Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,440

· Najnowszy użytkownik: Davidduh


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Longin Bojanowski
Z takim napisem to sumy z daleka przypłyną aby spróbować. Ale z drugiej strony jaki byłby żal gdyby się urwało. Może lepiej na przysłowiowa słomiankę.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jan Brzozowski
Wart jest i do rzucania, i do powieszenia na choinkę X
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
Paweł nie rzucaj powieś na ścianę lub sprzedaj do jubilera. I
 
Pawel Brzuskiewicz
Jak będę miał czas to zrobię jakąś lepszą fotkę przy świetle dziennym . Tylko musi pokazać się trochę słoneczka . Blaszka będzie tylko jedna , kopiować nie zamierzam bo za dużo przy niej roboty . Może na jakąś nagrodę ją przeznaczę ? &
 
Jacek Wrobel
n...no toż to perełka nad perełkiI
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Mariusz Karpowicz
Zdecydowanie nie nadaje sie do wrzucania do wody- raczej za szkło do gablotki.
 
Pawel Brzuskiewicz
Teraz mnie napadło aby zrobić sobie prasę 20 - sto tonową ( siła nacisku ) . Przyda się w garażu do różnych prac jak i do wyciskania soku na przykład z jabłek . &
 
Jan Brzozowski
No właśnie, Paweł. Po cholerę wycinać kątówką, jak można zrobić formę i wyciskać I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Pawel Brzuskiewicz
Janku aby wyciąć blaszkę z kwasówki powiedzmy o grubości 2 mm to pewnie musiałbym mieć super wykrojnik i prasę z 50 do 100 ton . Najprawdopodobniej taka malutka jak moja co ją robię to co najwyżej pomocna będzie do wygniatania kształtu i to być może nie we wszystkich metalach .
 
Jan Brzozowski
Fakt, ze 20 ton to trochę mało do wycinania. Ale tak jak mówisz, do kształtowania się nada.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Pawel Brzuskiewicz
Jak to mawiają , pażywiom - uwidzim .
 
Pawel Brzuskiewicz
Praska już skończona , tylko zapomniałem wam pokazać .
Pierwsze zdjęcie jeszcze w fazie produkcji .

sumowapasja.pl/images/imagehost/785c33aba40f1e8caa444d8face3987f.jpg

Obecnie wygląda tak , brakuje mi jeszcze dwóch porządnych kawałków blachy które będą leżały na ruchomej belce tworząc rozsuwany stół .

sumowapasja.pl/images/imagehost/7ed946e7287903192052afb5310bc456.jpg
 
Slawomir Tabor
Jeszcze tylko formy do praski .I .
 
Pawel Brzuskiewicz
Z tymi formami to jeszcze myślę jak je zrobić aby nie niszczyły zdobień . Musiałbym jeszcze jakiś odpowiedni materiał skołować na tłoczyska . Musiałbym także zrobić taki komplet do każdego kształtu blaszki . Nie wiem czy zdobędę się na taki wysiłek . Może krępowanie przy pomocy kuli i młotka jest bardziej pracochłonne ale o wiele mniej zachodu z kompletowaniem narzędzi .U
 
Pawel Brzuskiewicz
Powolutku trzeba będzie uzbroić się w nowe ciężarki do bocznego troka , dlatego wyspawałem sobie coś co już dawno powinienem zrobić . Poszukałem na moim złomie kawałek starej i skorodowanej rury ale za to o odpowiedniej średnicy . Odciąłem kawałek , wyczyściłem , wyklepałem wylewkę , dorobiłem denko z kawałka blachy , przyspawałem śrubę fi 6mm odpowiednio długą i założyłem na nią uchwyt z kawałka gałęzi brzozowej . W ten sposób powstał tygielek do lania ołowiu . Tygielek ma grube ścianki dlatego dobrze trzyma temperaturę co sprawia , że można odlewać kilka ciężarków rozkładając i składając za każdym razem foremkę . Przedtem miałem tygielek zrobiony z puszki ale dopiero teraz zdaję sobie sprawę z tego jaka różnica jest w pracy między jednym a drugim .

sumowapasja.pl/images/imagehost/e88ed85892e268c82dd38da678f8d48f.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/da660c98bfe9e65826e57221b36d963d.jpg
 
Jan Brzozowski
Fajna sprawa, Paweł I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
Ja używam łyżki do sosów z nierdzewki z nowego zestawu żony .H
Szybko się studzi, to prawda .
 
Jacek Bartnik
Tygielek pierwsza ligaIJa roztapiałem kiedyś w starym czajniku,tylko musiałem sitko w środku usunąć.
 
Pawel Brzuskiewicz
Zrobiłem też sobie dwie malutkie foremki aluminiowe . Jedna na 15 gram a druga na 23 gramy . Odlałem wczoraj z 50 ciężarków , poszło szybciutko i sprawnie . Jutro wstawię jakieś fotki .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 16.02.2015 21:30
 
Pawel Brzuskiewicz
zdjęcia już mam a i nowe ciężarki pojechały dzisiaj ze mną nad wodę bo nie mogłem usiedzieć . Nic nie złowiłem , chociaż liczyłem na jakiegoś okonka na boczny trok .
Foremki bardzo proste w swojej konstrukcji ale najważniejsze , że dobrze się w nich leje ołów .

sumowapasja.pl/images/imagehost/8b99b86a171cc565357ea835010beb97.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/2d2f12b8ea87c75b3f1d1f518c45497a.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/0ee9688d0423f90cf97c791eeffa2ffa.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/edaa4575a8d05e39b65e13d030726486.jpg
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 16.02.2015 21:29
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,783,726 unikalne wizyty