Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
mapasan71
Mam pytanie czy próbowaliście zwiększyć moc hamulca w multiku poprzez dołożenie podkładki lub wymianę na grubszą . mam w multikach hamulec 17 kg i chciałbym zwiększyć górną moc hamulca np.kosztem początkowej siły hamowania. Może macie jakieś inne pomysły. Pozdrawiam Mariusz.
 
Mariusz Kulinski
17kg to Cię wyrwie z butów.Jeśli tyle jest faktycznie.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Slawomir Tabor
Podnieś na wędce 17 kg to zobaczysz co to za siła jeśli faktycznie taką moc hamulca masz .
Co do za multik ?
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
mapasan71
mam multik piscifun salis x większy rozmiar wchodzi na nich po 400m 0.60 są założone na kijach delfin 950gr. do dalekiej wywózki.drugi komplet to kije delfin 500gr.i kołowrotki fin nor 9500 do krótszych odległości lub co często robię łowienia "spod kija" czyli na wystawionej wędce pod brzegiem.przy fin norach faktycznie bał bym się dokręcić hamulec na maxa bo mimo że ważę 100kg to duży sum wyciąga z butów, ale one mają hamulec o ile pamiętam 30 kg.chociaż i 17 kg. w multiku ma moc bo mój pierwszy sum w 2021 roku po 5 min holu wyprostował hak 10/0 . z racji że preferuję chol siłowy zastanawiałem się nad wzmocnieniem hamulców w multikach . a tak przy okazji po tym wyprostowanym haku zacząłem szukać niezawodnych haków i używam teraz haków bkk mogę polecić naprawdę solidne haki chyba że macie o nich inne zdanie to napiszcie. pozdrawiam mariusz.
 
Mariusz Kulinski
Masz wagę wędkarską? Robisz pętelkę na plecionce, zahaczasz za multikiem z dokręconym hamulcem na maxa i ciągniesz za nią przez wagę. Będziesz wiedział jaka jest faktyczna siła hamulca i porównasz sobie wszystkie jakie posiadasz.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Slawomir Tabor
Albo coś w kołowrotku strzeli . G i tyle się dowie .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
mapasan71
chyba sobie odpuszczę z tym hamulcem . szkoda by było coś popsuć . mam tylko pytanie czy podkładki w hamulcu mają być suche czy naoliwione tak żeby działał płynnie w pełnym zakresie,bo po dwóch sezonach pasuje chyba przesmarować multiki .jak często smarujecie swoje?
 
Slawomir Tabor
Jak myślisz hamulce w samochodzie się smaruje .
Spróbuj najlepszym smarem , daleko nie dojedziesz .O
Najlepszy hamulec to Twój palec .I
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Mariusz Kulinski
W kołowrotkach i mutikach są hamulce typu dry i wet- czyli suche i mokre. Hamulce mokre smaruje się specjalnymi smarami np: Shimano DG-1. Robię to w swoich kręciołach co 2-3 sezony.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
18,470,019 unikalne wizyty