Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Robert Dubis
Mariusz Karpowicz napisał(aM

Robert Dubis napisał(aM

Koledzy nic o sumkach nie wspominacie, czyżby ich tam nie było.&
zaki
Coś Ci napiszę Robert, niestety trafiają sie sumki na starorzeczach, ja u siebie najczęściej trafiam je w żakach, i od razu w krzaki, no jak większy to na patelnie. Generalnie sum na "bużysku" to dużo więcej złego, niż dobrego.


Jak są małe to są i kolosy.D
Witam pasjonatów wędkarstwa.X
 
Slawomir Tabor
Na starorzeczach w mojej okolicy łowione są sumy do 20 kg. są namierzane i wyłapywane . Jeśli np; są to starorzecza połączone na stałe lub czasowo z rzeką trafiają się i większe sztuki które wpływają za drobnicą.
Ostatni wędkarz w podeszłym wieku na starorzeczu na żywca zamiast suma wyholował szczupaka 15 kg szczupak wrócił do wody od lata nikt go nie wyłowił bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Szczupak pewnie pływa i ma się dobrze bo rzadko kto ma taki spining lub umiejętności żeby go wyholować.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Robert Pytka
Znalazłem takie to starorzecze najciekawsze jest to że główka 12 gr. opadała 15 sekund . sumowapasja.pl/images/imagehost/6366ebfbd0e08227ab77512f9feb96cd_resized.jpg
 
Slawomir Tabor
Połączone te starorzecze jest z Bugiem na stałe czy tylko w czasie przyborów .
Ładny dołek Robert .
 
Robert Pytka
Tylko podczas powodzi może dojść tam woda z rzeki , w moim rejonie ma tak 95% starorzeczy . I to mi się podoba bo jednego roku łowię tu w następnym gdzie indziej . A na tym starorzeczu to mam zamiar postawić nawet bojkę .
 
Semi
Takich dołków znam bardzo dużo i z własnego doświadczenia wiem że czym głębsze, tym ciężej tam cokolwiek złowić, a po dołkach o max głębokości do 1,5m piękne karasie liny i szczupaki się łowi. Na takie dołki nazywamy czarna woda. Mało roślinności, bardzo zimna i ciemna woda latem, dookoła zarośnięte olszynami. Jedyny plus że oprócz kłusowników z siatami wędkarze niechętnie tam zaglądają, ale czasami można się zdziwić. Próbuj Robert, czasami można z kaczego dołka niezłe okazy łowić.I Dziś się wybieram do Janowa do rodziców, zobaczę, może jutro skoczę popołudniu za linkiem i karasiem posiedzieć przed zmierzchem.U
Edytowane przez Semi dnia 20.03.2015 16:14
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Robert Pytka
Ten dołek pewnie kiedyś widziałeś bo to Twoje tereny . Nie przejmuję się mocno bo jak się okaże że woda ciężka to obok mam drugie płytkie oczko gdzie karasia i lina pod dostatkiem . Także nęcone będą dwa miejsca .
 
Semi
Jest ich dużo i wszystkie do siebie podobne, musiał byś napisać koło której miejscowości, to bym wiedział i mógłbym coś więcej napisać o nim.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Robert Pytka
Pisać raczej nie będę , może kiedyś wymienimy informacje na ten temat . Na razie sezon pokarze czy warto tam poświęcać czas .
 
Slawomir Tabor
Szybka ustawka i z Robertem o godzinie 6 wylądowaliśmy na Lipieńcu starorzecze Bugu .
Nie padało pogoda taka sobie , dość mocno wiało .

sumowapasja.pl/images/imagehost/9c281a995083e9e2a0934adee50c547f.jpg

Nie połowiliśmy z gruntu zero kontaktu z rybą . Ja z 2 godzinki spiningowałem kilka pobić okonków , zero kontaktu ze szczupakiem .
Robert uszykował kaszankę z grilla #
Kawka i do domu .
sumowapasja.pl/images/imagehost/bd2f322e90165c65a34662d3c6b5fb02.jpg

Robert skończył swoją wycieczkę w mojej stoczni .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 29.07.2015 15:14
 
Krzysztof Poniewierski
Może i bez kontaktu z rybą ale na pewno miło spędzony czas.
Pielęgnując pasję U
K-Pon
 
Slawomir Tabor
Nie ma nic gorszego jak nuda , stocznia zamknięta . Co robić na rybki . Q
Zaliczyłem na pieszo kilka kilometrów nad Bugiem i starorzeczach i zdecydowałem się połowić na Lipieńcu .

Pogoda super , trochę wiało o dziwo zero wędkarzy wszyscy na grzybach .H

Dla takich miejsc człowiek żyje .

sumowapasja.pl/images/imagehost/52bf0cc98702f705ff468cc3de86bd3b.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/8f9a4b18dc39806ac3f7a2b018fc814e.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/779b9d2436ffa5b3d238d0d818f237cc.jpg

Poziom wody z 1 metr poniżej normy albo i więcej .
Szczupaki nie współpracowały z moimi woblerami więc zmieniłem na obrotówki
kilka dziwnych pobić Tayaha trochę za twarda ale zmniejszyłem obrotówkę na żółto-czarną .
Oto przyłów , było i kilka maluchów , zabawa przednia . Tak waliły w obrotówkę że myślałem że jestem u Mańka .

sumowapasja.pl/images/imagehost/e697ae9d2e5be409f302426966a919d2.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/68a7b2d174b321e1d8868ded8f5da3bd.jpg

Fajnie było ale się skończyło , wszystkie rybki zdrowe wróciły do wody .
 
jachu67
Widzę ,że miło spędzasz czas... pozzzazzzzdrościc !!!
 
Slawomir Tabor
Z Karasiami i Semim planujemy pobyt w najbliższą sobotę -niedzielę nad starorzeczem Bugu .
Oby zimno było najlepiej -5
 
Kiersnowski Artur
Ja będę w Starosielu. też nad Bugiem
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
tomek sztanka
Sławku chyba sam w to nie wierzysz?
12-15 w cieniu a w słoneczku 18 to tak!!!I
 
SYMBIOZA
Gdzie będziecie Sławku...?
Jak majster mi odda samochód to planuję weekend na wodąD
 
Semi
Slawomir Tabor napisał(aM

Z Karasiami i Semim planujemy pobyt w najbliższą sobotę -niedzielę nad starorzeczem Bugu .
Oby zimno było najlepiej -5

Tee nie szalej z tym mrozem, na sandacza i szczupaka jedziemy a nie na miętusy, chociaż marmurkiem przyzwoitym też nie pogardzę. Jutro postaram się nad Narwią drobnicy złowić co nieco, coby jakiego trupka było na haka uwiesić. Mam taki kanałek łączący jezioro z Narwią, jak postawię podrywkę a drobnica jest w kanałku to pół wiadra na raz. Tylko nie wiem czy już wchodzą, czy jeszcze nie za wcześnie.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Semi
No to jak tam chłopaki, mam się szykować na jutro czy nie?? Bo cosik cisza, nie wiem czy ciepłych gaci szukać w szafie. &
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Lukasz Karasiewicz
Oczywiście że jedziemyD O której się umawiamy w stoczni? Brać ponton?
Uwolnij pasję
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,646,953 unikalne wizyty