Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Donaldgoard


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
viper126p
Prosze o podanie w jakich godzinach mieliście brania z podzialem na miesiac oraz lowisko, rzeka czy jezioro.
Ja na poczatku lipca godz.2.00 na rzece, ale nie wyciagnelismy plecionka 0,40 strzelila i 2 branie godz. 3.50 sumik 70cm też rzeka. W obu przypadkach przynęta to żywiec.
 
Robert Pytka
Nawet gdyby ktoś rozpisał brania z ostatnich kilku lat nic by to nie dało . Sum bierze kiedy żeruje i wiadomo kiedy , niemniej można go skutecznie łowić i w dzień i w nocy .
 
Mariusz Kulinski
Mamy taki klimat ,że wyciąganie jakichkolwiek wniosków nie ma sensu.Do tego jeszcze ten klimat się zmienia jest bardziej dynamiczny niż kiedyś.Praktycznie coraz trudniej o kilka dni stabilnych warunków ,prawie ciągle skacze ciśnienie ,zmieniają się kierunki wiatrów i przechodzą fronty.
W zasadzie wniosek jest jeden : masz czas i ochotę ,jedź na rybki i jeśli nie będziesz miał wielkiego ciśnienia na wyniki ,to będziesz szczęśliwym człowiekiem.M
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Szafa
Dokładnie Mariusz &
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
viper126p
Ja pierdziele człowiek grzecznie prosi a tu wywody nie na temat,co komu szkodzi napisać czy to taka wiedza tajemna? Jak nie ma ktoś ochoty to niech nie pisze...
 
Cecula Damian
viper126p napisał(aM

Ja pierdziele człowiek grzecznie prosi a tu wywody nie na temat,co komu szkodzi napisać czy to taka wiedza tajemna? Jak nie ma ktoś ochoty to niech nie pisze...


Na stacje głównie bym liczył na brania w nocy godziny nikt ci nie poda bo co do tego to nie ma zasady z roku na rok lato jest różne a sum nie wybiera sobie czasu jak ma jebnąć w żywca to walnie nawet za dnia także nie wiem jakie chcesz uzyskać informacje? Ta ryba akurat uczy że jak już myślisz że coś o niej wiesz w następnym roku lub nawet wypadzie twoja wiedza jest gówno warta-nie ma schematu bo to było by za proste i może dobrze że tak jest bo już by suma nie było w naszych wodach.
 
Robert Pytka
Viper126p nie " pierdziel " tylko to są wnioski i uświadom sobie że twoje pytanie jest bez sensu nie tędy droga . Na początku wszyscy pisali dni , godziny itd i co nawet najlepsze algorytmy nie pomogą . A podział na rzeki i jeziora jest już denny bo jak można porównywać Odrę z Bugiem czy Sulejów z Siemianówką . Tracisz nasz czas i tyle . I może podziękuj bo ktoś miał ochotę coś napisać sensownego .
 
Lucas
Zamierzasz zwijać wędki czy jak??? Nie rozumiem po co się bulwersujesz. Godziny brań są RÓŻNE. Zależy od wody i od roku. Dwa lata temu na Wiśle brania wszystkie były do północy, rok temu wszystkie brania miałem nad ranem, tylko dwa około godz. 2. W tym roku bywa różnie. Sumy to nie sandacze, że przychodzi godzina "zero" i są brania.

Ale ta młodzież jest napalona na wynik...
 
roberto7
Ja sumów nie łowię bo nie potrafię i czasu nie mogę poświęcić tyle ile potrzeba ale łowię inne ryby od lat i jak dla mnie najwięcej brań gdy je miałem a i u ludzi widziałem wieczorem . Wiadomo że są i w nocy lub w dzień jednak bardzo często nic się nie dzieje cały dzień i wieczorem czasem o 17 czasem dopiero o 21 zaczynają się brania . Fakt że małych sumków ale wyrażnie to widać że wieczorem zaczynają żerować . Łukasz co się dziwisz jak publikujesz dane że masz 50 ryb w sezonie to każdy się chce doskonalić .
 
Robert
Najlepsze doskonalenie to czas spędzony nad dana woda
 
Szafa
czy pełnią czy nów jak sumak ma apetyt to weźmie &&X
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
viper126p
Ponieważ jestem początkujący chciałem wiedzieć czy to,co piszą w książkach przeklada sie na praktykę,bo w większości informacje sa ze sum zeruje w nocy....
 
Szafa
Ja zdecydowaną większość brań miałem w nocy, powiedzmy od 22 do 2 rano. Oczywiście trafiały się sumaki pod wieczór czy nad ranem. Generalnie jak chcesz łowić w dzień to łów aktywnie, dryf, vertikal, troll czy spin. Napewno będziesz miał większe szanse na branie niż łowiąc stacjonarnie w ciągu dnia.
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
szymong
Pytanie wybija z butów D pora zerowania suma jest zależna od wielu czynników, zbiornik pora roku temp . wody ciśnienie ... i jeszcze dużo dużo innych czynników. Wiec chyba dalsza rozmowa nie ma sensu
C&R!!!
 
viper126p
Ja nie pytam o ktorej biora tylko prosilem o podanie godzin bran w ktorych mieliscie brania,prosze czytac ze zrozumieniem,i naprawde jesli ktos nie chce,nie pamieta lub nie ma ochoty to niech nie odpowiada
 
Robert
Kurcze przecież chłopaki napisali Ci juz wszystko na ten temat .Ksiazki tez pisza ludzie którzy maja doświadczenie
Nie wiem moze liczysz na to by ponad 2 tys użytkowników sie wypowiedziało podając czasy brań .Ale uwierz mi każdy poda to samo


a moze liczysz na wypowiedzi typu -sumy biora tylko w dzien bo chcesz obalić teze wyczytana w książkach ze sum bierze w nocy .P
Podpisuje sie recamy i nogamy pod wpisami każdego z chłopaków-nie ma reguły - nocne godziny są rożne trzeba byc czujnym cala noc -dobrze określił to Robert -
najlepsze algorytmy nie pomogą
 
Kiersnowski Artur
viper126p napisał(aM

Ja nie pytam o ktorej biora tylko prosilem o podanie godzin bran w ktorych mieliscie brania,prosze czytac ze zrozumieniem,i naprawde jesli ktos nie chce,nie pamieta lub nie ma ochoty to niech nie odpowiada

No więc odpowiadając na Twoje pytanie, Sum bierze 24h na dobę, tylko nie wiadomo dokładnie którego dnia o której godzinie weźmie. Jest to najprecyzyjniejsza odpowiedź jak może być udzielona w tym temacie. Proszę o przeczytanie ze zrozumieniem!.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,612,945 unikalne wizyty