Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Janusz81
W obecnym sezonie chcę spróbować trollingu z którym wcześniej nigdy nie miałem do czynienia i jestem na etapie zakupu odpowiedniej plecionki. W zasadzie plecionek jest spory wybór ale nie wiem dokładnie w co celować. Celuje w Power Pro 0,28 lub 0,32 (bardziej 0,32) ale może coś doradzicie innego. Może coś droższego na kilka sezonów albo coś taniego na 1-2 sezony. Nawinięta będzie na SSV3500.
Pochwalcie się co stosujecie do tej metody z krótkim jej opisem za i przeciw.
CATCH & RELEASE
 
Cecula Damian
Dobór średnicy plecionki zależy tez w dużej mierze od głębokości łowiska na grubej plecionce ciężko ci będzie sprowadzić wobler (chyba że chcesz próbować gumami) na odpowiednią głębokość nie wszystkie woblery dotkną dna. Na głębokie wody 0,28 -0.30 - jeśli chcesz katować Uraz. Niektórzy używają o wiele delikatniejszych linek.Na grubych plecionkach ograniczasz się do łowienia na deep runery chyba że chcesz stosować dopalacze w postaci ołowiu podczepianego.
Ja używam power pro ale raczej z przyzwyczajenia- chłopaki z forum polecali też mikado octa braid - jest tania i mocna. Też ją mam ale dopiero 1 sezon i nie wiele mogę na jej temat powiedzieć- oprócz tego że szybko traci kolor.
 
Lucas
Ja zaś mam ponawijane na kołowrotki plecionki STREN i polecam, pod sumka 50-60 lb będzie ok. Mam 10 lb, 15 lb na sandacze szczupaki i 50 lb pod sumka. Kiedyś używałem PP ale odkąd przejął ją Normark przerzuciłem się na strena i jestem zadowolony.
 
Longin Bojanowski
Ja uzywam najczęściej PP 0,32 do 0,36. ale też Daiwy Turnamenta 8 0,26 - 0,30.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
SYMBIOZA
Polecan(tak jak i Łukasz) strena tj. stren sonic - używam do spina 8lb, 10lb, 14lb teraz też kupiłem do casta 20lb i 30lb. To super pletka, a PP jej nie podskoczy.Cena też jest oki.
Jest okrągła nawet w małych średnicach i cichsza niż PP, nie traci mocy z wiekiem.

Problemem może być jedynie słaba jej dostępność bo od roku już niestety nie jest produkowanaG

Niezłe pletki do verticala i trola ma też w ofercie Zdenek H....fajnie nawoskowane i nierozłażące się...
 
Jan Brzozowski
No, te od Zdenka miałem na przyponie przy trollu. Po kilku godzinach trolla zblakła, wosk gdzieś wcięło i była nieco zmechacona.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Karol Krause
Koledzy polecam plecionki od Pawła Sułka z sklepu Aspius.
Używam od kilku sezonów wyłącznie Power Pro 50lb oraz 65lb importowane bezpośrednio z USA z pomocą sklepu Aspius i nigdy mnie nie zawiodła.
W ubiegłym sezonie testowałem również sprzedawane przez Pawła plecionkę 8 splotową P-Line 65lb i po jedno-rocznym użytkowaniu jak najbardziej jest OK , co dalej to zobaczymy w tym roku...
Proponuję kontakt mailowy z sklepem bo tej 8 splotowej nie widzę na stronce sklepu.

http://www.aspius.pl

Pozdrawiam Karol.
MONSTERFISHING
C&R Karol.
 
Lucas
Karol Krause napisał(aM

Koledzy polecam plecionki od Pawła Sułka z sklepu Aspius.
Używam od kilku sezonów wyłącznie Power Pro 50lb oraz 65lb importowane bezpośrednio z USA z pomocą sklepu Aspius i nigdy mnie nie zawiodła.
W ubiegłym sezonie testowałem również sprzedawane przez Pawła plecionkę 8 splotową P-Line 65lb i po jedno-rocznym użytkowaniu jak najbardziej jest OK , co dalej to zobaczymy w tym roku...
Proponuję kontakt mailowy z sklepem bo tej 8 splotowej nie widzę na stronce sklepu.

http://www.aspius.pl

Pozdrawiam Karol.


Szczerze napiszę, że też biorę od niego.
 
bodzio
Też u Pawła kupiłem ośmiosplotowe .
Po roku używania trochę się odbarwiła .
Ale i grubsza 19 kilo, i cieńsza 13 kilo zachowują swoje parametry .
Uważam że relacja cena -jakość -parametry jest bardzo dobra .
 
Janusz81
Cecula Damian napisał(aM

Dobór średnicy plecionki zależy tez w dużej mierze od głębokości łowiska na grubej plecionce ciężko ci będzie sprowadzić wobler ...

Wiem o co chodzi z tą grubością i kumam czacze dlatego oscyluje wokół 0,30

Lucas napisał(aM

Ja zaś mam ponawijane na kołowrotki plecionki STREN i polecam, pod sumka 50-60 lb będzie ok. Mam 10 lb, 15 lb na sandacze szczupaki i 50 lb pod sumka. Kiedyś używałem PP ale odkąd przejął ją Normark przerzuciłem się na strena i jestem zadowolony.


Stren Sonic Braid właśnie Aspius ją ma ale tylko do 40lb (0,25mm 0,60zł/m) i nie wiem czy nie za cienka.

Jeśli bym się decydował na PP to właśnie tylko od Aspiusa tylko czemu PP 0,32 ma tyle samo lb co ta Stren 0,25 ?

Power Pro Maxcuatro też jestem ciekaw co to jest.
Opis od Aspiusa:
Power Pro Maxcuatro o grubości 0.30mm - 50 lb test, na szpulce 135 m.Jest to plecionka wytworzona z nowego włókna Spectra HT. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, uzyskano plecionkę o zmniejszonej średnicy przy tej samej wytrzymałości. Grubość standardowej plecionki 50lb to 0,36mm.
CATCH & RELEASE
 
Jan Brzozowski
Tu byłbym ostrożny, Janusz. Ja do wszelkich nowinek podchodzę jak do jeża. Oczywiście przetestować trzeba, jednak to co wypisuje producent, należy traktować z przymrużeniem oka. Tylko testy zweryfikują te producenckie zachwalanie.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Longin Bojanowski
A moze spróbowac tego Varivas Avani Casting PE 4.0 200m podobno wytrzymałość 50 lb. Próbowałem innych tego producenta i raczej wychodzi na korzyść Varivasa ale tak mocna dopiero teraz chyba rzucili na rynek.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Janusz81
Wysłałem zapytanie do Pawła z Aspius o pletki i odpisał mi, że jeżeli to typowo pod suma to poleca P-Line TCB 0,35 (4 sploty). "Plecionka ta jest rewelacyjnej jakości i w bardzo dobrej cenie. Jest robiona z tego samego włókna co Power Pro (Spectra), ale ma inną, bardziej śliską powłokę".
Posiada jeszcze P-Line TCB 8 splotów która jest sztywniejsza.
Może lepiej się go nie pytać i kupić Power Pro ? G
CATCH & RELEASE
 
Janusz81
Po długich rozmyśleniach wymyśliłem, że trzeba przekonać się na własnej skórze i przetestować jakąś nowość. Trafiłem coś takiego i dziś do mnie przyszło. Zobaczymy jak się spisze

sumowapasja.pl/images/imagehost/b3b51605ede32f5ea5656aead6df87d9.jpg
Na pewno nie jest okrągła tylko 6 albo 8 kątną, bo czuć to w dotyku ale jest bardzo śliska. Wypowiem się bardziej po sezonie. Wkrótce będzie test wytrzymałościowy liniowo
CATCH & RELEASE
 
Jozek Pojedyniec
Przerobiłem wiele plecionek i dla mnie numer 1 pozostaje whiplash , dlatego mam go na wszystkich kołowrotkach I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Kiersnowski Artur
Ja dla odmiany Berkeleya nie chcę nawet za dopłatą. Przećwiczyłem różne plećki. Niezmiennie pozostaję przy PP. Varivas Casting PE jest jeszcze niezła, ale też porównywalna z PP, więc po co przepłacać.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Janusz81
Janusz81 napisał(aM

Po długich rozmyśleniach wymyśliłem, że trzeba przekonać się na własnej skórze i przetestować jakąś nowość. Trafiłem coś takiego i dziś do mnie przyszło. Zobaczymy jak się spisze

sumowapasja.pl/images/imagehost/b3b51605ede32f5ea5656aead6df87d9.jpg
Na pewno nie jest okrągła tylko 6 albo 8 kątną, bo czuć to w dotyku ale jest bardzo śliska. Wypowiem się bardziej po sezonie. Wkrótce będzie test wytrzymałościowy liniowo


Po testach na sucho metodą chałupniczą na ogródku, czyli podwieszany ciężarek to pęka na odcinku prostym (nie na węźle) przy 13-15kg
CATCH & RELEASE
 
Marek Bukowski
Żelazo chyba tyle samo waży w domu jak i w laboratorium także test jak najbardziej wiarygodny .D
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,652,282 unikalne wizyty