Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: CyharlesPaunk


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
NuNo83
Witam wszystkich. Mam pytanko odnosnie wspomnianej wedki. Mianowicie, przymierzam sie do jej zakupu i chcialbym poznac Wasza opinie na jej temat. Ogolnie to szukam wedziska do polowow z brzegu na przynety typu pellet i zywiec. Rzeka Sekwana przede wszystkim. Troche przeraza mnie "test curve" tej wedki, bo az 5lbs. Czy nie jest to troche za duzo, czy to moze jest + w tym przypadku? Jestem poczatkujacy w metodzie sumowej dlatego prosze o wyrozumialosc M. Czy bedzie to odpowiednie wedzisko, czy moze macie jakies inne propozycje? Z gory dzieki za wszelka pomoc. Moj budzet to max 1000 zl.
 
NuNo83
Ktos, cos? Nikt nie uzywal wspomnianej wedki? Cos Panowie doradzicie? Co kupic dobrego na dluzsze lata do polowow stacjonarnych?
 
jachu67
NuNo83 napisał(aM

Ktos, cos? Nikt nie uzywal wspomnianej wedki? Cos Panowie doradzicie? Co kupic dobrego na dluzsze lata do polowow stacjonarnych?


Też miałem taki problem, pewnie i jak niejeden z nas.
Nikt nic nie pisze, bo o wędkach jest tyle już napisane ,że trudno coś dodać G. Poczytaj stare postyU.
 
NuNo83
Glanis PATROL napisał(aM

Jedno można powiedzieć z całą pewnością. 5lbs to nie jest za dużo na suma D T

Ok, dzieki. To tylko jeszcze jedno pytanko. Wiekszosc wedek sumowych do polowu z brzegu z tego co zauwazylem ma dlugosc 3m lub max 3.2m. Model, o ktorym w temacie ma 3.5m. Czy taka dlugosc moze miec jakies niekorzystne znaczenie?
 
NuNo83
jachu67 napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

Ktos, cos? Nikt nie uzywal wspomnianej wedki? Cos Panowie doradzicie? Co kupic dobrego na dluzsze lata do polowow stacjonarnych?


Też miałem taki problem, pewnie i jak niejeden z nas.
Nikt nic nie pisze, bo o wędkach jest tyle już napisane ,że trudno coś dodać G. Poczytaj stare postyU.

Na co sie zdecydowales jesli to nie tajemnica M. Czytam posty i sporo tego jest naprawde. Mozna dostac zawrotu glowy. O tej wedce akurat nic nie znalazlem. Ciezko cos wybrac samemu, szczegolnie poczatkujacemu ehh. E U
 
Lemiux
NuNo83 napisał(aM

jachu67 napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

Ktos, cos? Nikt nie uzywal wspomnianej wedki? Cos Panowie doradzicie? Co kupic dobrego na dluzsze lata do polowow stacjonarnych?


Też miałem taki problem, pewnie i jak niejeden z nas.
Nikt nic nie pisze, bo o wędkach jest tyle już napisane ,że trudno coś dodać G. Poczytaj stare postyU.

Na co sie zdecydowales jesli to nie tajemnica M. Czytam posty i sporo tego jest naprawde. Mozna dostac zawrotu glowy. O tej wedce akurat nic nie znalazlem. Ciezko cos wybrac samemu, szczegolnie poczatkujacemu ehh. E U

Proponuję odpuścić wynalazki, które w mojej ocenie mozna nabyć ale jako jeden z kolejnych kijków. Ty raczej zaczynasz budować swoją flotę, więc szukaj klasyków. Popatrz na coś w okolicy 300 do MAX 320 cm, ewentualnie jeśli masz pływało to nawet krótsze, parabolik o CW do 500 gram. Piszesz o 1 000 zł. To ma być na jeden kij bez osprzętu? Zeck Pro Cat jest niezłą opcją, i zostanie jeszcze na piwo ;P Kije z BC są fajne, ale ich ceny są przeszacowane o co najmniej 30 %
Edytowane przez Lemiux dnia 14.12.2017 09:28
 
NuNo83
Lemiux napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

jachu67 napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

Ktos, cos? Nikt nie uzywal wspomnianej wedki? Cos Panowie doradzicie? Co kupic dobrego na dluzsze lata do polowow stacjonarnych?


Też miałem taki problem, pewnie i jak niejeden z nas.
Nikt nic nie pisze, bo o wędkach jest tyle już napisane ,że trudno coś dodać G. Poczytaj stare postyU.

Na co sie zdecydowales jesli to nie tajemnica M. Czytam posty i sporo tego jest naprawde. Mozna dostac zawrotu glowy. O tej wedce akurat nic nie znalazlem. Ciezko cos wybrac samemu, szczegolnie poczatkujacemu ehh. E U

Proponuję odpuścić wynalazki, które w mojej ocenie mozna nabyć, ale jako jeden z kolejnych kijków. Ty raczej zaczynasz budować Swoją flotę więc szukaj klasyków. Popatrz na coś w okolicy 300 do MAX 320 cm, ewentualnie jeśli masz pływało to nawet krótsze, parabolik o CW do 500 gram. Piszesz o 1000 zł. To ma być na jeden kij bez osprzętu? Zeck Pro Cat jest niezłą opcją, i zostanie jeszcze na piwo ;P

Chcialbym nabyc wedke, ktora posluzy mi przez nawet kilka lat. Jesli to konieczne to wole wydac teraz troszke wiecej na dobry sprzet niz pozniej kombinowac i zmieniac. Tak, 1000 to na wedke. Oczywiscie za wiecej nie oznacza zawsze, ze bedzie to lepszy sprzet, dlatego pytam o rade tutaj. Fajnie byloby gdybym moglbym wybrac cos za mniejsze pieniadze. Zeck Pro Cat bardzo ciekawa opcja, dzieki.
 
Lemiux
NuNo83 napisał(aM

Lemiux napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

jachu67 napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

Ktos, cos? Nikt nie uzywal wspomnianej wedki? Cos Panowie doradzicie? Co kupic dobrego na dluzsze lata do polowow stacjonarnych?


Też miałem taki problem, pewnie i jak niejeden z nas.
Nikt nic nie pisze, bo o wędkach jest tyle już napisane ,że trudno coś dodać G. Poczytaj stare postyU.

Na co sie zdecydowales jesli to nie tajemnica M. Czytam posty i sporo tego jest naprawde. Mozna dostac zawrotu glowy. O tej wedce akurat nic nie znalazlem. Ciezko cos wybrac samemu, szczegolnie poczatkujacemu ehh. E U

Proponuję odpuścić wynalazki, które w mojej ocenie mozna nabyć, ale jako jeden z kolejnych kijków. Ty raczej zaczynasz budować Swoją flotę więc szukaj klasyków. Popatrz na coś w okolicy 300 do MAX 320 cm, ewentualnie jeśli masz pływało to nawet krótsze, parabolik o CW do 500 gram. Piszesz o 1000 zł. To ma być na jeden kij bez osprzętu? Zeck Pro Cat jest niezłą opcją, i zostanie jeszcze na piwo ;P

Chcialbym nabyc wedke, ktora posluzy mi przez nawet kilka lat. Jesli to konieczne to wole wydac teraz troszke wiecej na dobry sprzet niz pozniej kombinowac i zmieniac. Tak, 1000 to na wedke. Oczywiscie za wiecej nie oznacza zawsze, ze bedzie to lepszy sprzet, dlatego pytam o rade tutaj. Fajnie byloby gdybym moglbym wybrac cos za mniejsze pieniadze. Zeck Pro Cat bardzo ciekawa opcja, dzieki.

Zeck ma 10 lat gwarancji na blank, zobacz coś z oferty SPORTEX-a. Nie pamiętam dokładnie ile, ale mają chyba najlepszą gwarancję.
 
NuNo83
Glanis PATROL napisał(aM

NuNo83 napisał(aM

Glanis PATROL napisał(aM

Jedno można powiedzieć z całą pewnością. 5lbs to nie jest za dużo na suma D T

Ok, dzieki. To tylko jeszcze jedno pytanko. Wiekszosc wedek sumowych do polowu z brzegu z tego co zauwazylem ma dlugosc 3m lub max 3.2m. Model, o ktorym w temacie ma 3.5m. Czy taka dlugosc moze miec jakies niekorzystne znaczenie?


Wędki o których mówisz (w okolicach 2.90, najczęściej 3.00m-3.30m, a czasem nawet 3.40 w przypadku żółtej Godzilli, czy Uni-Cata New Age II) służą do łowienia z pozycji na sztorc (blisko pionu) na metody zrywkowe.

Natomiast model Pellet o który pytasz służy - jak sama nazwa wskazuje - do łowienia z pozycji poziomej, lub pod pewnym kątem ale kąt ten jest daleki od pionu - zupełnie jak przy łowieniu karpi na kulki, wtedy używasz zwykłych podpórek, rod-poda, bądź tripoda. Jednym słowem - to taka sumowa "karpiówka", tylko zamiast kulek proteinowych używasz pelletu, a zamiast karpi - łowisz sumy D

Dzieki, o to mi wlasnie chodzilo I. Wszystko sie pomalu klaruje U.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
18,613,607 unikalne wizyty