Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Gabriel


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
Forma super ciężarki jak by z huty wyjechały I
 
Semi
Paweł to średnica 6 czy 8 mm? Właśnie o takich foremkach kiedyś myślałem tylko że nie mogłem znaleźć grubszego kawałka aluminium. Widzę że i drucik do krętlika dawałeś w środek ciężarka, też tak odlewam.I
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Pawel Brzuskiewicz
Semi napisał(aM

Paweł to średnica 6 czy 8 mm? Właśnie o takich foremkach kiedyś myślałem tylko że nie mogłem znaleźć grubszego kawałka aluminium. Widzę że i drucik do krętlika dawałeś w środek ciężarka, też tak odlewam.I


Jedna z tych foremek to fi 6 mm a druga fi 7,5 mm . Drucik daję do środka odlewu ale nie dodaję do niego krętlika . Wydaje mi się , że krętlik nie ma aż takiego znaczenia przy pałeczkach do bocznego troka . Już od kilku lat stosuję pałeczki z uszkiem z drutu i jakoś nie zauważyłem żeby taki ciężarek miał jakiś wpływ na plątanie się zestawu .
 
Semi
Oczywiście że nie trzeba krętlika i tak jest to wleczone po dnie na troku i zbytnio nie skręca żyłki, kiedyś zrobiłem sobie coś w tym rodzaju z gipsu, za wzorzec do zatopienia posłużyła sześciokątna kredka. Fajne laseczki z tego wychodziły, ale po odlaniu kilkunastu rozwaliło się to wszystko. Też robiłem na samym drucie, ale też kilka sztuk odlewałem z małym krętlikiem, różnicy nie zauważyłem w funkcjonalności.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Pawel Brzuskiewicz
Nareszcie udało mi się skończyć jedną partię ciężkich wahadeł .
Jacek , możesz ocenić czy Ci pasują .Te wszystkie są dla ciebie .
Jeszcze kilka jest w fazie kończenia ale to będą już lżejsze takie około 34 g .

sumowapasja.pl/images/imagehost/89fba0431798b875152d4c3ebc6286eb.jpg

Pozdrawiam .
 
Jan Brzozowski
Jak zwykle mistrzostwo, Pawełku I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
Do gabloty na ścianę a nie na ryby .I
 
Radek Uscinski
Zawalaszcze I
 
Jacek Gebala
Pawel Brzuskiewicz napisał(aM

Nareszcie udało mi się skończyć jedną partię ciężkich wahadeł .
Jacek , możesz ocenić czy Ci pasują .Te wszystkie są dla ciebie .
Jeszcze kilka jest w fazie kończenia ale to będą już lżejsze takie około 34 g .

sumowapasja.pl/images/imagehost/89fba0431798b875152d4c3ebc6286eb.jpg

Pozdrawiam .

E tam.... pasują, "pikne" są Taniec Będę musiał je dobrze schować bo mi je moje panie na świecidełka "rozkradną" O i znowu będę musiał zamówić G

Paweł J i dziękuję I
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Jacek Wrobel
...a miała jakś zawisnąć na mojej choince& póki co Pawełku choinki nie wyrzuciłemH
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Pawel Brzuskiewicz
Jacku , jak wrócę w przyszłym tygodniu to skończę te które tam mam jeszcze do ukończenia , to może sobie którąś wybierzesz . U
 
Jacek Wrobel
TTT
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Semi
Pawel Brzuskiewicz napisał(aM

zdjęcia już mam a i nowe ciężarki pojechały dzisiaj ze mną nad wodę bo nie mogłem usiedzieć . Nic nie złowiłem , chociaż liczyłem na jakiegoś okonka na boczny trok .
Foremki bardzo proste w swojej konstrukcji ale najważniejsze , że dobrze się w nich leje ołów .


sumowapasja.pl/images/imagehost/edaa4575a8d05e39b65e13d030726486.jpg

Wczoraj zakupiłem płaskownik 80 mm X 10 mm i długości 24 cm. Przetnę na pół i będę miał dwa kawałki po 12 cm, w sam raz na foremkę do laseczek. Jak już zrobię to ofocę i pokażę.I
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Pawel Brzuskiewicz
To czekam na fotki . Zrobienie tych foremek to w zasadzie całkiem prosta sprawa . Pozdrawiam .
 
Semi
Pawel Brzuskiewicz napisał(aM

To czekam na fotki . Zrobienie tych foremek to w zasadzie całkiem prosta sprawa . Pozdrawiam .

Dziś przyszedł płaskownik, muszę teraz znaleźć chwilę żeby pójść do chłopaków na warsztat w robocie i powiercić to wszystko. Mają fajną kolumnową wiertarkę z regulacją obrotów to myślę że fajnie wyjdzie forma. Oczywiście się pochwalę jak zrobię.I
sumowapasja.pl/images/imagehost/0ba05b09daa4f5fc8cec7702454c1888_resized.jpg
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
blue cat
Pawel Brzuskiewicz napisał(aM

Nareszcie udało mi się skończyć jedną partię ciężkich wahadeł .

Pozdrawiam .


mistrzostwo świata
 
pellet
A tak na marginesie na FB jakiś osobnik reklamuje ogólnopolskie targi dla rękodzielników... Może być ciekawie dla tych, którzy w tym siedzą...
 
Pawel Brzuskiewicz
Tak wiem , zostałem zaproszony . Tu na forum mamy temat poświęcony tym targom . Jutro jadę nad Drwęcę i w sobotę będę mieszał tam wodę Nowymi blaszkami na trotkę . Ciekawe czy jeszcze jakaś tam siedzi czy już wszystko spłynęło . Pozdrawiam .
 
Pawel Brzuskiewicz
Wczoraj byłem nad Drwęcą i cały dzień próbowałem szczęścia w poszukiwaniu troci . W zeszłym roku o tej porze było ich jeszcze dosyć sporo . Niestety wczoraj nie zaliczyliśmy nawet jednego wyjścia . W nocy woda opadła o około pół metra co spowodowało , że jeśli nawet rybki były to dały drapaka . Woda była jak zaczarowana - martwa . Nie widziałem przez cały dzień nawet pluśnięcia jakiejkolwiek nawet najmniejszej rybki ( czytaj ukleja ) . Wykonałem sobie specjalnie na ten wyjazd nowy model blaszki wahadłowej z przeznaczeniem pod trotkę . Po testach wodnych przekonałem się , że będzie dawała sobie doskonale radę nie tylko przy poszukiwaniach troci ale na pewno skusi się na nią niejeden szczupaczek czy może i sandacz . Nakręciłem filmik z pracą tej blaszki , Widać to co widać bo woda nie była pierwszej klarowności . Pozdrawiam .

https://www.youtube.com/watch?v=AgZ-yuymsTM



Edytowane przez Pawel Brzuskiewicz dnia 08.03.2015 16:26
 
Jacek Wrobel
Ładnie walczy z nurtem i "kotłuje"I
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,782,977 unikalne wizyty