Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: Robertfug


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lucas
Witam, chciałbym się z Wami podzielić sytuacją jaka mi się przytrafiła. Zakupiłem echosondę Garmin Echomap 91 sv z przetwornikiem GT40-TM. Jakoś podczas sezonu zaczął mi się rozłączać przetwornik, fakt nieraz potrafiłem pociągnąć za kabel podczas ustawiania w wodzie, ogólnie dosyć mocno go zrysowałem, kabel miałem lekko przyszczypnięty. Teraz na koniec sezonu zaczął być mocno denerwujący bo kilka razy podczas pływania potrafił się rozłączyć ale chciałem dopływać do końca sezonu sandaczowego. Teraz trzeba było zrobić z tym porządek. Próbowałem dodzwonić się do garmina ale ciągle linia zajęta. Napisałem maila i na drugi dzień dostałem odpowiedź. Po krótkiej korespondencji, uznano, że przetwornik prawdopodobnie jest uszkodzony. Kazali odesłać sam przetwornik. Odesłałem w piątek, a za tydzień w piątek był już nowiutki przetwornik, zapakowany w oryginalne pudełko, ze wszystkimi papierami, śrubkami itd. Słyszałem sporo dobrego o serwisie Garmina i teraz miałem okazję samemu się o tym przekonać. Nie szukali "dziury w całym", tylko bez zbędnego pier... przysłali mi nowy przetwornik U Mogę szczerze polecić.
 
Lukasz Karasiewicz
Całe szczęście że zakończyło się bez problemowoI
Uwolnij pasję
 
Kedar
Jak by na to się nie patrzył, jest to jednak zaleta oficjalnego zakupu; gwarancja,serwis itp. a,że cena wyższa,trudno. Pomimo tego zazwyczaj i tak się to opłaci. Mam na sobie przykład odnośnie laptopa z Anglii.G
 
roberto7
Każdy serwis echosond niczego nie naprawia .Nie opłaca się utrzymywać pracowników i zaplecza do tego transport z różnych miejsc do serwisu a tak to wymieniają od ręki a stare urządzenia ew sprzedają jako odświeżone za połowę ceny . Co do ceny to akurat nijak się ma czy sprzedawca jest dystrybutorem czy nie . Ja mam odmienne doświadczenia z laptopem . Wykupione dodatkowe ubezpieczenie i jak przyszło co do czego to zaczęli się migać cale szczęście miesiąc po zakupie więc wypowiedziałem im ubezpieczenie i zwrócili całą kwotę. Po rozmowie z infolinią dziwne wrażenie odniosłem co do gt 40 .Facet mówił że to najbardziej problematyczny i awaryjny przetwornik z dostępnych .
Edytowane przez roberto7 dnia 29.01.2017 16:51
 
Lucas
Co ciekawego wcześniej miałem czarny a teraz mam szary. Co do problematyczności to żaden z moich 5 kolegów którzy używają tego przetwornika żadnych problemów z nim nie mieli. Niektórzy łowią już na tym 2 lata. Ja podejrzewam, że to bardziej z mojej winy było, chociaż nie wiem ale nie będę się na tego temat rozpisywał.
 
roberto7
Nie wiem dlaczego tak mówią ,może maja sporo tłumaczenia bo ludzie nie chcą tych nowych gt 52 . Jedno jest pewne że burdel mają niesamowity na stronie i w katalogach .Infolinia swoje ,katalogi swoje a strona jeszcze inaczej jeśli chodzi o kompatybilność . Sprawdzam bo sam szukam i jak dobrze pójdzie to za tydzień coś będę wiedział . Swoją drogą jest dość tanio echomap 73 sv bo w cenie 499 dol . Tylko nie jasno piszą jaki przetwornik . Jeśli jednak podeszli po ludzku do problemu to #
 
roberto7
Okazuje się że Garmin ale i użytkownicy mogą mieć problem.

 
j-23
Witam kolegów pierwsze echo zaczęło mi szwankować po około dwóch sezonach użytkowania , a mianowicie przerywał pracę przetwornik , w którym nie zabezpieczony przewód wychodzący z przetwornika po prostu się zluzował i raz łączył raz nie rozcięcie osłony gumowej i umieszczeniu ekranu przewodu na miejscu sklejeniu osłony i zabezpieczeniu przewodu ,żeby w trakcie pływania woda nie poruszała nim ,echo służyło mi jeszcze przez następne osiem lat ,w drugim echo od razu przypiołem przewód opaskami zaciskowymi do sztycy uchwytu przetwornika i echo pracowało przez 10-lat bez problemowo . Czasami warto zadbać o detale tym bardziej gdy przetwornik mocowany jest za pomocą uchwytu do łodzi ,a nie na stałe.
 
Jan Brzozowski
Jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Lepszy GT-40 czy GT 52? Cena przetwornika praktycznie ta sama, ok. 1300 zł. W zestawie z echem 7 cali już za 2400 zł można kupić. Właśnie przymierzam się do takiego zestawu.
Jeśli chodzi o GT 20, to czytałem, że jest od nich gorszy.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Lucas
Lepszy GT 40 bo jest szerszy.
 
Robert
Janek daj namiar na strikera z gt40 za 2400
 
Lemiux
Gdyby coś to mam do odsprzedania nowego GT 52 ;P
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Jan Brzozowski
Robert napisał(aM

Janek daj namiar na strikera z gt40 za 2400

Za 2400 jest w Decathlonie, ale z gt 52.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
18,611,327 unikalne wizyty