Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Michal Wilk
DAM E-Motion Alarm

Mały, elektroniczny sygnalizator który reaguje na wibracje dźwiękiem i światłem. Wielkość to tylko 55 x 32 mm. Wystarczy przymocować go do wędki za pomocą gumowych zaczepów i włączyć przyciskiem. Tym samym przyciskiem możemy regulować jego głośność. Idealny do wielu rodzajów połowów. Zasilanie bateryjne (1x4LR44).
forumsumowe.pl/h/fshzw_20161229_094336_d9bfc.jpg


Na pierwszy rzut oka sygnalizator wygląda na szczelny i po otwarciu nie rozczarowuje. Wszystko jest zabezpieczone jakiegoś rodzaju klejem. Na diodzie górnej znajduje się uszczelka, która ma za zadanie uniemożliwić dostanie się wilgoci do środka.

forumsumowe.pl/h/fshzw_20161229_094219_8284c.jpg

Do samej pracy sygnalizatora też nie można mieć zastrzeżeń. Wykrywa on ruch w każdym kierunku niezależnie od swojego ustawienia. Na razie nakręciłem film z testu na stole. Jutro uzupełnię temat o test na wędce.
YouTube Video
 
Piotrek86
Dorzuć jeszcze informacje o cenie U
 
maciek1982
Cena pewnie będzie zabójcza w Polsce. Na Szweckiej stronie znalazłem za 399sek
 
Michal Wilk
Z tego co się dowiadywałem to ma być koło 80 zł. Dziś testowałem na wędce i działa całkiem spoko D




Edytowane na prośbę o0owilkuo0o
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 01.01.2017 19:52
 
Michal Wilk
Proszę o podmianę filmiku w 1 poście P

YouTube Video
 
Jan Brzozowski
Tu jest za jedyne 445 euro D

http://www.pecheur.com/achat-indicateur-de-touche-dam-motion-alarm-151534.html
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jozek Pojedyniec
Może miało być 4.45 euro &
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Marek Bukowski
445euro pewnie to cena za 100 sztuk , sygnalizator chyba oparty na czujniku rtęciowym ,można podobny kupić za 3.5 $ na Aliexpress . H
 
Michal Wilk
Marek Bukowski napisał(aM

445euro pewnie to cena za 100 sztuk , sygnalizator chyba oparty na czujniku rtęciowym ,można podobny kupić za 3.5 $ na Aliexpress . H


Niestety ale myli się Pan i to bardzo... Oparty na czujniku drgań... Wystarczyło obejrzeć film... P
 
Marek Bukowski
Dla porównania mój karpiowy sygnalizator przerobiony na czujnik rtęciowy ,regulacja czułości działa z przycisku ,jest również sygnalizacja świetlna i centralka .

YouTube Video


Dziwne że ten nowy wynalazek Dam jest podobny do sygnalizatorów Black-Cata jak i reszta produktów , dźwięk powitalny taki sam (1;30).H

YouTube Video
 
Michal Wilk
Czy one takie podobne to ja nie wiem... prędzej bym powiedział, że bliżej im do cat sounder-ów czy rico's revolution niż do bc... Po za tym są o połowę tańsze od bc...
 
Marek Bukowski
Ładną obudową mają te Dam-owskie sygnalizatory I, chyba teraz najbardziej ekonomiczną opcją jest kupno na Ali za 3 $ i przerobienie na czujnik wstrząsowy-przechyłowy ,tylko tyle że pewności te wszystkie sygnalizatory nie dają . G

sumowapasja.pl/images/imagehost/6abe33f215bcc63cbd8f92c19e7cd537.jpg

YouTube Video
 
Marek Bukowski
o0owilkuo0o napisał(aM

Proszę o podmianę filmiku w 1 poście P

YouTube Video


Ciekawe jak ten sygnalizator pracuje na takiej wysokości aby go dosięgnąć bez drabiny .U
Wysoko to i dzwonek zadziała ,na filmie widać że chyba bardziej reaguje na przechył jak na wstrząsy.
 
Michal Wilk
Pracuje dokładnie tak samo P a założyłem tak bo chciałem ująć całą wędkę pokazać, że wykrywa nawet małe ruchy wędki. Jak był nisko to mi jakoś do wizji filmiku nie pasował P

PS. reaguje na wstrząsy i przechył w każdym kierunku P

YouTube Video
 
Marek Bukowski
Ćwir ćwir U podobnie chodzi jak na rtęciowym , jak nie tajemnica to Wrzuć fotkę z drugiej strony płyty albo oznaczenie czujnika .
 
Michal Wilk
Rtęciowy zaczął by piszczeć po jakimś przechyle... w przód albo w tył ( mam nadzieje że wiesz na jakiej zasadzie działa rtęciowy P ), a on to jest w jednej pozycji i odbiera drgania co widać gdy wędka praktycznie się nie rusza gdy robiłem małe ruch palcem a on i tak piszczy.

Co do zdjęcia to zrobił bym to z miła chęcią ale nie będę rozwalał sobie sygnalizatora bo jest po zalewny tym klejem, który zabezpiecza przed wilgocią i musiał bym używać rozwiązań mocno siłowych (tak już odkręcałem te śrubki i próbowałem )
 
Janusz81
Ciekaw jestem jak on reaguje jak jest wiatr i fala.
CATCH & RELEASE
 
Michal Wilk
Christian Karo miał okazję je już testować na długo przede mną i jak dobrze pamiętam to napisał że deszcz i wiatr nie robiły problemów a sygnalizator reagował na długo przed tym zanim zadzwoniły dzwonki.
 
Marek Bukowski
Już w następnym tygodniu będę je testował bo są ładne ,działanie jak na razie chyba średnie ale zobaczymy , moje zalane silikonem na grubo .Jakoś średnio wierzę że płyta w nich jest zabezpieczona akurat z drugiej strony ,jakby co to się podgrzeje gorącym powietrzem .

sumowapasja.pl/images/imagehost/7894ffc3a0eb1d2c4b16fb07ac44b13c_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/b1fe0dac0b9533c1a884cf3a03c50c2b_resized.jpg
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 20.01.2017 21:23
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,647,251 unikalne wizyty