Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 7

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Gornik z Janiny
Jak w temacie, czy to dobry aku do kilkugodzinnego trollingu, jeśli tak to jaką ładowarkę do tego...?
 
Mariusz Kulinski
Aku powinno być dobre ,do tego inteligentna ładowarka typu np.: CTEK MXS 10 12V 10A lub ewentualnie inna, ale raczej nie mniej niż 8A jeśli nie chcesz zbyt długo ładować.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Slawomir Tabor
Ja mam taką ale starego typu bez możliwości ładowania litowych akumulatorów a szkoda .
Kupisza i ładujesz każdy akumulator do tego zasilacz i masz po problemie , pełny automat .
https://www.icharger.pl/prod.php?id_prod=1&name=iCharger208B
Jak będziesz chciał paluszki naładować też naładujesz i ołowiowy do 36 V każdy i litowy prądem ładowania max 20 A .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
salto
Ja do żelowego aku 100ah używam ładowarki Schumacher
sumowapasja.pl/images/imagehost/9a53c8133cd80e8019aa11a2258470b3.jpg
Robert
 
jachu67
A ja mam taką samą -jest super- i używam do wszystkich akumulatorów ( w tym do samochodowych, jak auto długo stoi w garażu to się rozładowuje np. od alarmu).
 
maweric
Tak ładowarka super jedyna wada ( jeśli to można nazwać wadą ) to wentylator, który raz w roku potrzebuje 2 krople oleju .
Co do akumulatora pod sławną nazwą - to jak się trafi, mnie padł po roku " z winy złego użytkowania " , tak stwierdzona reklamacji nie uznano. Do dziś nie wiem co znaczy złe użytkowanie. U
Dziś bardzo się cieszę , że padł od tamtego czasu używam LIfepo 4 100Ah, waga 13 kg i nigdy nie wrócę do żeli, kwasów i AGM . Lifepo4 w porównaniu z tymi akumulatorami to technologia kosmiczna, a wadze nawet nie wspominam.
W tym roku Lifepo4 do echosondy .
 
pontony.maweric.pl
j-23
Witam kolegów ,mam pytanie co do akumulatora do silnika elektrycznego,dawno temu zakupiłem Delphi Marinera 110 Ah ,pływałem na nim bardzo długo ,teraz muzę kupi nowy i tyle tego jest ,że nie wiadomo co wybrać ,każdy sprzedawca zachwala swoje ,a klient głupieje co ma wybrać ,zastanawiam się nad KM Batery EV 12-110 (12V/110Ah) ,lub ENERBLOCK JMD12-115 (12v/115Ah) Deep cycle. Może ktoś używał ktoś tych akumulatorów i może się podzielić opinią ,lub coś sprawdzonego polecić, z góry dziękuję i czekam na jakieś porady lub opinie.
 
Kiersnowski Artur
Zawsze deep cycle i raczej kwasiaka niż agm.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Kiersnowski Artur
Ciekawy film.

Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Mariusz Kulinski
Polska to kraj podróbek i kombinatorstwa, łatwo można natrafić na podróbkę lub produkt po ,,tunningu,,. A np. w olejach silnikowych to już jest masakra -po kilka podróbek tego samego produktu lub rozrzedzonych zwykłą bazą mineralną kupowaną w hurcie, lub gorszymi olejami za grosze.
Niektórzy producenci i dystrybutorzy próbują z tym zrobić porządek.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Slawomir Tabor
Przede wszystkim za towar powinien odpowiadać sprzedawca .
To sprzedawcy najwięcej kombinuja i maja możliwość weryfikacji towaru .
Dwa lata temu po sprawdzeniu akumulatora w sklepie musiałem zakupić nowy .
Jestem zbieraczem i od czasu do czasu te stare akumulatory a mam dwa Fiammy ładuje zwykłym prostownikiem do napięcia 14,4 V .
Teraz zaopatrzyłem się w prostownik- ładowarkę która ładuje do 16,2V .
Nie jest to do końca automat ale po ustawieniu odpowiednich nastaw ładuje automatycznie .
Mój jeden Fiamm już prawie doszedł do normalnej jak na staruszka pojemności bo wbiłem w niego 50 Ah tz że po kilku latach ma z 75% pojemności nominalnej
Nie do końca jest tak że to wina producenta akumulatorów .
Po prostu trzeba się trochę zająć sprzętem który się posiada i zadbać o niego .
Kombinatorzy są i będą a my mamy Państwową Inspekcje Handlową
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
stan2010
Dawno temu, kpiłem w Makro czarnego Bosch'a, który w samochodzie rozjechał się po 3 miesiącach. Odesłali mnie do dystrybutora /Centra Pruszków/ Z, a tam, nie uznali reklamacji z powodu "niewłaściwego użytkowania" Topór... to tak, a propos, 'sprzedawcy' G
Pozdrawiam I
 
Mariusz Kulinski
Czyli akumulator samochodowy zamontowany w samochodzie to niewłaściwe użytkowanieDDD
Sprawa dla rzecznika praw konsumentów.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
stan2010
To nie był samochód H... to był maluch G
Pozdrawiam I
 
Kiersnowski Artur
Bo przy gwarancji jest ważne czego od sprzedawcy oczekujemy, jeśłi chcemy sprzedawcę "obciążyć", wyegzekwować nowe za wadliwy towar to korzystamy z rękojmi. Jeśli przywołujemy gwarancję to obciążamy Gwaranta, a nim nie musi być i zazwyczaj nie jest sprzedawca.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,473,275 unikalne wizyty