Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: bkBiawl


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Mariusz Kulinski
YouTube Video

Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Mariusz Kulinski
Poznań dn. 04.11.2020
Szymon Szafryna
Marek Gackowski
Marek Szymański
Kontakt: protestsumiarzy@gmail.com


Szanowny Pan
Prezes ZO PZW Poznań
Jerzy Musiał
Ul. Znanieckiego 9
60 – 682 Poznań

Protest
Szanowny Panie Prezesie
ZO Poznań wprowadził w warunkach zezwolenia na 2021 rok regulacje, praktycznie zakazujące wędkarzom łowiącym stacjonarnie sumy skutecznego łowienia, zgodnie z obowiązującą na większości sumowych łowisk praktyką i obecną wiedzą wędkarską. Odbyło się to bez żadnych konsultacji z naszym środowiskiem, a social media umożliwiają takie konsultacje, czego dowodzi choćby fakt, że na Facebooku, już po fakcie wprowadzenia nowych zasad, ukazało się wyjaśnienie Zarządu Okręgu wprowadzenia tych obostrzeń. FB umożliwia takie konsultacje z nieograniczoną grupą użytkowników. Niestety zabrakło tu dobrej woli, lub być może odwagi Zarządu, by zmierzyć się z merytorycznymi argumentami drugiej strony.
Z przykrością, a w wręcz z przerażeniem stwierdzamy, że uzasadnienie zakazu zrywki świadczy o braku wiedzy ZO Poznań, na temat aktualnych przepisów regulujących Amatorski Połów Ryb, zawartych w Ustawie o rybactwie i stosownym rozporządzeniu ministra do tej Ustawy. W uzasadnieniu PZW Poznań czytamy, że Rozporządzenie Ministra nie przewiduje dodatkowych elementów zestawu kotwiczących zestaw. Otóż informujemy Pana Prezesa, że Rozporządzenie określa jedynie minimalną ilość elementów zestawu z jakiego musi składać się wędka, czyli wędzisko, linkę i haczyk, pozostawiając tym samym swobodę wędkarzom w stosowaniu, dodatkowych elementów zestawu, również tych kotwiczących zestaw, zgodnie z zasadą, że co nie jest zabronione, jest dozwolone. Wędkarz ma więc prawo, oprócz wędziska, linki i haczyka zastosować w zestawie: spławik, ciężarek, klips karpiowy, czy trollingowy, kawałek żyłki na zrywkę, agrafkę, krętlik i wszelki inny sprzęt, którym wypełnione są sklepy wędkarskie, lub który sam wyprodukuje w domowym warsztacie. Idąc tokiem rozumowania, władz PZW Poznań, nie powinniśmy używać całego współczesnego dorobku wędkarstwa, gdyż nie wspomniał o nim minister. Jest to specyficzna, wręcz kuriozalna wykładnia prawa, z którą nie tylko żaden szanujący się prawnik, ale również każdy kto w swoich ocenach kieruje się zdrowym rozsądkiem, nie może się zgodzić.
Kolejne punkty ,,wyjaśnienia’’ zarzucają sumiarzom patologie takie jak libacje alkoholowe, awantury z wędkarzami, niebezpieczeństwo jakie stwarzają rozstawione zestawy itp. Otóż informujemy pana prezesa, że patologie zdarzają się w każdym środowisku, To nie sumiarze, Panie prezesie, zostawiają nad rzekami i jeziorami tony śmieci, to nie sumiarze przywożą nad wodę skrzynki alkoholu, to nie
sumiarze, zabierają z wody niewymiarowe sumki i wywożą zestawy pod nos innego wędkarza. To robią śmieciarze i ludzie nie szanujący obowiązujących przepisów oraz kolegów, i którzy nie powinni z zasady zbliżać się do wody. Trzeba oczywiście walczyć z tymi patologiami, ale nie na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej. Zwłaszcza w polskich realiach taki typ odpowiedzialności, musi spotkać się ze sprzeciwem, gdyż nawiązuje ona do potwornych praktyk stosowanych przez ludzi, których działalność i idee zostały na szczęście zdelegalizowane. Proszę nie zmuszać nas do takich porównań. Te praktyki uderzają przede wszystkim w zdecydowaną większość sumiarzy łowiących zgodnie z prawem i ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego, gdyż kto pił i awanturował się nad wodą i tak będzie to robił, jeśli odpowiedzialne za utrzymanie porządku i egzekwowanie prawa służby i użytkownik rybacki, będą działali nieudolnie.
Wyjaśnienia PZW zarzucają też sumiarzom przewożenie żywców na łowisko. Otóż oczekujemy, że PZW korzystając z pozycji dużej organizacji społecznej doprowadzi do likwidacji tego przepisu, - który wobec powszechnego przewożenie łodzi wędkarskich na różne łowiska i tak nie ma większego znaczenia dla kondycji sanitarnej wód, a o to chodziło twórcom tych zakazów, jeśli zaś jest to niewykonalne to oczekujemy, że PZW będzie egzekwował ten przepis, nie zrzucając konsekwencji swojej nieudolności na uczciwych wędkarzy.
Sprawa wywózki wymaga doprecyzowania, przy czym informujmy Pana, że przegradzanie rzeki regulowane jest odrębnymi przepisami i nie trzeba tworzyć nowych. Zdając sobie jednak sprawę, że może dochodzić do konfliktów, zwłaszcza na niewielkich zbiornikach, widzimy konieczność uregulowania tej kwestii i jesteśmy gotowi do rozmów. Można to rozwiązać np. ograniczeniem wywózki do 50 m na wodach do 100 h i pozostawić większą swobodę sumiarzom na większych wodach z obowiązkiem zwinięcia zestawów do 50 m, jeśli będzie to przeszkadzać innym wędkarzom. Nie godzimy się natomiast na stawianie nas przed faktem dokonanym, są bowiem lepsze i bardziej cywilizowane sposoby zawierania rozsądnego kompromisu, który satysfakcjonowałby wszystkie strony. Jeśli ZO PZW Poznań gotów jest do takiego kompromisu to liczymy na propozycję spotkania z delegacją środowisk sumowych, w celu omówienia bulwersujących nas kwestii. Jednocześnie informujemy Pana Prezesa, że w najbliższych dniach na ręce prezesa ZG PZW Pana Teodora Rudnika, zostanie złożona petycja, z propozycjami regulacji wędkarstwa sumowego w Polsce, propozycjami, - których celem jest zdefiniowanie wędkarstwa sumowego oraz ograniczenie praktyk dowolnego zakazywania przez władze okręgów technik sumowych.
Z poważaniem.
Szymon Szafryna
Marek Szymański
Marek Gackowski
prostestsumiarzy@gmail.com
Do wiadomości: Prezes ZG PZW Teodor Rudnik


Wysyłajcie protest do Prezesa Okręgu Poznańskiego Jerzego Musiała na adres:
biuro@pzw.poznań.pl
Wysyłając maila załączcie do wiadomości Zarząd Główny PZW :
sekretariat@zgpzw.pl
oraz do autorów protestu:
protestsumiarzy@gmail.com

Wysyłajcie pismo oficjalnie ,w tytule napiszcie ,,Protest Sumiarzy,, i podpiszcie swoim imieniem i nazwiskiem.

Bombardujmy ich I
Edytowane przez Mariusz Kulinski dnia 05.11.2020 00:02
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Mariusz Kulinski
Koleżanki i koledzy.
Podpisujcie petycję.Fajnie by było, żeby do końca tygodnia było te 5tyś. podpisów.
Dzisiaj słabo tylko 150. Uruchomcie rodzinę i znajomych. Liczy się każdy głos.&
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Piotrek86
Panowie, piszę kolejny raz i dalej widzę że nie trafia - albo jestem DEBILEM i źle czytam, albo sami siebie kastrujemy - po co wprowadzacie/chcecie wprowadzić przepis zbrojenia żywca w dwie kotwice skoro maksymalny rozstaw grotów to 30 mm - ledwo Owner ST46 3/0 się mieści, SG Big Fish 3/0 już nie... powodzenia w zbrojeniu żywców 40+ w dwie kotwy 3/0 lub 2/0, już lepiej w ogóle tego nie ujmować. Zaraz będzie wprowadzony przepis że przy pojedynczym zbrojeniu (które na chwilę obecną jest jedynym legalnym) maksymalny rozstaw grotów to 30mm i będzie "kapitalnie"...

No kto z Was uzbraja karasie 30+ czy leszcze/krąpie 35+ w pojedyncze kotwice 2/0 lub max 3/0 jeżeli w ogóle będzie się będą się to, o cudzie zawierać w 30mm odległości grotów.

Napiszcie "od serca" lub po prostu pojedźcie po mnie, ale uważam że ten zapis jest po prostu merytorycznie źle sformułowany i wyrządzi nam więcej krzywdy niż pożytku - innymi słowy w ogóle z niego nie skorzystamy... jak już bardzo chcecie tego przepisu (choć personalnie uważam że to BŁĄD i sam z niego nie skorzystam nawet jeżeli zostanie wdrożony do RAPR) to dopiszcie że przy zbrojeniu pojedynczym ten przepis nie ma zastosowania.

Skoro nie słuchacie głosu wszystkich to po petycja w imieniu "sumiarzy" - sam jestem słabiak w tej "dyscyplinie" wędkarstwa i moje wyniki/osiągnięcia nie dają mi "prawa" do reprezentacji całego grona, choć już jakieś pojęcie i sukcesy personalne mam i mam świadomość że jeżeli wszystkie postulaty z tej petycji zostaną przyjęte to sami siebie "udupimy"... a jeżeli tak się stanie to sam siebie zlinczuję że ją podpisałem...
 
Semi
Nie wiem czy dacie radę obejrzeć cały ten film, ja do opini o kwoku obejrzałem i wyłączyłem.

YouTube Video

Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
zibii12
Ja do smyczy dałem radę potem telefon mało na ścianie nie skończył Z
 
Mariusz Kulinski
Obejrzałem też inne filmiki tego jegomościa i ze znajomością przepisów i poszanowaniem ryb u niego krucho.Nawiedzony i raczej niereformowalny jak PZWH
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Slawomir Tabor
Obejrzyjcie sobie jego film na You Tube z 7 maja 2014 .
Pewnie go usunie jak ktoś może niech go zgra na dysk .
Jak się gość uaktywnił ostatnio .


Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Robert Kuczma
Po tych wypocinach z jednym muszę się zgodzić.
Testy na obecność narkotyków powinny być obowiazkowe. Nieźle się gostek upalił.
Apokalipsa D
 
Slawomir Tabor
Święte słowa Robert .I
Jaki się znalazł stołeczkowy wędkarz .
Jak się uaktywnił w ostatnim czasie musiał dostawę towaru mieć .
Jak dba o kormorany to jego sprzymierzeńcy .
Bo nie jest właścicielem stawów rybnych ani dzierżawcą jeziora .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Mariusz Kulinski
Następnych porąbało:

Uchwała Nr Z – 25/20
Zarządu Okręgu PZW w Gdańsku z dnia 22.09.2020 r.
w sprawie zakazu wypuszczania złowionych sumów
Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Gdańsku na podstawie § 47 pkt 15 Statutu PZW wprowadza od dnia 1 stycznia 2021 roku we wszystkich wodach znajdujących się w użytkowaniu Okręgu zakaz wypuszczania złowionych sumów, które przekroczyły wymiar ochronny i nie znajdują się w okresie ochronnym.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1.01.2021 r.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Cecula Damian
Tak naprawdę to nic nie zmienia kto beretował będzie beretował niezależnie od rozporządzenia a kto wypuszczał i tak będzie to robił i wyjebane w ich rozporządzenia.
 
salto
Nie do końca wyjebane, bo ten zapis uderza w ludzi którzy sumy wypuszczali, po wejściu tego przepisu sumiarze będą musieli ukrywać się przy wypuszczaniu suma.
Czyli PZW znowu promuje mięsiarzy
Robert
 
WROBEL
Hm... teraz to dużo ryb będzie uciekać... Dajmy na to, zostawiasz rybę w wodzie przy brzegu, mówisz do niej "czekaj tutaj, zaraz wracam Cię zabrać", ryba sobie odpływa a Ty zdziwiony stwierdzasz, że uciekła ;)
 
Adi
Zakaz wypuszczania nie powinien nikogo martwić ( wędkarza z pasją). Jak udowodnią że wypuściłem rybę?
 
stan2010
Może w Gdańsku pzw ma knajpy rybne ???? a rąbanka w cenie++
Pozdrawiam I
 
Mariusz Kulinski
https://allegro.pl/oferta/kosc-sumowa-150-cm-300-gr-300-gr-boja-zywcowa-9845015244

W sezonie 2021 będę łowił stacjonarnie na coś takiego.
Do tego ciężarek 400-500g i żadnej zrywki nie ma
,a żywiec będzie stał w klatkach tam gdzie chcemy.
Zaznaczam 50m na plecionce i mogą mnie cmoknąć.
Przy drobnej modyfikacji da się zestaw wypuścić z prądem i ustawić-bez wywózki też zadziała.&
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Lukasz Ciesielski
https://poznan.pz...01012022_r

Łukasz można robić link klikany .
Szkoda że podnieśli limit 2 szt sumów na dobę .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 07.11.2021 19:43
 
Mariusz Kulinski
Okręg poznański wraca do względnej normalności.I

,,6. Metoda na „zrywkę” i na „podwodny spławik”
1) Metody te stanowią odmianą metody spławikowo-gruntowej z wykorzystaniem dodatkowej linki tzw. „zrywki” której zadaniem jest utrzymanie przynęty (zestawu) w miejscu i zerwanie się po braniu i/lub zacięciu ryby, a która to linka jest mocowana do specjalnej bojki lub ciężarka umieszczonego na dnie.
2) Do metody stosuje się przepisy dotyczące metody spławikowo-gruntowej.
3) Zabrania się przywiązywania zestawu (zrywki) do trwałych elementów na brzegu m.in. do trzciny, drzewa, gałęzie.
4) Ciężarek używany przy metodzie podwodnego spławika musi być pochodzenia naturalnego (np. kamień).
5) Bojki używane w metodzie na „zrywkę” muszą być elementami specjalistycznymi, wyprodukowanymi jedynie w tym celu. Zabrania się używania w tym celu butelek, balonów, bojek żeglarskich, pojemników po chemikaliach itp.
6) Specjalistyczną boję należy w nocy oznakować sztucznym światłem (np. lighstick)
7) Na rzekach zestaw ze zrywką należy umieszczać wzdłuż brzegu (równolegle z nurtem),
8) Zabrania się przegradzania w całości jak również częściowo koryta rzeki w poprzek nurtu.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jan Brzozowski
No i gitara. Nie rozumiem tylko, dlaczego nie można używać bojek żeglarskich. Przecież nikt ich nie zostawi w wodzie po zasiadce.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.18
18,614,586 unikalne wizyty