Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: bkBiawl


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach » SPRZĘT WĘDKARSKI NA SUMA I NIE TYLKO WĘDZISKA » NASZE ZESTAWY SUMOWE
 Drukuj temat
Jurek z Warszawy
Witam raz jeszcze bardzo serdecznie kolegów wędkarzy. Jest to mój pierwszy post na forum więc bardzo proszę o wyrozumiałość gdyż nie bardzo jeszcze umiem się poruszać na forum.
Ale do rzeczy.
Kompletuje własnie sprzęt do połowu suma. Moje miejscówki na tą rybę to głównie Wisła w Warszawie od grubej Kaśki do Płocka. Jako że w przeszłości nigdy na poważnie sumowaniem się nie zajmowałem proszę Was o opinie czy ten sprzęt będzie się nadawał tylko i wyłącznie do połowu z brzegu z wyrzutu.
Zacznę od kołowrotka bo zajęło mi to najmniej czasu
- kołowrotek SANGER Uni Cat Destroyer 2
do tego wędzisko
- Berkley Tec Cat Hunter - Premium Rod 330, cw. do 600g
- Rhino Black Cat Passion Pro DX 320, cw. do 600g
- Yad Excellent Big Fish Waller - Rods 320, cw. 200-500g
- Sänger Uni Cat Graze - Fishing Rods 300, cw. 140-380g
Jestem zwolennikiem tworzenia bliźniaczych zestawów więc prosi bym w miarę możliwości o podpowiedź właściwą jeżeli chodzi o dobór sprzętu do wędkowania z brzegu z wyrzutu. Zdaje się na Waszą wiedzę i doświadczenie więc inne propozycje mile widziane.
 
Jurek z Warszawy
Glanis PATROL napisał(aM

Wisła od Wawki do Płocka, to już poważna woda, więc jak sądzę zdziwienie będzie budzić Twój zamiar wyrzucania zestawu. A czym chcesz rzucać?


Czym chce rzucać ? Moje zestawy będą bardzo proste. Wędka, kołowrotek, żyłka,ciężarek,krętlik przypon z włosem lub nie. Na hak to przynęta numer jeden to rosówka. Dalej to rożne mięso , następnie pelet jakieś śmierdziuchy. I to chyba wszystko chyba że coś nowego znajdę tutaj to dlaczego nie.
U mnie od zawsze był grunt. Feedery głównie na kanale Żerańskim na całej długości od Warszawy do Nieporętu , Zalew Zegrzyński i Narew. Teraz chce spróbować coś innego. Ciężki feeder rzeczny i ciężki grunt na suma. Chcę zacząć od przyszłego sezonu bo chyba wrócę do Warszawy a obecnie wędkuję w okręgu ciechanowskim
 
roberto7
Chyba nie jest to zestaw najlepszy i nie chodzi o marki wędek czy kołowrotków . Pamiętam gdy z ojcem rzucaliśmy z bambusów i katuszek a zestaw to żyłka przelotowy ołów 300g krętlik albo zapałka jako stoper i hak z żywcem . Male brały ale większe nie i to pomimo wielu dni i nocy nad wodą a sumy były . Ewidentnie był jakiś błąd może z wyborem miejsca a może i zestawu lub kilka czynników naraz . Trolling ma tę zaletę że aktywnie szuka się ryb . Grunt to oczekiwanie na to aż ryba odnajdzie zestaw dlatego chyba tak ważne jest odpowiednie umiejscowienie zestawu . Żeby to wiedzieć gdzie zestaw położyć trzeba mieć doświadczenie a to albo długie lata obserwacji albo bardzo dobry nauczyciel . Nie mam czasu aby noce spędzać nad wodą i sumów nie łowię z zamierzeniem ale inne ryby też wymagają specyficznego łowienia tak i sum . Np sandacz to albo łowienie w nocy przy kamieniach płytko albo wszelkie kanty ,przykosy z dna lub rynny za przykosami . Na gładkich blatach z równo ciągnącą wodą na spining sandaczy nie złowiłem . Z sumem jest podobnie aby być pewnym złowienia trzeba wiedzieć gdzie i jak a to jak pisałem wiedza i jeszcze raz wiedza oraz doświadczenie .
Edytowane przez roberto7 dnia 23.08.2017 11:14
 
Lukasz Karasiewicz
Tica Cybernetic GG100R jest dobra do wyrzutów i ma 2 szpule, ale sporo droższa od Sangera.
Uwolnij pasję
 
Jurek z Warszawy
Witam ponownie wszystkich kolegów po rocznej prawie nieobecności na forum. Moje plany z 2017r poszły w las i zostałem przy swojej metodzie połowu jaką jest feeder. Możne w przyszłym roku coś zmienię na razie to szukam i szukam prawie codziennie. Chce poradzić się Was o tym kiju jakim jest DAM MADCAT GREEN PELLET dl.3,60, waga 405g, długość transportowa 186 cm. Sa to dane producenta. Czy ktoś z Was posiada ten kijek i może coś więcej napisać. Przypominam tylko że polować na suma będę tylko z brzegu i z wyrzutu. Do kija chce podlączyć Penn Spinfisher V SSV 9500. Czy będzie to dobry zestaw a może inne propozycje dot. kolowrotka
 
Mariusz Kulinski
Wędki nie znam ale jeśli chodzi o kołowrotek to właśnie bawię się Tica Cybernetic GGAT 10000 zamówione dla kolegi.Fajne maszynki, w porównaniu z GG100R ma fajną i wygodną rączkę i są trochę cięższe i chyba solidniejsze-no i zapasowa szpula alu w komplecie-w Pennach nie ma i trzeba dokupić.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jurek z Warszawy
Mariusz Kulinski napisał(aM
Tica Cybernetic GGAT 10000

Ten młynek jest gdziś u nas dostepny czy tylko w sklepach poza granicami RP
 
Mariusz Kulinski
Są na allegro i w sklepie summania. A także https://sprzetwedkarskirs.pl/kolowrotek-tica-cybernetic-ggat-10000/pAA0007
Czeski sklep z wysyłką do Polski. Wysyłka droższa ale przy 2szt i tak wyszło sporo taniej.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Lemiux
Mariusz Kulinski napisał(aM

Są na allegro i w sklepie summania. A także https://sprzetwedkarskirs.pl/kolowrotek-tica-cybernetic-ggat-10000/pAA0007
Czeski sklep z wysyłką do Polski. Wysyłka droższa ale przy 2szt i tak wyszło sporo taniej.

Podałeś link do nowego modelu, nie wiem czy jest tak dobry jak ten stary. Mam stary model i jest mega dobry U
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Mariusz Kulinski
http://www.ticafishing.com/fishing-reel-cybernetic-ggat/
http://www.ticafishing.com/fishing-reel-cybernetic-gg/

Inna wygodniejsza rączka , mocniejszy hamulec , większa waga ,bebechy te same.Po porównaniu schematów to raczej ten sam kołowrotek tylko trochę zmodyfikowany pod kątem wzmocnienia.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jurek z Warszawy
Robiliście w tym sklepie zakupy. Możecie go polecić. Jak długo trzeba czekać na dostawę ?
 
Mariusz Kulinski
Robiłem dostawa kilka dni
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jurek z Warszawy
A Okuma co sądzicie o tych kołowrotkach. Z forum i ze słyszenia dowiedziałem się że też robią dobre kołowrotki ?
 
Jan Brzozowski
O jaki model konkretnie chodzi?
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jurek z Warszawy
Nie mam konkretnego modelu na razie jestem na etapie poszukiwania a dalej kompletowania sprzętu do połowu z brzegu z wyrzutu wiec krótko mówiąc jestem zielony z temacie
 
krzysiek
Kolego z wyrzutu stacjonarnie to ciężko będzie połowić, chyba że o spiningu mowa. Poczytaj o metodach połowu suma. A jeśli chodzi o stacjonarke to okuma raczej ma multiplikatory odpowiednie, a do spiningu to seria Raw ma dobre opinie.
 
Lucas
Okuma ma dobre modele kolowrotków ale wszystkie jak dla mnie zbyt mało pojemne.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,615,029 unikalne wizyty