Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: RonaldKak


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
SYMBIOZA
Witam,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem sygnalizatorów wstrząsowych do gruntówek na suma.

Wiem, że niektórzy z forumowiczów je posiadają - zakupione np. z allegro lub własne samoróbki.
Interesują mnie opinie i wrażenia osób , które je stosują w realuX
Wady...zalety...spostrzeżenia
 
bodzio
Mam kilka samoróbek z antyzasypiaczy .Przerabiałem je na głośniejsze bo przy
nurcie orginałów nie było słychać .Sprawdzają się .
 
Jozek Pojedyniec
Ja mam dwie sztuki od Zbyszka...nie potrzebuję innych bo te obudzą i zmarłego D
 
pojedyniec.com.pl
Jan Brzozowski
Miałem do czynienia z takimi przerobionymi. Na ostatnim wyjeździe nad Ebro miał je Marcin. Faktycznie, głośne jak cholera D

Tutaj film instruktażowy, jak zrobić takie samemu.

YouTube Video

Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
SYMBIOZA
NIECH JESZCZE SIĘ KTOŚ SIĘ WYPOWIE KTO JE STOSUJE LUB STOSOWAŁ....
Bo zastanawia mnie to , że przy każdym braniu trzeba najpierw zdjąć ten sygnalizator i dopiero wtedy zaczynamy hol.....no chyba że ktoś z was stosuje inne patenty przy tego typu sygnalizatorach?
 
Jan Brzozowski
Zależy, jaki sygnalizator. Marcin miał z wyłącznikiem. Ten na filmie też ma wyłącznik. Ja stosuję zwykły antyzasypiacz dla kierowców. Również ma wyłącznik, ale jest trochę cichszy (ok 60 decybeli).
To fotka takich, jakie mam

sumowapasja.pl/images/imagehost/0aa2b29513c0aece98d52359fbe904e2.jpg
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 13.12.2013 19:56
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Robert Dubis
Mój znajomy produkuje sygnalizatory ze stacjonarką, poproszę go o wstawienie zdjęć.&

Ja posiadam takie, śpię spokojnie dopóki się nie zacznie.X

sumowapasja.pl/images/imagehost/6ddf220b5d29c75344c8f365af608ff8.jpg
Edytowane przez Robert Dubis dnia 13.12.2013 20:09
Witam pasjonatów wędkarstwa.X
 
Zbigniew Kapustynski
Joe napisał(aM

Ja mam dwie sztuki od Zbyszka...nie potrzebuję innych bo te obudzą i zmarłego D


To jest to:
YouTube Video


YouTube Video
 
Jozek Pojedyniec
Zbyszku na filmie piszczy dokładnie jak te moje &
 
pojedyniec.com.pl
Jacek Gebala
SYMBIOZA napisał(aM

NIECH JESZCZE SIĘ KTOŚ SIĘ WYPOWIE KTO JE STOSUJE LUB STOSOWAŁ....
Bo zastanawia mnie to , że przy każdym braniu trzeba najpierw zdjąć ten sygnalizator i dopiero wtedy zaczynamy hol.....no chyba że ktoś z was stosuje inne patenty przy tego typu sygnalizatorach?


Załóż wskaźnik na podpórkę to nie będziesz musiał zdejmować G

Oto i moje - niektóre prawie siedmioletnie - elektroniczne wstrząsowe wskaźniki brań.

sumowapasja.pl/images/imagehost/856e233a7ca9882b2e32876e2195f27d.jpg
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 14.12.2013 00:22
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
tomek sztanka
Ja z innej beczki-potrzebuję fachmana do naprawy sygnalizatora brań Fox Micron MMX. Mam zapasowego SX ale to wielkie bydle i nierówno leżą wędki co mnie drażni. Wrzuciłem baterię o podwyższonym voltarzu i tylko jęknął przy włączeniu. Niecelowo/taki sam rozmiar baterii/E
T.
 
Longin Bojanowski
Pokazywałem kiedyś jak przerobić alarm osobisty na sygnalizator. Ale ponieważ co dostawca to inny model pokażę ponownie.
Potrzebujemy:
1. Alarm osobisty;
2. Tzw. alarm kierowcy (antydrzemkę)
3. mała lutownica, jakieś wkrętaczki
4. chęci

Na fotce poniżej Alarm osobisty 140 db i antydrzemka.
sumowapasja.pl/images/imagehost/3168bb6709b5342f366900a765b8c510.jpg

Po otwarciu obudowy alarmu okazało się, że zamiast układu w obudowie DIL zastosowano nieznany układ (prawdopodobnie generator na bramkach) zabezpieczony czarną farbą (oznaczyłem żółta ramką). Może to i lepiej bo zrobiło się więcej miejsca.
sumowapasja.pl/images/imagehost/12f87b36a64d2243a68b6614856baf2f.jpg
Czerwona ramka oznaczyłem miejsce gdzie znajduje się gniazdo mini jack. Właśnie za jego pomocą jest podawany sygnał wyzwalający na układ. Wyjęcie wtyku z gniazda powoduje zwarcie styków i podanie napięcia wyzwalającego do układu przez rezystor R2 (styk gniazda oznaczony cyfrą 1, oznaczenia 2 i 3 to miejsca wlutowania rezystora R2.
Fotka od strony elementów
sumowapasja.pl/images/imagehost/206d8845557209902af96d572c861ac2.jpg

Żeby z tego zrobić sygnalizator potrzebujemy czujnika przechyłowego (rtęciowego) z antydrzemki.
Na fotkach pokazałem gdzie ona sie znajduje.
sumowapasja.pl/images/imagehost/5603f1ae7e11d727dfcef885da40da87.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/f10d559cfe10c09032d98202aeefa179.jpg

A tu wycięta/wylutowana z urządzenia
sumowapasja.pl/images/imagehost/9d9ec6e840519e9ca5b7efa49a5e2c4f.jpg

Co dalej? Ja przykleiłem kropelką żywicy tuz nad rezystorem R2.
sumowapasja.pl/images/imagehost/15d9a193ee8681cd0151b4aed2f0b61f.jpg

Wylutowałem jedna końcówkę rezystora R2 (tą do strony gniazda mini jack).
sumowapasja.pl/images/imagehost/d36f46f2cd8b474c32396fdb62d4f1f9.jpg

Jedną z końcówek czujnika rtęciowego wlutowałem w miejsce po wylutowanej końcówce rezystora a drugą połączyłem z wolna końcówka rezystora. jak by to opisać inaczej połączyłem w szereg czujnik i rezystor.
sumowapasja.pl/images/imagehost/8353863e322f43eb64351cc8c957691d.jpg

Dobrze jest po polutowaniu zabezpieczyć wszystko lakierem izolacyjnym (opryskać/pomalować/pomazać).
Skręcamy/składamy wszystko do kupki i mamy sygnalizator wstrząsowy którego koszt będzie ok 30 pln.
Pozostaje tylko wykonanie jakiegoś mocowania do wędki. Tu pozostawiam Wam pole do działania.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 04.01.2014 14:34
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Kulinski
I już zamawiam klamoty.Czy przy tych 140dB z tego alarmu osobistego ,sum nie dostanie zawału i przestanie walczyćT?
 
Jan Brzozowski
Wtedy pójdzie łatwiej D
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Mariusz Kulinski
Ale co z emocjami i dźwiękiem terkotki-trzeba będzie zamontować potencjometr i zrobić ciszejM
 
Longin Bojanowski
Pokazałem najprostsze rozwiązanie. Zawsze można ulepszać. Ale niektórym odpowiada własnie to 140 db. Przetwornik jest sterowany z autotransformatora. Potencjometr można by wstawić w bazie tranzystora T1.
A jak chcesz słuchać terkotki to polecam duży multiplikator (przynajmniej terkotki są głośne).
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Kulinski
Te 140 dB zostawimy M na złodzieja idealne ,dotknie wędki i portki pełne&
 
Arek Pawlak
Nie chwaląc się, to ja wpadłem na pomysł zastosowania antyzasypiacza, jako sygnalizatora do wędki sumowej. Pierwsza moja koncepcja wyglądała tak:

sumowapasja.pl/images/imagehost/f9413715899042fdd5f56e9ad27d6661.jpg

W tej chwili można już go zakupić w sklepie internetowym, gdzie piszą o nim "nasz sygnalizator"U
Doczekał się też nazwy: D1D

sumowapasja.pl/images/imagehost/205124b6227269812564011696a35c61.jpg

http://www.sklepsumowy.pl/sumowy-sygnalizator-bran-bcd1-catfishpl-p-1899.html
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Jan Brzozowski
He, he... już dawno taki mam, jako mocowanie do wędki zastosowałem zwykłą klamerkę plastikową. Jednak jak dla mnie, antydrzemka jest trochę za cicha.
Poza tym dwie dychy to trochę drogo, bo antydrzemka kosztuje na alle 3,99 a klips 1,39. Śrubkę chyba każdy w domu ma, więc warto zrobić samemu to ustrojstwo.
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 17.08.2014 14:00
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Piotr
Arek Pawlak napisał(aM

Nie chwaląc się, to ja wpadłem na pomysł zastosowania antyzasypiacza, jako sygnalizatora do wędki sumowej. Pierwsza moja koncepcja wyglądała tak:

sumowapasja.pl/images/imagehost/f9413715899042fdd5f56e9ad27d6661.jpg

W tej chwili można już go zakupić w sklepie internetowym, gdzie piszą o nim "nasz sygnalizator"U
Doczekał się też nazwy: D1D

sumowapasja.pl/images/imagehost/205124b6227269812564011696a35c61.jpg

http://www.sklepsumowy.pl/sumowy-sygnalizator-bran-bcd1-catfishpl-p-1899.html


Mam podobne 2 sztuki ustrojstw tylko, że do klipsa zamontowane 2 anty drzemki. Jedna ustawiona na zrywkę druga na "normalne" branie, wyciąganie linki. Dodatkowo żeby nie niszczyć blanku filc/guma tapicerska i trochę foli w płynie do uszczelnienia i jak na razie się sprawdza ale i tak 2 sztuki anty drzemek zimą idą na dawcę organów.
sumowapasja.pl/images/imagehost/4ca823c6013f2cd4fb9fbd15238d6097.jpg
Postępowe idee dają z reguły marne (jak nie zbrodnicze) owoce, natomiast zawsze koncertowo ogłupiają ludzi...
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,650,414 unikalne wizyty