Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Bradleybip


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach » SPRZĘT WĘDKARSKI NA SUMA I NIE TYLKO WĘDZISKA » WĘDZISKA SPININGOWE NA SUMA
 Drukuj temat
Apollo11
Witam wszystkich,

Na starcie napisze że przejrzałem wszystkie możliwe tematy i dalej mam problem z wyborem kija pod suma jak i również posłuży mi do łowienia szczupaków na bardzo duże przynęty ale głównie to sum.
Stoję przed wyborem kupna dwóch wędek, shimano Vengeance BX SHAD i shimano Vengeance BX, informacje odnośnie tych wędek to znalazłem ale są to starsze modele których już dostać nie można i pytanie czy tez się sprawdzą w sumowym spinningu, jeżeli macie jakieś inne propozycje to byłbym wdzięczny.
 
Lucas
Myślę, że sprawdzą Ci się beastmaster z pierwszej serii, AX oraz BX. Oczywiście XH-50-100g.
 
Apollo11
Lucas napisał(aM

Myślę, że sprawdzą Ci się beastmaster z pierwszej serii, AX oraz BX. Oczywiście XH-50-100g.
 
Apollo11
Ciężko dostać te stare modele już, a jeśli mi się uda to cena już za wysoka, zapomniałem dodać ze będę łowił z brzegu i interesuje mnie cw. tak go 100g
 
Mariusz Kulinski
Na łowienie z brzegu właśnie zanabyłem Savage Gear MPP2 259cm do 150g. Fajny patyk, pomacałem na targach i zamówiłem. Jeszcze fajniejszy jest custom do 150g Ale cena ok 700.Z
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Apollo11
Macałem ten kijek tylko ze do 100g, trochę nie przypadł mi do gustu, mimo niewielkiej ceny to trochę niestarannie wykonany, wersja Mpp o dziwno jest lżejsza i trochę droższa, dużo osób łowi na kije shimano i teraz mam dylemat co wybrać E
 
Lucas
Te stare shimano można trafić już za 300 - 400 zł. Wydaje mi się że to by był najlepszy wybór.
 
Mariusz Kulinski
https://www.ebay.it/itm/CANNA-SHIMANO-SPINNING-BEAST-MASTER-AX-270-XH-AZ-50-100-GR-/362222019627?_trksid=p2349526.m2548.l4275
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Apollo11
Cena nie jest zła & tylko pytanie w jakim stanie przyjdzie wędka i jak z gwarancja, jeszcze jest nowy model beastmaster ex i nidgdzie nie ma jak się sprawuje pod sumem, znacie może jakieś jeszcze modele innych firm które cieszę się dobra opinia, chodzi mi o nowsze kije które można dostać bez problemy, z góry przepraszam że was męczę ale już przez to spać nie mogę Ł
 
Mariusz Kulinski
Machałem trzymetrowym spinem do 180g i to naprawdę daje w kość. Dlatego teraz krócej i lżej jeśli chodzi o wagę wędki i kołowrotka. Na sumki warciane do 130, bo takie najwyżej się trafiały- wystarczy. Jak walnie torpeda i pójdzie z nurtem to na zakrzaczonych brzegach nawet pała do 250g nie pomoże. Puści plecionka i będzie po zawodach.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Apollo11
Macałem dzisiaj w sklepie kij dam madcat spin 240 do 150g, ciężki i mocny, wersja 270 waży 330g to sporo, ale taki kij już pozwoli mi wychodować bez problemu suma, jeszcze jeden wpadł mi w oko, jest to dam nanoflex pro ale wersja do 80g jest Ł i czy taki kij poradzi sobie ?, czy lepiej madcat ?
 
Mariusz Kulinski
Różnie to bywa z tym spinem z brzegu.
YouTube Video

Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Mariusz Kulinski
https://www.raven-fishing.pl/fox-rage-terminator-pro-big-bait-spin-270m-40-160g/pl/product/35491/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc

Macałem na Rybomanii, bardzo mocny i lekki -220g ,tylko niestety kosztuje.

A Nanoflexa do 80g posiadam ,ale w starszej wersji G2-niestety nic powyżej szczupaków do 80cm nie miał jeszcze okazji holować.G
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Apollo11
Myśle nad wyborem savage gear MPP predator, pierwszy to 244 do 150g, później 274 do 120g i jeszcze jest 274 do 170g. Do tego myślałem nad kołowrotkiem penn slammer 460, na Allegro dostanę go za niecałe 300, chyba ze macie inna propozycje, zapomniałem dodać ze będę łowił w Warcie w mieście Poznań i okolice.
 
Mariusz Kulinski
Pytałem na targach jakie są różnice pomiędzy MPP i MPP2- odpowiedziano mi ,że w blankach.Seria 2 w tych od 70-150g ma np. trochę mocniejszy dolnik- dlatego wybrałem 2.
A odnośnie pierwszej serii powiedzieli ,że mają pełne szczytówki.
Ile w tym prawdy -nie wiem.
Wędka ,jak za tą kasę uważam że nie jest zła.Demonem szybkości nie jest ,ale to nie blanki Toraya tylko chiński wyrób.
Miałem w rękach jeszcze MPP2 do 100g i jeśli chodzi o uniwersała na szczupaki i warciane sumki ,to myślę ,że ten będzie lepszym wyborem-ze 150g mniejsze zębate mogą spadać.
Edytowane przez Mariusz Kulinski dnia 17.02.2018 12:38
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Apollo11
Kurde ale mam dylemat Ł bo pierwsza seria wydaje mi się jakoś lepiej wykonana, dziwne jest to ze Mpp 2 jest tańsza, porównywałeś oba kije i jakoś wykonania ?, najwyżej zamówię Mpp 2 i mam nadzieje ze da radę z sumikiem &
 
Mariusz Kulinski
Nie rozumiem co masz do wykonania MPP2 i wcale nie jest tańsza-wszystko zależy gdzie się kupuje.Obie robione przez małe rączki.Jak pisałem oglądałem też serię custom i jakiś różnic w wykonaniu nie zauważyłem ,a to dużo droższa seria.

Niestety ciężko coś wybrać ,żeby było uniwersalne.Dlatego mam tyle spinningówH
Na dzienną orkę będzie MPP do 150g ,na nocne łowy Nanoflex do 80g a na szczupaki Raycor-X do 55g (bardzo fajna wędka) i jeszcze parę innych by się znalazło&
Takim uniwersałem który kiedyś brałem pod uwagę może być ten:
http://allegro.pl/cormoran-softlure-sti-fuji-2-70m-25-70g-i6912483217.html
Uchwyt i przelotki Fuji ,cena nieduża -zależy jakimi przynętami łowisz i czy to cw starczy.
Edytowane przez Mariusz Kulinski dnia 17.02.2018 18:53
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Apollo11
Ogólnie w sklepach Mpp 2 jest tańsze, ale to nieistotne, zakupie Mpp 2 do 100g i do tego penn slammer 460 i myśle ze da radę, przynęty to woblery sumowe waga jakieś 50g, i blachy pod 80g i gumy imitujące węgorza, widzę ze mieszkasz niedaleko Poznania to może łowiłeś w mieście ?, wiadomo nie ma pewnych miejscówek na suma ale czy orientujesz się czy dostanę suma w mieście albo mniej więcej który odcinek będzie w miarę pewny ?.
Dzięki za fatygę i pomoc w wyborze kija U
 
Mariusz Kulinski
W samym Poznaniu nigdy nie łowiłem -mój dotychczasowy rejon to najczęściej od Orzechowa do Śremu.Z tego co się słyszało od innych wędkarzy to zdarzają się sumy złowione w samym Poznaniu.Trzeba próbować a spinning na suma z brzegu to ciężka orka.Slammer 460 pewny sprzęt ale swoje waży.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Szafa
Potwierdzam, pomiędzy mostami można dostać sumaka, ale w większości jakie tam łapałem to króciaki do 1,20m.....
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,617,321 unikalne wizyty