Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: evetboole


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lemiux
Lucas napisał(aM

Fin nor OS95 lub Penn ssv 10500, innych opcji nie ma M

A ja myślę że jest.
Jest kręcidło które powstało zanim powstał OFF95 i SSV. Myślę że zanim ludzie używali w/w kołowrotków, prym wiodła Tica GG100R. Mam Tice i mam OFF95, hamulec jest bez porównania lepszy w Tice, nawój plecionki w Tice miażdży Off95. Dla mnie, podkreślam _dla mnie_ lepszym kołowrotkiem jest Tica. Uważam że dopłacając 300 zł do OFF95 tak naprawdę zyskujemy niewiele jeśli w ogóle coś zyskujemy. BTW. Jeśli ktoś jest zainteresowany, oddam swoje OFF95 ;P
 
Lucas
Każdy lubi co innego. Fakt, tica też niezły kołowrotek, mocna maszyna. W Czechach to za około 300 zł idzie ją kupić ale chyba nieco mniejszą ma pojemność od wyżej wymienionych? Ja lubuję się w OS95 ale jeśli mam być szczery to najlepiej mi się łowi multiplikatorami. Offshora mam na 3 zapasowym zestawie prym u mnie wiodą multiki.
 
Jan Brzozowski
Przestawiłeś się, Łukasz. Pamiętasz, jak na zlocie w Zegrzu chciałeś kupić ode mnie Penny 9500SS, które miałem od Fedorsa? &
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
krzysiek
Fin nor ma tez 2 razy mocniejszy hamulec od ticy, no ale fakt że dobre 3 stówki trzeba dołożyć .
 
Lucas
Jan Brzozowski napisał(aM

Przestawiłeś się, Łukasz. Pamiętasz, jak na zlocie w Zegrzu chciałeś kupić ode mnie Penny 9500SS, które miałem od Fedorsa? &


No bo te stare Penny SS miały duszę U Teraz jakbym trafił w dobrej cenie też bym może kupił-syn już rośnie hehe U Multiki mają tą przewagę, że wygodniej mi się wywozi samemu, a nieraz stawiam dwa na raz.
 
Lemiux
Lucas napisał(aM

Każdy lubi co innego. Fakt, tica też niezły kołowrotek, mocna maszyna. W Czechach to za około 300 zł idzie ją kupić ale chyba nieco mniejszą ma pojemność od wyżej wymienionych? Ja lubuję się w OS95 ale jeśli mam być szczery to najlepiej mi się łowi multiplikatorami. Offshora mam na 3 zapasowym zestawie prym u mnie wiodą multiki.

Nie wiem jak względem Penna, ale na Tice na pewno mam nawinięte więcej plecionki niż na OFF95.
Hamulca w Tice nigdy mi nie brakło, największa ryba jaka na niej wyjechała to 235 na duużym nurcie.
Hamulec w Tice jest precyzyjny i bardzo szybko luzuje się go od zera do maxa. W Off95 trzeba kręcić i kręcić, a najlżejsze ustawienie hamulca w Off95 jest w sumie bardzo mocne. Za 300 zł sam bym wziął, tym bardziej że w moim sklepie w CZ jest za 390 zł. Chodzi mi też po głowie wymiana jednego Off95 na Solterre U
Edytowane przez Lemiux dnia 13.10.2017 21:41
 
Lucas
Mam wrażenie, że o innych kołowrotkach piszemy U W Pennach się tak kręci i kręci tym hamulcem a OS to raczej zakręci się kilka razy i dokręcony U Dlatego też go wziąłem a nie SSV. Może tica ma jeszcze jeszcze krótszy. Połowa świadka saumowego łowi na OS a druga połowa na Penny. Przynajmniej Niemcy, Austriacy itd. Niestety już do Czech nie jeżdżę bo bym pomógł, dokładnie 315 zł na nasze kosztowały jak raz widziałem. Owner gorilla - 12 zł na nasze paczka U Ja mam dwa shimano Tyrnosy, rozmiar 20 i 30 i mogę polecić. Nawój za jednym obrotem korbką to 115 cm U
 
Jan Brzozowski
Panowie, zboczyliśmy trochę z tematu. Miało być o wędziskach, a jest o kołowrotkach G
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
stocha
Witam kolegów!Od dłuższego już czasu mam dylemat w wyborze odpowiedniego wędziska,postaram się opisać na czym ów dylemat polega a przy tym pocichu liczę na wasze doświadczenia i porady ;) Z łowieniem wąsaczy mam doczynienia już kilkanaście lat(tylko lipiec-sierpień).Od samego początku podpatrywałem starszych wędkarzy których schemat połowu w 80% jest taki sam,więc i ja tak zaczynałem.Więc kij zazwyczaj teleskopowy ok 3,6m-3-9m niskobudżetowy,ewentualnie karpiówka,żyłka 0,50;ciężarek przelowtowy 80g,hak max 4/0 a na nim rosówki,wątroba.Wyniki to masa przedszkola,czasem coś około wymiaru i to na tyle.Z czasem przyszło zwątpienie że w Warcie brak suma powyżej 1m...Od 3 lat znów się zawziołem i postanowiłem nie odpuszczaćU Tym razem po swojemu,w wytypowanych przez siebie miejscach.Z racji tego iż większość moich nocnych przesiadywań nad rzeką jest samotna to i metoda stacjonarna-gruntowa z wyrzutem z ręki.Obecnie łowię kijem od surfcasta 3,9m/200g(tak sobie wymyśliłem),bardzo celnie mi się nim rzuca,plećka 0,40,haki 6/0 do 8/0.Warta nie jest tak duża jak Odra czy Wisła ale nurt potrafi mocno pędzić w miejscach gdzie wypatrzyłem żerujące wąsacze.Długość kija w sztycy plażowej pozwala mi utrzymać zestaw lepiej niż krótkim kijem,dodatkowo mniej plecionki w wodzie łapie zdecydowanie mniej śmieci które potrafią doprowadzić do szału.Tym kijem max rzucam 150g + tyle mięcha ile upcham na hak,od tego czasu trafiłem sztuki do 1,60m a w poprzednim sezonie przegrałem walkę po ok 30min prawdopodobnie z rybą życia więc jest zdecydowany progres i potwierdzenie istnienia większych ryb UReakcja miejscowych na wielkość przynęty i śmiech że nie ma tu takich ryb już nie robi na mnie wrażenia,tak jak metrowy sum raz na sezon.Długość tego kija napewno wpływa na większy wysiłek podczas holu,druga sprawa to nie co za małe c.w.Dodam iż testowałem Power Sticka 3,00m i wydaję się dla mnie za krótki,poprostu nie szło mi rzucanie nim i jakiś taki nijaki;)Teraz myślę nad czymś o długości ok 3,30m bo to chyba max długość w ofertach różnych firm od połowu suma.Pozostaje kwestia c.w. jaki wybrać do obciążenia ok 200g + towar.Budżet planuję na ok 300-400zł.Zdaję sobie sprawę iż zapewne większość z was łowi z bojką i żywcem ale może znajdzie się ktoś kto zaproponuję jakiś kijek dla mnie ;)
Z góry bardzo dziękuję za rady.
 
Marek Bukowski
Ruskie Czajki pewnie już z 40 lat są wykorzystywane nawet przy połowie węgorzy przez wędkarzy .Co z tego że weźmie jak go nie wyciągniesz i zdechnie gdzieś przy korzeniu.
 
stocha
Zupełnie nie rozumiem Twojej aluzji...,możesz sprecyzować?
 
Mariusz Kulinski
http://allegro.pl/dam-madcat-green-pellet-3-6m-5lb-i7176263300.html
http://allegro.pl/wedka-sumowa-robinson-siluro-catfish-life-bait-3-3-i7134766155.html
http://allegro.pl/wedka-na-suma-black-cat-passion-pro-dx-330-cm-600-i7067611087.html
A tym wieloryby można targać &
https://askari.pl/aktualne-super-promocje/1264-kogha-gianthunter-wels-147517.html
i kosztuje T
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
stocha
Dziękuje Mariusz za propozycjeUNa siluro już kilka razy spoglądałem i wydaję się być ok jeśli chodzi o c.w.(350g) i ma 330cm.Black Cata będę miał okazję zobaczyć w sklepie,c.w. 600g to już wydaję się być rakieta ale obejrzę.Na kije opisane do łowienia na pellet też trafiłem z racji na ich długości,problem tkwi w ich c.w..Wyczytałem o przeliczniku 454 x lbs : 16 co przy 5lb da jakieś 140g więc za mało,znalazłem jeszcze np. UNI CAT Destroyer Pellet 360/6-7lb co by dało jakieś 200g c.w. to również za mało chyba że nie warto brać tego przelicznika na poważnie i każdy kij traktować z osobna.Czytałem również na forum o stwierdzeniu że takie kije nie nadają się do stawiania w pion tylko jak karpiówki w poziomie co też by je eliminowało.
 
Mariusz Kulinski
Jak kupisz tą ostatnią ,to będziesz używał dożywotnio.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
stocha
Rzeczywiście Kogha Gianthunter weels zbiera pozytywne opinie.
Jak kupisz tą ostatnią ,to będziesz używał dożywotnio.
Wezmę tą radę mocno pod uwagę,nie sądziłem że za taką cenę może być coś dobrego co jest oczywiście na plus.
 
stocha
Do tej pory stawiałem kij w kupnej podpórce przeznaczonej do surfcasta,zrobionej ze stopu aluminium o długości 1,5m.Raz podczas brania 1,5m suma wyszła jakieś 40cm z ziemi wyrywajac za sobą darń ziemi,nic się przy tym nie uszkadzając.Polecił byś jakieś lepsze gotowe czy może lepiej zrobić samemu ze stali?
 
Mariusz Kulinski
Zrobić samemu lub zamówić u RadziaM Poszukaj na forum.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Radzio Kielbasa
Marek Bukowski napisał(aM

Ruskie Czajki pewnie już z 40 lat są wykorzystywane nawet przy połowie węgorzy przez wędkarzy .Co z tego że weźmie jak go nie wyciągniesz i zdechnie gdzieś przy korzeniu.


Widzę że Mareczek znowu błysną swoją złotą myśląjęzyk
Radzio
 
Slawomir Tabor
Ten typ tak ma .G
Podpórki mam z czarnej stali pomalowane zwykłą emalią . Najważniejsze żeby były mocne i funkcjonalne .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
stocha
Jeszcze raz wam dziękuje za pomoc w wyborzeIPostawione na Kogha Gianthunter Wels,a z racji iż budżet niski na ten kij to może skuszę się na zakup drugiego kija już w sklepie stacjonarnym po oględzinach.Jeśli zajdzie potrzeba pytać o pozostałe akcesoria,napiszę już w odpowiednim miejscuU
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,610,128 unikalne wizyty