Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lukasz Ciesielski
Trzeba podjechać do dużego sklepu w okolicy i "pomacać" trochę, masz wytypowanych kilka fajnych kijków a po oględzinach na żywo zawsze to wszystko inaczej wygląda. Każdy lubi cos innego i kij musi dobrze w ręce leżeć, ja tak robię i wielokrotnie kupiłem kija z którego jestem bardzo zadowolony a wcześniej nawet go pod uwagę nie brałem. Tak kupiłem na przykład Penn overseas pro 2.7 do ciężkiego spinningu z brzegu i na dorsza i to jest jeden z moich ulubionych kiji a podczas poszukiwań nawęd o nim nie myślałem.
 
Michal Wilk
beny napisał(aM

Szczerze mówiąc to już zwariowałem i nie wiem co robi co kupić a sezon już tuż tuż G G .
Czy się wstrzymać odłożyć i kupić cos z wyższej półki czy kupić cos tańszego na sam początek


Droższe nie koniecznie znaczy lepsze... czasami po prostu znaczek jest drogi P
 
beny
Macie racje ze trzeba pomacać kije i droższe nie znaczy lepsze. Już wybrałem swoje 2-3 typy tylko jeszcze raz je pomacam i robie zakup. A może jakieś miltiki doradzicie jeszcze ?
 
Jozek Pojedyniec
Jak chcesz pod multika kij to Battle Cat Multi Style 290cm 500g - Black Cat Polecam I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
bodzio
beny
Przepraszam że się wtrącam .Czy brałeś pod uwagę ofertę ze Summani .
Mam parę ładnych lat Esoxy .Esox siluro jest bardzo fajny .
Przy braniu pracuje góra ,masz miśka pracuje cały .
Są filmy .Wystarczy poszukać .
 
Lemiux
Siemka.
Czy jest tu ktoś kto miał do czynienia, lub ma możliwość porównania akcji kijków Battle Cat Buster i BC Freestyle?
Freestyle jak dla mnie jest totalną pałą, a opis Bustera to za mało. Chciałbym poznać czyjeś osobiste odczucia.
Edytowane przez Lemiux dnia 30.06.2017 12:42
 
Lucas
Buster będzie podobny. Odrobinę szybciej wchodzi w patabole.
 
Marek Bukowski
Buster 2 300g bez Battle ładnie się wygina ino już niedostępny , sam bym kupił drugiego .
 
Lemiux
Gdyby ten Wildcat'Z nie był taki długi w transporcie... :( Czyli generalnie Buster powinien ładniej pracować od Freestyle, ale dupy nie urywa? Ktoś zna plany Black Cat-a na przyszły rok ?? Czy może jakieś nowe kije się szykują ?
 
Marek Bukowski
Wildcat'Z trochę się inaczej wygina jak stary Buster ,grubszy blank na szczycie . Zakończenie wędki to twardy plastik czyli trochę , brzydko mówiąc śmierdzi typowym chińczykiem ,a stary Buster tego nie ma .

sumowapasja.pl/images/imagehost/cfe4a60aebacb61420ee685fcdd7d97a_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/3ed968475b11e2370bb6054cd4cc8f61_resized.jpg
 
Lemiux
Wołają gruuuube pieniądze za bardzo słabe wędki. Chyba odpuszczę Black Cata :(
Bardzo dziękuję za fotki.
 
Marek Bukowski
Wildcat'Z nie jest warty więcej jak pińcet , mikołaj też za tyle kupił w De.
Buster stary blank wzorowy ,dobrze uzbrojony w firmowy osprzęt Fuji ,cat II to samo ,podobno dożywotnia gwarancja na blanki.Spiningi przyzwoite , co do planów z roku na rok to chyba wszystkie te firmy maja takie ,aby namieszać wędkarzom w głowie i nabijać sobie kabzę . Może warto się rozejrzeć w zimę za blankami i łowić na własne ukręcone kije jak te niby firmowe polecane przez firmy i naganiaczy.X
 
Lemiux
Chyba kolejny raz postawię na Słowackiego Delphina. Zrobili nowy kijek, ładne smukłe blanki, wzorowo wykonane a cena w porównaniu do BC to jak za darmo.
 
janekjanek85
Witam Kolegów Serdecznie raz jeszczeU
Mam zamiar uzbroić się w jeden zestaw sumowy i tu wielka prośba do doświadczonych kolegów o poradęU

Moje zasiadki będą głównie na Odrze w okolicach Wrocławia, a metody połowu to głównie grunt z zarzutu ale myślę też ze w przyszłości tez wywózka, i właśnie chodzi o taki sprzęt którym będzie można efektywnie zarzucić z brzegu.
Na kija chcę przeznaczyć około 200zł na kołowrotek 250-300zł.
Po przeczytaniu wielu postów wstępnie jako wędkę wytypowałem: Mikado MLT Heavy Catfish 3,3
tylko nie wiem jak się sprawdza przy zarzucaniu bo jeżeli chodzi o wywózkę to chyba nie ma to takiego znaczeniaU
Jeżeli chodzi o kołowrotek to zdaję się zupełnie na Was bo jestem całkowicie zdezorientowany i serdecznie prosze o pomocU

z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie!
 
Piotrek86
Janek, każdym kijem zarzucisz, pytanie tylko na jaką odległość i jaką przynętą U

MLT to dobre kije budżetowe U Ja do bliższych dystansów używam Kogha Gianhunter Wells 330 cm do (typowy miękki szklak) a do dalszych dystansów Mikado Station Unlimited 330 cm
 
Mateusz Wisniewski
khoga fajny i tani kijek U
 
Mariusz Kulinski
Wędka

Robinson Power Stick Hi-Flex 3,0m 150-350g

nr katalogowy: 11S-HF-E30

długość: 300cm

ilość sekcji: 2

długość transportowa: 158cm

ciężar wyrzutu: 150-350g

akcja: szybka

ilość przelotek: 8

waga: 653g


Kołowrotek

Quick COMBAT 10000 FD - DAM

Duży i silny kołowrotek ze wspaniałym design’em do połowów sumów na sporych dystansach. Wyposażony w oś główną o przekroju 6,5 mm (!). Prawdziwa moc zaklęta w kołowrotek.

5 uszczelnionych łożysk ze stali nierdzewnej
1 łożysko igiełkowe
Korpus i rotor wykonane z wyjątkowo mocnego grafitu ABS
Powiększone tarcze hamulcowe
Mikroregulacja hamulca
Podwójnie anodyzowana szpula aluminiowa
Rączka wykonana w technologi CNC
Ultra gruby kabłąk
Ergonomicznie ukształtowany uchwyt
Komputerowo wyważony rotor z systemem Anti-Vibro
Rolka kabłąka z systemem Anti-Twist
6,5 mm oś główna ze stali nierdzewnej

Pojemność szpuli: 0.50mm / 410m
Przełożenie 4,3:1
Waga: 755 gram
Nawój przy jednym obrocie: 104cm.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
janekjanek85
jeżeli chodzi o to czym i jak daleko to najczęściej kula wątroby, pęk rosówek, ale żywcem też czasem chciałbym zarzucić, a odległość wiadomo różna ale chciałbym mieć bezpieczny zapas możliwościU

Myślałem też o Never Crack Big Fish 150-700 i o Black Cat Passion Pro DX Long Range( tylko znacznie przekracza budżet:/ )


Jeżeli chodzi o kołowrotek to czytałem parę dobrych opinii o Daiwie DF 100
ale ten Quick COMBAT 10000 FD - DAM też mnie bardzo zaciekawiłU i fajnie że jest też w wersji 7000 tylko tu małe pytanko czy nie lepiej szukać czegoś metalowego?

ehh za dużo tych sprzętów i za duży mętlik w głowieP

Pozdrawiam i dzięki za porady!
 
Mariusz Kulinski
Z Daiwa DF100 to radziłbym się pospieszyć- koniec produkcji. Kręcioł pancerny ale trzeba go doposaźyc w brakujące łożyska, no i metalowy.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
janekjanek85
Mariusz a testowałeś osobiście tego DAM'a Combata?
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,683,781 unikalne wizyty