam czas żeby sobie porozmyślać i odwiedzić niektóre kąty forumowe . Wczoraj przypomniało mi się jak kilka lat temu gdy byłem nad Wartą około 30 km poniżej Konina . Był ze mną nad wodą kolega tamtejszy tubylec . W pewnym momencie powiedział do mnie że gdyby mógł połowić na drugim brzegu to pewnie miałby o wiele lepsze rezultaty . Potem po jakimś czasie w czasie tego wypadu gdy testowałem nowe przynęty a ściślej mówiąc imitację popperka , tonącą , drgającą jak cykada , malowaną na uklejkę , właśnie z przeciwległej strony zapiął mi się całkiem fajny sum . Myślę , że miał około 1,5 metra . Udało mi się jakimś cudem podholować go pod mój brzeg , jednak ze względu na małe kotwiczki (6 ) nie miałem szans na dłuższą walkę . Sumek odpłynął , kolega zrobił wielkie oczy , a ja byłem zadowolony , że nowa przynęta na bolenia , okazała się skuteczna nawet na suma .
Teraz gdy przypomniałem sobie tamtą sytuację zastanawiam się czy może nie było by dobrze zrobić sobie jakiś spławiczek taki na wzór plannera do trollingu i nie spróbować podać przynętę pod przeciwległy brzeg . Wydaje mi się , że miało by to przewagę nad zestawem gruntowym w taki sposób , że przynętę można by stopniowo przemieszczać w dół przeciwległego brzegu i w ten sposób obłowić w tym samym czasie znacznie większy odcinek rzeki .
Co o tym sądzicie ? A może ktoś z was w ten sposób już przeczesywał rzekę ?
Pozdrawiam Paweł B .
 
km73
Witaj Panie Paweł,
Ja trochę z innej beczki. Mam dwa Twoje wahadła, pozyskane na Zlocie u Bogusia. Są tak wizualnie piękne, że ponownie przyozdobią moją świąteczną choinkę.
Oznacza to, że masz fach w ręku i na 100% sam ogarniesz pytanie, które zadałeś.
Powodzenia!!!
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
Pawel Brzuskiewicz
Oczywiście , że temat sposobu ogarnę bo to w końcu nie jest jakaś filozofia . Pytałem się natomiast z ciekawości , czy ktoś ma już jakieś doświadczenia . Pozdrawiam .
 
Longin Bojanowski
O ile pamiętam to Sławek Świątkiewicz próbował coś wymyślać aby wywozić przynętę wykorzystując nurt rzeki (akurat chodziło o Wisłę więc raczej nie na drugi brzeg) jak doszukam się tego to wlepię.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Pawel Brzuskiewicz
Loniu , pewnie masz rację , takie ustrojstwo zadziała najprawdopodobniej do granicy najsilniejszego nurtu , czyli trochę ponad środek rzeki . Dalej może pójdzie gdy przeciwległy brzeg to zewnętrzny brzeg na łuku . Wtedy silniejszy nurt przesuwa się właśnie pod tą stronę .
 
Longin Bojanowski
Tema znalazłem, efektów końcowych nie.
http://sumowapasj...ad_id=1239
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Pawel Brzuskiewicz
Ja myślałem raczej o czyś takim pływającym co zastępowało by spławik pod którym wisiała by przynęta . Można by taki spławik przytrzymać w nurcie albo przesunąć z nurtem powolutku w sposób kontrolowany . Teraz nie mogę chodzić ale jak mi się gira zrośnie to pomyślę nad tym w garażu i zobaczę czy to w ogóle jest realne .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,717,745 unikalne wizyty