Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 6

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: atthewcah


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Robert
Chce zakupić echo z rynku USA - Kanada do plus minus 2tys zl- 500$ + koszty sprowadzenia .
Echo ma byc kolorowe , min 5cali z gps ,si ,które by mi służyło do połowów suma vertical i które bym mógł z powodzeniem uzywac do połowów spod lodu-jesli bedzie trzeba to dokupie odpowiedni przetwornik dedykowany do połowów spad lodu .



Mogą być starsze sprawdzone modele
I teraz pytanie do kolegów którzy znają temat blokad regionalnych echosond zza wielkiej wody .
Co możecie mi polecić by po zakupie i odpaleniu gps w eurolandzie echo nie zostało zablokowane.
Preferowałbym humminbirda ew lowrance ale te drugie ponoć maja właśnie blokady ale tez i inne marki
 
nodan
Ogólnie rzecz biorąc sprzęt mimo wysokiego kursu dolara jest relatywnie tańszy niż u nas. Humminibird naogół nie ma systemu metrycznego i polskiego języka, co dla niektórych jest problematyczne. Z lowrancem jest tak jak mówisz, chociaż sam nie sprawdzałem.
Ja na początku grudnia nabyłem na promocji w jenym ze sklepów interenetowych Garmin Striker 7SV za niecałe 400 dolarów. Wszystko chodzi, język polski też jest.

sumowapasja.pl/images/imagehost/5df2dfa5d3a0285ee791a2792b79cc90.jpg
 
Robert
o i widzisz to tez jest dobre echo spełniające moje oczekiwania
jesli mozesz to podeslij na priw linka do tego sklepu

z jakim masz przetwornikiem -
 
nodan
Pzetwornik GT52 więc nie najgorszy - niektórzy piszą, że warto dokupić GT40.... okaże się
 
Robert
No właśnie te przetworniki mnie rozwalają bo ten kory ty masz (droższy) ma wąski i jeszcze węższy stożek a gt40 szeroki i wąski a w zestawach jest tylko z tym co ty masz .Teraz pytanie za 100 punktów .Ktory bedzie lepszym rozwiązaniem dla mnie .
Łowiąc na mniejszych głębokościach bo przeważnie od 1m-5m i chcąc uzywac do połowów z lodu

striker dv nie ma si ??
 
Robert
mysle tez o Humminbird Helix 7 SI GPS Combo brak jezyka pl i jednostek metrycznych
 
Robert
ale jest tez wersja 7x i ta jest juz z jednostkami metrycznymi ,napisalem do sprzedawcy czy jest tez jez polski
 
Lucas
Robert, a czasem z Kanady wersja International nie powinna mieć języka pl?
 
Robert
Kanada ma droższe -)) Ok wiec HB. 7x ma jez polski .
Ma ktos z kolegow te echo - mozecie sprawdzic czy ma flashera tak jak striker germina
 
bodzio
Robert zadzwoń do Psułka .
Kupiłem u niego Strikera 7DV .Kierowałem się łowiskiem ,mapy mi są niepotrzebne .
Wapointy owszem .Cena ,jakbym miał [żonę ,matkę wUS ]kupiłbym tam .
DV i SV różnią się tylko możliwością robienia map .Przetworniki dają różnicę .
Mam nadzeję że pomogłem .
PS. HB mają węższe stożki .
 
Robert
Bodzio ja kupuje od lat w usa bo możliwości mam ,wiem ze Pawel to dobry chlop doradzi i pomoże ale zakupy robię sam- tam gdzie i on -))) i marża zostaje mi na cukierki -wiem ,nie mam gwarancji!!! ale przez rok jakby nawet sie spierdolia to odeśle na swój koszt i dalej będzie mi sie opłaciło
Mi mapy tez sa nie potrzebne ,wystarcza na moje bajora wapointy

Pływałeś juz z mim za wąsem
bo chyba spod lody to go jeszcze nie używałeś
jak jest z odbijaniem słońca ponoć bardzo błyszczący ekran
Z jakim masz przetwornikiem swojego strikera

tak w ogóle to do łowienia spod lodu trzeba chyba będzie dokupić odpowiedni przetwornik wygoda i jakość będzie o niebo lepsza
 
roberto7
Ja ostatnio przerabiałem temat echosond i faktycznie HB z x jest z systemem metrycznym i jeżykiem polskim . Niestety pełno aukcji na których sprzedają echa z usa a opowiadają że wersja X . Mają faktycznie język i metryczne miary ale wgrane chałupniczym sposobem . Więc po ingerencji w soft to mogą sobie o gwarancji zapewniać . Garmin twierdzi że striker ma możliwość zmiany systemu na metryczny z menu urządzenia ale z językami podobno raz są raz nie zależy od rynku sprzedaży . Niby to tylko zdanie infolini garmina . Najgorzej z lowrancem bo tam to już wszystko kupione za granicą mieć polskiego nie powinno .
 
Robert
Z tym jezykiem w 7x od Trumpa to juz nie wiem jak jest .
Mailem dojście do Helixa 7x si gps (juz sie wyprzędały ) zapytałem sprzedawce czy ma j. PL , dostałem odpowiedz ze system metryczny jest ale jez Pl brak .
 
nodan
Ja w grudniu kupiłem z usa strikera 7 i język PL był oraz system metryczny
 
roberto7
Wniosek prosty że HB bez x nie mają metrycznego pomiaru i języka a garmin to bardzo różnie twierdzi .Podejrzewam że wszystko w garminie jest kwestią ustawienia w menu urządzenia.
 
roberto7
W sumie to skąd będzie sprzęt jest bez znaczenia .Chodzi o to że są tacy co manipulują softem i bezczelnie twierdzą że jest gwarancja .Żaden producent nie uzna swojej winy jeśli jakiś typ grzebał w sofcie . Co innego jak z pełną premedytacją kupujemy echo z usa i w pełni świadomie decydujemy się na zmiany . Naprawdę nie chcę tu wklejać nazw sklepów czy linkow do aukcji gdzie sprzęt z usa jest sprzedawany jako ten z polskiej dystrybucji z pełną gwarancją . Owszem i język będzie i miary będą i gwarancja ....do czasu aż się zepsuje .
 
Robert
roberto7 napisał(aM

Wniosek prosty że HB bez x nie mają metrycznego pomiaru i języka a garmin to bardzo różnie twierdzi .Podejrzewam że wszystko w garminie jest kwestią ustawienia w menu urządzenia.


Wiadomo ze bez X nie ma metrycznych i jez pl, ale mi chodzi o helixa z X , bo mam dwie rożne odpowiedzi ,mnie interesuje czy Helix 7x z USA ma jez.PL czy nie ma ,a wiem ze za 500zl można miec metryczne i jez pl w helixe 7 i jak nie znajdę odpowiedzi to taka zakupie i dołożę 5 stówek jak będę potrzebował.
 
roberto7
Tego nie wiem .Swoją drogą skąd weżmiesz HB z X w stanach? W tym własnie rzecz że zrobisz to świadomie .Część ludzi kupuje echa bez X a w opisie stoi jak byk że z X .Po prostu ludzie są oszukiwani . Jak patrzyłem to nie opłaca się ściagać zapłacić transport ,cło ,vat i wgranie softu (chałupniczą metodą ) i chociaż to nie pacjent że warunki sterylne muszą być to na koniec zostaje się bez gwarancji . Podwójnie podle jest działanie tych ludzi jeśli wciskają klientom właśnie tak przerobione echa i biorą pieniądze jak za w pełni legalne z pl dystrybucji . Swoją drogą kiepskie te echa ma HB .
 
Robert
Masz racje z oplacalnoscia , ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa .Pisalem wcześniej ze miałem dojście ,było kilka szt. ale się rozeszły.
 
roberto7
Eeee tu nie ma co wygrywać . Po prostu nie opłaca się i tyle . Jedynie jak osobiście ktoś przywiezie to wówczas jak najbardziej .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,631,200 unikalne wizyty