Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Bradleybip


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Mateusz Wisniewski
nie lepiej ogarnąć szybką wyciągarkę od quada ? tylko z liną syntetyczną, wyjdzie ci max 500 złociszy
 
Marek Bukowski
Lepiej i nie lepiej , wraz trochę przeróbek należałoby zrobić G .

YouTube Video
 
Mateusz Wisniewski
moim zdaniem zda egzamin teraz już masz windy na pilot bez kabla a i 15 m liny zmieści się spokojnie
 
Lucas
Ja w tym roku testowałem kotwicę zrobioną przez kolegę, mogę powiedzieć przeszła testy pomyślnie i jest bardzo zadowolony, tylko to takie cacko że szkoda by było uwrać D Całość z kwasa, moja ma 9 kg i stoi jak cham pod lasem T Używałem głównie do stacjonarki z łodzi na zapiaszczonej Wiśle i przy spinningu. Sprawdziła się świetnie. Jedynie co to jak to przy takich konstrukcjach puścić więcej linki.

sumowapasja.pl/images/imagehost/20bda9f585ba1cf5fe0eb500519038c9.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/ec2a9ec4fbd57fb38c49b4881d722624.jpg
 
Slawomir Tabor
Łukasz do ucha przyspawanego na dole kotwicy przywiąż byle jaką linkę .Szkoda takiej kotwicy stracić jak zaczepi się o karpę lub inne badziewie leżące na dnie .

Taką wyciągarkę kupił sobie znajomy nic szczególnego powoli zwija linkę a do tego niemiłosiernie trzeszczy i piszczy . W czasie opuszczania kotwicy trzeba zwolnić zaczep ręcznie żadna frajda jak się steruje przy pawęży silnikiem a takiej linki przeprowadzonej przez cały pokład łódki sobie nie wyobrażam ..
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 22.01.2018 17:24
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lucas
Wiem wiem, na drugi sezon zrobię tak że do ucha na dole karabińczyk a do ucha na górze linka na tretytkę, w razie zaczepu powinna się zerwać i kotwica łatwiej wyjdzie. Jakoś ten sezon przepływałem bez straty ale w przyszłości może być różnie U
 
Jacek Gebala
Lucas napisał(aM

Ja w tym roku testowałem kotwicę zrobioną przez kolegę, mogę powiedzieć przeszła testy pomyślnie i jest bardzo zadowolony, tylko to takie cacko że szkoda by było uwrać D Całość z kwasa, moja ma 9 kg i stoi jak cham pod lasem T Używałem głównie do stacjonarki z łodzi na zapiaszczonej Wiśle i przy spinningu. Sprawdziła się świetnie. Jedynie co to jak to przy takich konstrukcjach puścić więcej linki.

sumowapasja.pl/images/imagehost/ec2a9ec4fbd57fb38c49b4881d722624.jpg


Trochę podobna do kotwicy Danfoss.

sumowapasja.pl/images/imagehost/79e84ac90417bbeffdeff3824f2e94d6.jpg

Te świetne trzymają na miękkim podłożu, za to w kamieniach trochę gorzej. Naturalnie przy dluuuuuu.......giej linie kotwicznej. S
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Lucas
Na kamieniach to chyba, żadna nie trzyma U Chyba, że dużo kg ma i się sama z siebie nie poruszy.
 
Jacek Bartnik
Fajna kotwiczkaIMniemam że jak z kwasówki to Radziu "zdziełał"
 
Radzio Kielbasa
Jacek no moglo tak byc:&
Radzio
 
Kiersnowski Artur
Lucas napisał(aM

Na kamieniach to chyba, żadna nie trzyma U Chyba, że dużo kg ma i się sama z siebie nie poruszy.


W kamieniach trzyma moja, odlana z ołowiu na tarczy hamulcowej od poloneza, około 16kg waży. Trzyma w każdych warunkach, ale jak się w mule zassie to wyrwać jest ciężko ;-).
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Lucas
No właśnie jak się kg dorzuci to trzyma każda D jak ma mało kg nie będzie trzymać żadna...
 
Gornik z Janiny
nie będe otwierał nowego tematu napiszę tutaj.
A jaką kotwice(waga i kształt) do pontonu 3 m na rzekę Wisłe o słabym uciągu dla max 2 osób
 
BartoszC
Ciężarek do sztangi 5-10kg max będzie ok.
 
Slawomir Tabor
Myślę że lepsze dwie mniejsze kotwice , jedna z 5 kg druga jakiś drapak do ustabilizowania pontonu .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Longin Bojanowski
Wg. mnie jedne z najlepszych kotwic na rzeki są kotwice danfortha (to taka jak pokazał Lukas) ale maja tez wady to wielkośc i ostre krawedzie. Na ponton lepiej było by zastosować kotwice typu River.
tak dla przykładu : https://www.szopeneria.pl/pl/p/Kotwica-RIVER-8-LBS/3232
występuja od 8 lb (to ok.3,5 kg)
Ale jak Sławek napisał czasem potrzeba 2 kotwic i warto cos mieć. Do gumiaka wział bym np. 5,5 kg i 3,5.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Arti
Ja mam taką kotwicę waży 10 kg i na Wisłę jest dla mnie najlepsza jeszcze nigdy o nic nie zachaczyła i to bez znaczenia czy to są kamienie czy krzaki dwie osoby nawet w dużym nurcie trzyma bez problemu . Jeżeli pływasz po Wiśle to nie baw się w kotwice typu dwa odważniki bo to na Wiśle nie zdaje za bardzo egzaminu.Znajdź na złomowisku rurę o średnicy 8-10 cm o długości 35cm lepiej w ocynku lub nierdzewa (wdtedy nie będziesz musiał bawić się klejem) do środka rury dopasuj jakiś wałek stalowy po bokach dwa denka przykręć lub przyspawaj większe od średnicy rury o jakiś centymetr będziesz wtedy miał prowadnicę do ściągania kleju. Kup klej do szyb samochodowych w kiszcze. Nie zapomnij przyspawać ucha z nierdewy do liny.
[img]sumowapasja.pl/images/imagehost/b4f0f57ff39de83d41d37df521c01b07.jpg[/img]
 
stan2010
Sam się kiedyś przekonałem, że linka nie powinna być cieńsza niż 8mm, a potem średnica równa wadze 'ciągarka'. Szkoda rąk i nerwów.
Pozdrawiam I
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,616,994 unikalne wizyty